Zespół

Przejdź dalej

Fundacja Firmy Rodzinne

NASZ ZESPÓŁ

Katarzyna Gierczak Grupińska

Katarzyna Gierczak Grupińska

prezes Fundacji Firmy Rodzinne

Czytaj więcej

Katarzyna Gierczak Grupińska – socjolog, MBA o profilu HR, dyplomowany lider zmiany społecznej oraz facylitator w międzynarodowym programie New Leader Circle w ramach FBN International. Od 2011 roku założycielka i prezes Fundacji Firmy Rodzinne ffr.pl. W ramach Fundacji utworzyła oddział FBN International w Polsce. Członek założyciel IFR. Współwłaściciel rodzinnej firmy GELG gelg.pl, która zajmuje się wielkoseryjną obróbką metalu. Uparcie i wytrwale tworzy przestrzeń dla firm rodzinnych od 2006 roku, tak, aby na podstawie doświadczeń i wiedzy praktycznej nie potykać się o te same kamienie i nie popełniać podobnych błędów tracąc cenny czas. Promuje parasolową markę dla wszystkich firm rodzinnych „drzewko” Firma Rodzinna, która jest symbolem dumy rodzinnych przedsiębiorców oparta na wartościach: Tradycja, uczciwość odpowiedzialność na pokolenia. Mama dwójki nastolatków, pasjonatka natury i podróży po świecie.

Małgorzata Stromczyńska

Małgorzata Stromczyńska

redaktor naczelny biuletynu

Czytaj więcej

Małgorzata Stromczyńska– absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Podczas studiów aktywnie działała w studenckim radiu. Jednak praca „radiowca” stała się dla niej raczej hobby niż pomysłem na życie. Dzisiaj swój talent dziennikarski wykorzystuje pisząc teksty do biuletynu Fundacji. W swojej pracy najbardziej lubi spotkania z ciekawymi ludźmi i różnorodność zadań, z którymi przychodzi jej się mierzyć. Czas wolny spędza aktywnie. Poddała się modzie na bieganie, ale i tak woli rowerowe wycieczki po Poznaniu, podczas których odkrywa nieznane dotąd zakątki miasta.

Eleni Tzoka-Stecka

Eleni Tzoka-Stecka

koordynator projektów

Czytaj więcej

Eleni Tzoka Stecka lekarz medycyny, doświadczony menedżer, certyfikowany Trener  i Coach  Biznesu, Health Coach. Od 2008 właścicielka firmy szkoleniowo – doradczej Epsylon Eleni Tzoka Stecka. Członek międzynarodowej grupy Performance Group – Global Training Partner – szkolącej kadrę menedżerską w przedsiębiorstwach w  Polsce i za granicą.. Od 1996 roku zaangażowana  w wolontariatu w tworzenie społeczności wspierającej działania  na rzecz edukacji dzieci i młodzieży poprzez sztukę, która pozwala im rozwijać kompetencje społeczne.dzieci Jako wiceprezes Stowarzyszenia Łejery (2010 – 2014), uczestniczyła w projekcie budowy pierwszego w Polsce teatru dzieci w Poznaniu       „ Scena Wspólna”.

Aktualnie członek zespołu Fundacji Firmy Rodzinne. W ramach działań na rzecz FFR współtworzyła raport oraz cykl warsztatów „ Kompetencje Przyszłości w firmach Rodzinnych” oraz koncepcję „Zdrowa Firma Rodzinna”. Od 2016 r. odpowiada za realizację projektu „Early Warning Europe” w szczególności za rozwój kompetencji  Mentorów. Projekt ma na celu pomoc właścicielom firm przeżywających trudności. Prywatnie żona, mama trojga dzieci, miłośniczka jogi.

Kasia Komin

Kasia Komin

wsparcie administracyjno-biurowe

Joanna Sawionek

Joanna Sawionek

specjalista ds. projektów

Konrad Bugiera

Konrad Bugiera

Wsparcie komunikacyjne

Grzegorz Symotiuk

Grzegorz Symotiuk

księgowość

Aneta Sadowska

Aneta Sadowska

Public Relations

Czytaj więcej

Założycielka Q&AConsulting, obecnie Q&ACommunications. Certyfikowany Coach ICC. Pracowała jako Sales and Marketing Manager w największych koncernach branży FMCG w Polsce, współtworzyła Trade Institute, prowadziła projekty w Polsce i Irlandii.

Zafascynowana ludźmi i budowaniem zespołów w sposób efektywny i niestandardowy. Zorientowana na rozwój I rozwiązania. Wierzy, że ”perception is reality” oraz ”wszystko jest proste tylko trzeba wiedzieć”. Uprawia jogę, świetnie czuje się w wodzie i na nartach. Uwielbia swoją rodzinę. Wyznaje inteligencję emocjonalną.

Tomasz Wróblewski

Tomasz Wróblewski

wsparcie strategiczne

Czytaj więcej

Tomasz Wróblewski– partner zarządzający Grant Thornton. Zarządza firmą od 1993 r. Ekspert w dziedzinie zarządzania strategicznego. Autor licznych raportów i komentarzy dotyczących sytuacji gospodarczej i rozwoju przedsiębiorczości w Polsce. Karierę rozpoczynał w firmie konsultingowej, w której realizował kilkanaście projektów w zakresie organizacji i zarządzania. Następnie rozpoczął budować firmę audytorską w ramach grupy firm doradczych W. Frąckowiak, która obecnie funkcjonuje pod marką Grant Thornton i należy do wiodących firm na rynku usług audytorsko-doradczych. Uczestniczył w tworzeniu zarządzaniu innymi firmami w ramach tej grupy (firma szkoleniowa, brokerska, doradztwa europejskiego). W 2009 roku doprowadził do wejścia firmy w struktury globalnej organizacji audytorsko – doradczej Grant Thornton. W 2012 roku doprowadził do finalizacji nabycia 100% udziałów firmy outsourcingowej FPA-Group Sp. z o.o. Ukończył studia wyższe na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu, Wydział Planowania i Zarządzania, Kierunek Organizacja i Zarządzanie. W latach 1999-2002 kontynuował naukę na studiach doktoranckich. Absolwent „The Strategic Leadership Academy” organizowanej przez ICAN Institute na bazie programu Harvard Business Publishing.

Dariusz Bednarski

Dariusz Bednarski

wsparcie strategiczne

Czytaj więcej

Dariusz Bednarski – posiada dwudziestoletnie doświadczenie w zakresie doradztwa podatkowego. Specjalizuje się w prawnych, podatkowych i bilansowych aspektach doradztwa w zakresie transakcji kapitałowych (fuzje, przejęcia, transakcje na przedsiębiorstwach, udziałach, akcjach). Posiada również szerokie doświadczenie w zakresie audytów podatkowych, due diligence oraz cen transferowych. Jest ekspertem we wspomaganiu podmiotów w kontaktach z organami podatkowymi, organami kontroli skarbowej oraz sądami administracyjnymi. Lider doradztwa dla firm rodzinnych. Dyrektor zespołu ds. sukcesji biznesu. Doradca podatkowy. Biegły rewident. Karierę zawodową rozpoczął jako inspektor kontroli skarbowej w Urzędzie Kontroli Skarbowej w Poznaniu. Od 1997 roku kieruje Departamentem Doradztwa Podatkowego w Grant Thornton Frąckowiak. Autor licznych publikacji dotyczących zagadnień podatkowych w prasie fachowej. Współautor książek: „Międzynarodowe Standardy Rachunkowości w praktyce polskich przedsiębiorstw”, „Środki trwałe, wartości niematerialne i prawne, inwestycje w nieruchomości – najtrudniejsze problemy w prawie bilansowym i prawie podatkowym” oraz „Fuzje i przejęcia” (Polskiego Wydawnictwa Ekonomicznego). Prelegent na szkoleniach i konferencjach. Wykładowca na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu.

Pozostań
z nami w kontakcie

Zapisz się do newslettera!