Wiedza

Fundacja Firmy Rodzinne

Powrót

English

7 lutego 2022

10 lat Fundacji- tak jest teraz

10 lat Fundacji- tak jest teraz

Nasz Fundacyjny zespół wciąż jest maleńki. Jest nas troje: Kasia, Eleni i Małgosia. Wspiera nas Beata Lichnowska, która z wyczuciem i empatią zbiera dane bezpośrednio od właścicieli firm rodzinnych. Dzięki temu wiemy jak tworzyć raporty i jakie są potrzeby właścicieli firm rodzinnych.

Małgosia Stromczyńska tworzy dla Was wszystkich Biuletyn i jako jedyna wie gdzie co jest w Fundacji-kochamy ją za to.

Konrad angażuje się w większość projektów, które tworzy Fundacja, a jego pióro pozwala nam się komunikować ze światem i mediami.

Kasia jak zwykle jest wszędzie, każdego zaprosi na herbatę i jest największym networkerem świata- działa jak dobry klej na dobrych ludzi.

Eleni ogarnia wszystko i jeszcze więcej i doprowadza projekty do szczęśliwego końca. Wprowadza do Fundacji kulturę pracy i dyscyplinuje zespół do efektywnych działań, a jako lekarz bije na alarm byśmy się sami nie wykończyli.

Nasza księgowa Agnieszka Polcyn z zespołu Morison Finansista jest naszym skarbem, którego nikomu nie oddamy.

Mamy również wielu przyjaciół i wolontariuszy, którzy z otwartym sercem nam pomagają, wierzą w nas, a ich kompetencje współtworzą wszystko to co było, jest i będzie. Przepraszamy, że nie wymienimy wszystkich z imienia i nazwiska, bo nie starczyłoby miejsca, ale możecie ich wszystkich zobaczyć na naszej stronie. Kłaniamy się w pas każdemu z osobna, dziękujemy za Wasz czas i zaangażowanie i za to, że z nami jesteście.

Wciąż są z nami również nasi Mecenasi, którzy sprawiają, że Fundacja może istnieć. Pomagają nam w tym bezinteresownie wierząc, że razem mamy większy wpływ na świat niż każdy z osobna. Gdyby nie Mecenasi nie mielibyśmy szans na istnienie, nie mówiąc już o ostatnim trudnym czasie COVIDU. Kochani Mecenasi, jesteśmy wam bardzo wdzięczni za zaufanie, bezinteresowność i duże serca dla działań, które innym wydają się niemożliwe.

Z radością informujemy, że od roku naszym Partnerem juniorem jest Kancelaria FilipiakBabicz, która poznała nas i zaangażowała się podczas projektu Early Warning Europe. Dzisiaj zespół kancelarii, na czele z niezastąpionym Patrykiem Filipiakiem, realizuje z nami przedsięwzięcia dotyczące prawnych aspektów prowadzenia firmy. Mamy za sobą cykl warsztatów i plany na kolejne spotkania, na które już dzisiaj zapraszamy.

Co nas dzisiaj zajmuje ?

Jesteśmy członkiem międzynarodowego konsorcjum Early Warning Europe, które współtworzymy od początku. W ramach tej organizacji pełnimy rolę organizacji eksperckiej dla innych krajów w Europie, które wdrażają mechanizmy pomocy Early Warning.

Nasz pomysł na międzynarodową sieć mentorów EWE zaowocował powstaniem sieci 1000 mentorów wolontariuszy w całej Europie, która to sieć nadal rośnie i obejmuje kolejne kraje UE i nie tylko.

Jesteśmy na finiszu kolejnego ponadnarodowego projektu, Resc-EWE, którego celem było stworzenie narzędzi wspierających firmy w samodzielnej strukturyzacji. Wszystko po to, by poukładać firmę, jej zasoby i kompetencje w taki sposób, by mogła przetrwać sytuacje kryzysowe, które są nieodłączną częścią życia każdego przedsiębiorcy. Te narzędzia są już dostępne w języku polskim dla wszystkich firm, edukatorów i studentów przedsiębiorczości. I to jest nasza kolejna duma i wielka zasługa naszych przedsiębiorców rodzinnych oraz Mentorów wolontariuszy, którzy osobiście byli zaangażowani w tworzenie narzędzi i ich testowanie na wszystkich etapach. Wyniki tego projektu to wasza zasługa.

Dzisiaj jesteśmy już organizacją z 10-letnim dorobkiem, która jest rozpoznawalna w Polsce i w Europie, która tworzy społeczność ponad 1000 firm rodzinnych pod wspólną marką Drzewko Firma Rodzinna oraz która zbudowała w Polsce i w Europie sieć fantastycznych Mentorów EWE,  którzy społecznie pomagają przedsiębiorcom w trudnościach.

Wszystko wspólnymi siłami zgodnie z wartościami Fundacji: tradycja, uczciwość i odpowiedzialność na pokolenia.

Pozostań
z nami w kontakcie

Zapisz się do newslettera!