Wiedza

Fundacja Firmy Rodzinne

Powrót

English

19 grudnia 2018

Early Warning Europe – Europejskie spojrzenie na porażki – Morten Moeller

Morten Moeller, Project Manager Early Warning Europe, opowiada nam o tym, jak europejscy przedsiębiorcy postrzegają porażki biznesowe, i ile jeszcze muszą oni przejść, celem wypracowania nowego modelu działania i percepcji nieudanych pomysłów.

Nasz rozmówca stawia to spojrzenie w opozycji do amerykańskiej kultury przedsiębiorczości.

W Stanach Zjednoczonych, jeżeli dany pomysł na biznes nie działa, przedsiębiorcy po prostu przechodzą nad tym do porządku dziennego i próbują nowych rzeczy. W USA panuje bowiem większa swoboda podejmowania kolejnych prób prowadzenia biznesu.

Morten Moeller sugeruje, że wynika to z europejskiej nieśmiałości, związanej z faktem, że osoby odnoszące porażki są „wytykane palcami”. Jednocześnie nasz rozmówca zaznacza, że proces nauki spojrzenia na porażki w sposób amerykański nadal trwa i odbywa się. Z 10-letnim doświadczeniem zebranym w toku pracy w związku z inicjatywą Early Warning Denmark, dało się zauważyć spore zmiany w kwestii spojrzenia na prowadzenie działalności gospodarczej.

Praca związana z inicjatywą Early Warning Europe ma na celu, poza oczywistym niesieniem pomocy przedsiębiorcom w tarapatach, również wykreowanie wśród właścicieli firm śmiałości w działaniu, stworzenie komfortowych warunków do podejmowania coraz to nowych prób i przesuwania dalej granic tego, co faktycznie da się zrobić. I takie wnioski powinniśmy wynieść z rozmowy z Mortenem Moellerem.

Fundacja Firmy Rodzinne

Pozostań
z nami w kontakcie

Zapisz się do newslettera!

Firmy średniej wielkości – zwycięzcy 35-letniej sztafety wolnej przedsiębiorczości

You have successfully subscribed to the newsletter

Wystąpił błąd :( Spróbuj ponownie

Wyrażam zgodzę na przetwarzanie moich danych przez Fundację Firm Rodzinnych w celach statystycznych i marketingowych.