Wiedza

Fundacja Firmy Rodzinne

Powrót

English

31 maja 2018

Early Warning Europe – to jest to, czego potrzebują małe i średnie przedsiębiorstwa

Podczas konferencji Early Warning Europe Forum, która odbyła się w Warszawie, 24 kwietnia 2018 r., podsumowano pierwszy etap projektu Early Warning Europe (EWE). Paola Capello, przedstawicielka włoskiego partnera konsorcjum realizującego przedsięwzięcie, w rozmowie z Fundacją Firmy Rodzinne podkreśliła, że to bardzo konkretne działanie, a jego efekty są łatwo policzalne.

— Prawda jest taka, że przedsiębiorcy mówią tym samym językiem i mogą wymieniać się swoimi doświadczeniami – mówi Paola Capello z Unione Industriale Toringo.

Dzięki kojarzeniu przedsiębiorców w kłopotach z mentorami, których rekrutuje się przede wszystkim spośród innych, doświadczonych przedsiębiorców, którzy odnieśli sukces, Early Warning Europe wspiera sektor małych i średnich przedsiębiorstw, dając im konkretne narzędzia do odzyskania konkurencyjności i powrotu na prostą.

To, że projekt jest bardzo konkretny i praktyczny ma również osobiste znaczenie dla Paoli Capello, która przyznaje, że praca w EWE daje jej poczucie użyteczności i przydatności nie tylko dla własnego regionu gospodarczego, ale także dla rozwoju całej Europy.

— EWE to jest to, czego potrzebuje sektor MŚP – podsumowuje Capello.

Pozostań
z nami w kontakcie

Zapisz się do newslettera!

Firmy średniej wielkości – zwycięzcy 35-letniej sztafety wolnej przedsiębiorczości

You have successfully subscribed to the newsletter

Wystąpił błąd :( Spróbuj ponownie

Wyrażam zgodzę na przetwarzanie moich danych przez Fundację Firm Rodzinnych w celach statystycznych i marketingowych.