Firmy rodzinne
dla firm rodzinnych

Skontaktuj się > Co robimy ?
Dołącz do marki drzewko Firma Rodzinna

Fundacja Firmy Rodzinne (FFR) powstała w 2011 roku. Fundacja stawia sobie za cel, aby poprzez integrację, wspieranie oraz promowanie działań, zadbać o wspólny interes rodzin biznesowych i ich otoczenie. Dzięki działaniom Fundacji zyskuje się możliwość skorzystania z pomocy, wiedzy oraz doświadczeń innych firm rodzinnych podczas spotkań mentoringowych w firmach prowadzonych rodzinnie.

Przejdź dalej

Fundacja Firmy Rodzinne

Dumna przeszłość, zrównoważona przyszłość

zobacz na mapie >

Firmy rodzinne postrzegane są na świecie jako najsilniejsze ogniwa gospodarki, gwarantują rozwój, pewność działania, trwałość przez pokolenia. Powstały często z pasji i determinacji pierwszych właścicieli (dziś często są wielkimi korporacjami, m.in. Auchan, Mars, Wrigley i inne). To właśnie firmy rodzinne (obecnie wielopokoleniowe) zapewniają gospodarce zrównoważony rozwój, kultywują tradycje i kulturę firm nastawionych na długofalowe budowanie wartości.

W Polsce etos rodzinnych przedsiębiorstw ukształtował się wraz z przemianami po 1989 roku, a więc 25 lat temu. To również 25 lat przemian gospodarczych i rozwoju firm, także w większości rodzinnych, które nie mając szczególnych przywilejów rozwijały się dynamicznie z uporem i stanowią dziś znaczącą siłę polskiego biznesu.W tym kontekście, biorąc pod uwagę międzynarodowe badania szacujemy, że firm rodzinnych jest w Polsce więcej niż milion, co stanowi około 78% wszystkich zarejestrowanych przedsiębiorstw. Dzisiaj to nie wielkie koncerny, ale właśnie firmy rodzinne stanowią o stabilnym zatrudnieniu w skali kraju.

CO ROBIMY?

Organizujemy spotkania

tematyczne – dostarczające wiedzy na najwyższym poziomie

mentoringowe – spotkania dla firm rodzinnych z liczącymi się przedsiębiorcami

seminaria i konferencje

Tworzymy rodzinną społeczność

Wydajemy co trzy miesiące biuletyn firm rodzinnych informując o wydarzeniach dotyczących firm rodzinnych, wiedzą i ciekawymi artykułami

Rozwijamy projekt sieciowanie.pl

Prowadzimy Kampanię społeczną drzewka Firma Rodzinna

Marka drzewko "Firma rodzinna"

Zastrzeżony znak Firma Rodzinna to marketingowy wyróżnik produktów lub usług, pochodzących od firm rodzinnych

Fundacja przyznaje prawo do używania znaku

Firmy rodzinne posługując się nim na produktach wyrażają dumę z rodzinności a także informują klientów lub kontrahentów o tym, że są firmą rodzinną.

CELE FUNDACJI

1

Integrowanie i umacnianie firm rodzinnych

Fundacja Firmy Rodzinne jest organizacją bezinteresownie wspomagającą członków rodzin prowadzących firmy rodzinne i będącą reprezentantem ich interesów. Fundacja działa w duchu wzajemnej współpracy i wspierania się firm rodzinnych. Swoje działania kieruje do firm rodzinnych, które chcą mieć wpływ na ich rzeczywistość.

2

Dbanie o bezpieczeństwo rodzin i ich biznesów

Stabilność jaka przejawiają według różnych statystyk biznesy rodzinne jest nieoceniona dla stabilności gospodarki. To nie zbieg okoliczności, że jedna z lepiej radzących sobie gospodarek – Niemcy – biznesami rodzinnymi stoi. Bezpieczeństwo rodzin i ich bogactwa jakim są firmy powinno być priorytetem, ponieważ wpływa korzystnie na długofalowy rozwój gospodarczy kraju.

3

Otwarcie polskich firm rodzinnych na świat

Dzięki powstaniu FBN Poland otwieramy się na doświadczenia i tradycje płynące z zagranicy. Możemy korzystać z wiedzy wielopokoleniowych firm, które przeprowadzały sukcesję nie raz i nie dwa. Spotykamy się, szukamy rozwiązań, korzystamy z gotowych recept, aby uniknąć powielania błędów innych.

4

Wspieranie następnego pokolenia

Polski biznes rodzinny liczy sobie właśnie 25 lat, co oznacza także widmo sukcesji dla wielu z nich. Szczególnego wsparcia potrzebuje młode pokolenie, dlatego za nasza misję przyjmujemy wspieranie go przy pomocy dostępu do wiedzy, warsztatów, szkoleń, staży oraz spotkań na szczeblu krajowym, ja i międzynarodowym.

5

Budowanie świadomości i dumy marki “Firma Rodzinna”

Budowanie świadomości na dwóch płaszczyznach wśród samych firm rodzinnych, aby wiedziały jakie korzyści mogą czerpać z pokazywania klientom i współpracownikom komunikat marketingowy „jesteśmy firmą rodzinną”, a także wśród konsumentów.

ZASADY FUNDACJI

Fundacja przyjęła zasady obowiązujące w podobnych organizacjach na świecie. Wszystko to po to, aby budować tak bardzo potrzebny kapitał społeczny wśród firm rodzinnych. Chcemy tworzyć bezpieczne forum wymiany doświadczeń.

ZAUFANIE I OTWARTOŚĆ

SZACUNEK I PROFESJONALIZM

AKTYWNY UDZIAŁ

ZAKAZ SPRZEDAŻY

POUFNOŚĆ

DO POBRANIA

DOŁĄCZ DO FIRM RODZINNYCH Z MARKĄ "DRZEWKO"

Fundacja przyjęła zasady kompatybilne z obowiązującymi w podobnych organizacjach na świecie. Wszystko to po to, aby budować tak bardzo potrzebny kapitał społeczny wśród firm rodzinnych. Chcemy tworzyć bezpieczne forum wymiany doświadczeń.

Pozostań
z nami w kontakcie

Zapisz się do newslettera!

Firmy średniej wielkości – zwycięzcy 35-letniej sztafety wolnej przedsiębiorczości

You have successfully subscribed to the newsletter

Wystąpił błąd :( Spróbuj ponownie

Wyrażam zgodzę na przetwarzanie moich danych przez Fundację Firm Rodzinnych w celach statystycznych i marketingowych.