Wiedza
26 czerwca 2018
Early Warning Europe to tworzenie sieci
Małgorzata Stromczyńska, wraz z Katarzyną Blimel, w czasie konferencji Early Warning Europe Forum, organizowanej w Warszawie, 24 kwietnia 2018, opowiedziały jak budowana jest sieć mentorów i dlaczego funkcjonuje tak sprawnie. Analogicznie do wszystkich innych działań Fundacji Firmy Rodzine – również to przedsięwzięcie opiera się o realne, długotrwałe relacje międzyludzkie.
– Mentorzy czują misję, czują, że ten projekt jest po to, żeby pomagać innym przedsiębiorcom, a to jest przede wszystkim misja Fundacji – opowiada Małgorzata Stromczyńska, wyjaśniając jak projekt Early Warning Europe osadzony jest w bieżącej działalności Fundacji.
Działanie w projekcie opiera się, jak zauważa Katarzyna Blimel z Q&A Communications, przede wszystkim na czynniku ludzkim. Prawie 80 mentorów zaangażowanych w inicjatywę tworzy wielki potencjał doradczy, a w ramach spotkań sieciujących organizowanych w Poznaniu odbywa się bardzo intensywna wymiana opinii, pociągająca za sobą konstruktywną dyskusję.
Fakt, iż w projekcie biorą udział ludzie mocno zmotywowani do tego, żeby dzielić się swoim know-how, to główny czynnik, który tworzy wartość dodaną Early Warning Europe. Katarzyna Blimel dodaje, że początkowo nie spodziewała się tak dużego zaangażowania uczestników w bezinteresowną pomoc.
– Są naprawdę bardzo zaangażowani. To niesamowite uczestniczyć w projekcie, który jest tak bardzo dynamiczny, w którym jest tyle osób, którym się chce – podsumowuje Katarzyna Blimel.
Fundacja Firmy Rodzinne
Kategorie
10 ostatnich wpisów:
- Globalny Indeks 500 Firm Rodzinnych
- Reminiscencje o Japonii
- Fundacja rodzinna bez profesjonalizacji to nadal NIEudana sukcesja
- Mentoring dla firm w trudnościach – nowy projekt PARP
- Drzewko – parasol ochronny firmy rodzinnej
- Czy można przygotować dzieci do przejęcia rodzinnego przedsiębiorstwa?
- Z pokolenia na pokolenie – rozmawiamy z Kazuyoshi Tsuyukusa, pierwszym Polakiem, który pracował dla Toyoty w Japonii.
- Wyzwania firm rodzinnych
- Kluczem jest edukacja i nadzór – rozmowa z Sylwią Mokrysz, współwłaścicielką firmy Mokate
- Refleksje z wyprawy do Japonii
Tematyka wpisów: