Wiedza

Fundacja Firmy Rodzinne

Powrót

English

2 stycznia 2019

Early Warning Europe – Eleni Tzoka-Stecka: Kim jest mentor?

Rdzeniem systemu pomocowego dla przedsiębiorców w kłopocie są mentorzy. Eleni Tzoka-Stecka, która jest koordynatorką rozwoju sieci mentorów, opowiada nam więcej o tym, kim w zasadzie mentor jest i jaką rolę odgrywa w niesieniu wsparcia firmom, które znalazły się w tarapatach.

Eleni zwraca przede wszystkim uwagę na kluczowe cechy, jakimi mentor musi się charakteryzować. Kadra mentorska EWE składa się z doświadczonych i aktywnych przedsiębiorców, chętnych i gotowych do wspierania innych swoją wiedzą, ale i pozytywną motywacją w prowadzeniu działalności.

W ramach EWE dookoła kadry mentorskiej powstała sieć składająca się również z doradców, psychologów, ekspertów ds. finansów, czy też prawników. Taka sieć służy też, a raczej przede wszystkim, udzielaniu pomocy zewnętrznie przedsiębiorcom prowadzącym małe i średnie firmy.

Eleni Tzoka-Stecka wymienia też, z jakimi problemami zmagają się przedsiębiorcy, zwracający się do EWE o wsparcie. Mowa tu na przykład o profesjonalizacji działalności, wejściu na wyższy poziom rozwoju i „wrzuceniu drugiego biegu”.

Koordynatorka pracy mentorów podkreśla również gotowość do działania osób, związanych z programem Early Warning Europe w Polsce. Dzielenie się, jak i przyjmowanie nowej wiedzy, stanowią istotne elementy wymiany wiedzy w ramach tej inicjatywy.

Eleni Tzoka-Stecka zachęca do udziału w projekcie EWE. Więc jeżeli Twoja firma boryka się z kłopotami, nie czekaj, zgłoś się już dziś!

Skorzystaj z formularza kontaktowego

Eleni Tzoka-Stecka

Fundacja Firmy Rodzinne

Pozostań
z nami w kontakcie

Zapisz się do newslettera!

Firmy średniej wielkości – zwycięzcy 35-letniej sztafety wolnej przedsiębiorczości

You have successfully subscribed to the newsletter

Wystąpił błąd :( Spróbuj ponownie

Wyrażam zgodzę na przetwarzanie moich danych przez Fundację Firm Rodzinnych w celach statystycznych i marketingowych.