Wiedza

Fundacja Firmy Rodzinne

Powrót

English

30 kwietnia 2019

Early Warning Europe – Mentoring skrojony na miarę

Anna Nowotna-Nadziejko, jedna z mentorek EWE, a jednocześnie doświadczona przedsiębiorczyni, prowadząca biuro podróży i agencję eventową, opowiada o tym, jak działania związane z inicjatywą mogą być dopasowane do potrzeb osób szukających pomocy.

Główną kwestią, na którą nasza rozmówczyni zwraca uwagę, jest zróżnicowanie grupy mentorów. Zauważyć należy, że osób oferujących pomoc w programie Early Warning Europe jest już ponad setka. Dzięki temu można dopasować mentora do zestawu potrzeb, nie tylko biznesowych, ale i psychologicznych mentee. W ramach EWE w Polsce, co innowacyjne w porównaniu z wcześniejszymi podobnymi inicjatywami, kładziemy duży nacisk na psychologiczne dopasowanie stron mentoringu.

Fundacja Firmy Rodzinne jako organizacja koordynująca pracę sieci mentorów zwraca ogromną uwagę na to, by między mentee a mentorem pojawiała się chemia współpracy, a właśnie dzięki szerokiemu spektrum osób możliwe jest dopasowanie mentora do konkretnego problemu, z jakim zmaga się mentee.

Już sama liczba osób gotowych do niesienia pomocy – przekraczająca 100 – zwiększa choćby statystyczną szansę na uzyskanie dobrego zgrania, nie tylko kompetencji, ale i osobowości. To z kolei przekłada się też na znaczące zwiększenie prawdopodobieństwa osiągnięcia sukcesu w procesie mentoringowym. Mentoringi prowadzone są zarówno zdalnie, jak i w ramach kontaktu bezpośredniego, co stanowi czynnik jeszcze bardziej rozszerzający stopień elastyczności procesu i pozwala na skrojenie pomocy na miarę, jak u najlepszego krawca.

Jak zaznacza nasza rozmówczyni – pomoc dopasowana do potrzeb jest w ramach inicjatywy EWE dostępna na wyciągnięcie ręki – jednak to do przedsiębiorcy w tarapatach należy inicjatywa w zakresie sięgnięcia po wsparcie, „wystarczy tylko chcieć i otworzyć się na zmiany” – podsumowuje Anna Nowotna-Nadziejko.

Wszystkie profile i biogramy mentorów można znaleźć na stronie internetowej Fundacji Firmy Rodzinne: www.ffr.pl/ewe.

Pozostań
z nami w kontakcie

Zapisz się do newslettera!

Firmy średniej wielkości – zwycięzcy 35-letniej sztafety wolnej przedsiębiorczości

You have successfully subscribed to the newsletter

Wystąpił błąd :( Spróbuj ponownie

Wyrażam zgodzę na przetwarzanie moich danych przez Fundację Firm Rodzinnych w celach statystycznych i marketingowych.