Early Warning Europe – dyskretna pomoc dla przedsiębiorców w trudnościach

Early Warning Europe

Projekt Early Warning Europe realizowaliśmy w latach 2016-2019. Polska była jednym z 4 krajów pilotażowych, obok Grecji, Hiszpanii i Włoch, testujących duński model pomocy przedsiębiorcom w trudnej sytuacji. Razem objęliśmy wsparciem 3500 przedsiębiorców, z czego w Polsce pomoc otrzymało 949 właścicieli firm.

Jako Fundacja byliśmy odpowiedzialni za koordynację pracy i rozwój kompetencji mentorów. Jest ich w Polsce ponad 100. To osoby, które mają w swojej osobistej misji dzielenie się doświadczeniem i bezinteresowne pomaganie.

I chociaż projekt Early Warning Europe już się zakończył, nadal oferujemy bezpłatny mentoring dla przedsiębiorców w kłopotach, którego udzielają nasi mentorzy.

Jest on przeznaczony dla firm, które znalazły się w trudnej sytuacji i nie mogą pozwolić sobie na skorzystanie z usług płatnych doradców czy specjalistów.

Jeśli jesteś przedsiębiorą który potrzebuje wsparcia, zgłoś się do nas, nie czekaj aż będzie za późno.

Napisz na adres: [email protected]

Mentorzy EWE

Przedstawiamy sylwetki Mentorów, którzy wspierają przedsiębiorców w kłopotach towarzysząc im w trudnych zmianach.

Zobacz listę Mentorów na mapie

W celu sprawdzenia informacji o mentorze kliknij na zdjęcie

mentor early warning Dariusz Bednarski
mentor early warning Dariusz Bednarski

Dariusz Bednarski

Firma: Grant Thornton

Branża: Doradztwo podatkowe, prawne, biznesowe.

Obszary biznesowe, w których czuję się najbardziej kompetentny: Sukcesja, podatki, struktury prawne biznesu, zarządzanie firmami usług profesjonalnych Moje pasje: Moja praca, pływanie barkami po rzekach, jazda motocyklem, podróże.

Dlaczego zostałem Mentorem? Dobrze się czuję, kiedy pomagam przedsiębiorcom, mogę dzielić się swoją wiedzą, doświadczeniem, kompetencjami.

mentor early warning Magdalena Kwiatkiewicz
mentor early warning Magdalena Kwiatkiewicz

Magdalena Kwiatkiewicz

Firma: Yes Branża: Jubilerstwo

Obszary biznesowe, w których czuję się najbardziej kompetentna: Zarządzanie zespołami ludzkimi, badanie potrzeb klienta i opracowywanie oferty handlowej, sprzedaż, szukanie pasji​

Moje pasje: fotografia​ szczególnie portrety ludzi w ich naturalnym środowisku, wyprawy na koniec świata, kolekcjonowanie biżuterii artystycznej i etnicznej, pomaganie innym

Dlaczego zostałam Mentorem? W swojej firmie większość  obowiązków operacyjnych przekazałam​ już synowi Tomaszowi Kwiatkiewiczowi. Zbudowałam zespoły, które doskonale i samodzielnie potrafią realizować strategię firmy.  Nadszedł moment, aby spróbować podzielić się swoim doświadczeniem z innymi, którzy może mieli trochę mniej szczęścia w prowadzeniu firmy. Realizuję wiele swoich pasji. Byłam już w wielu miejscach na świecie. Przywożę z nich cykle fotografii. Chcę zdążyć poznać zmieniający się świat i go pokazać. Biorę udział w kilku przedsięwzięciach charytatywnych w Polsce i w Nepalu. Mentoring bardzo wpisuje się w tę formę realizacji moich pasji.

mentor early warning Henryk Pietraszkiewicz
mentor early warning Henryk Pietraszkiewicz

Henryk Pietraszkiewicz

Branża: Finanse

Obszary biznesowe, w których czuję się najbardziej kompetentny: Analiza finansowa firm, kredytowanie działalności gospodarczej, restrukturyzacja kredytów i pożyczek, restrukturyzacja firm, zarządzanie firmą, negocjacje z bankami, plany wychodzenia z sytuacji kryzysowej firmy, windykacja kredytów

Moje pasje: szeroko pojęta problematyka przedsiębiorczości w Polsce, instrumenty finansowe wsparcia mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, polityka i historia najnowsza, hodowla koni, sport – piłka nożna, tenis, kolarstwo

Dlaczego zostałem Mentorem? Polska przedsiębiorczość jest bardzo młoda. Wchodzi powoli w drugie pokolenie. Jak każdy z nas ma prawo do popełniania błędów. Uważam, że należy zrobić wszystko by ograniczać upadłość lub likwidację firm, które posiadają ciekawą historię swojej działalności i potencjał do dalszego rozwoju. Firmy popadają w kłopoty z różnych powodów. Nie zawsze potrafią się zmobilizować do przygotowania planów naprawy. Czasami brakuje wiedzy lub doświadczenia . Moje ponad 20- letnie doświadczenie bankowe we współpracy z różnymi firmami pozwala na szybkie diagnozowanie sytuacji firm i wypracowywanie planów ich naprawy. Pomaganie innym, dzielenie się doświadczeniem to bardzo cenny paradygmat. Udział w programie mentoringowym to dla mnie kolejne ciekawe doświadczenie i duża przyjemność.

mentor early warning Ewa Magier
mentor early warning Ewa Magier

Ewa Magier

Firma: Autosfera

Branża: Usługi diagnostyki i napraw pojazdów samochodowych

Obszary biznesowe, w których czuję się najbardziej kompetentna: Kreowanie liderów i zastępców, ustalanie priorytetów i wartości w życiu i w pracy, analiza danych sprzedażowych, controlling kosztów, ustalanie celów operacyjnych i strategicznych, podejście procesowe, systemy jakości najnowsza norma ISO 9001: 2015 uwzględniająca zarządzanie ryzykiem i koncepcję interesariuszy organizacji ( firmy).

Moje pasje: Najwięcej swojego czasu przeznaczam na zdobywanie wiedzy z zakresu socjologii i zarządzania. Lubię słuchać relacji i argumentów ludzi, których cenię za ich postawy, mądrość i wiedzę. Moją pasją są dobre rozmowy na niebanalne tematy z obszaru socjologii, psychologii, zarządzania, ekonomii, historii, kultury. Interesuję się sztuką i tworzeniem. Trochę sama maluję i rysuję. Aktywnie uprawiam sporty : bieganie, pływanie, rower, rolki, narty, windsurfing, tenis ziemny. Moją ostatnią pasją jest tango argentyńskie – tańczę i słucham. Dlaczego zostałam Mentorem? Zaakceptowałam siebie i swoje miejsce na Ziemi. Nie mam raczej problemów z swoim Ego. Jestem osobą stale poszukującą i otwartą na nowe idee, zmiany i różnorodność. Lubię ludzi. Czuję, że dzisiaj jestem silna psychicznie i mogę dzielić się swoją mocą z innymi. Wierzę, że mentoring i dobre rozmowy pomagają ludziom w wielu sytuacjach życiowych. Chciałabym lepiej poznać metodykę tej formy pomocy i w miarę moich możliwości, pomagać ludziom żyć aktywnie i czerpać radość ze swojego działania. Chcę zostać mentorem, ponieważ widzę ludzi, którzy mają mniej doświadczeń i czuję, że mogę im coś wartościowego przekazać. Czasem nawet zainteresowanie ich problemami jest ważne. Moim motywatorem jest poczucie wdzięczności za moje życie i wiara w dobra naturę ludzi. Dodatkowo motywuje mnie ciekawość świata a wzmacnia radość innych ludzi.

mentor early warning Grzegorz Maślanko
mentor early warning Grzegorz Maślanko

Grzegorz Maślanko

Firma: Grant Thornton

Branża: Doradztwo podatkowe, doradztwo prawne

Obszary biznesowe, w których czuję się najbardziej kompetentny: Doradztwo podatkowe, doradztwo prawne – prawo spółek handlowych

Moje pasje: Śpiew chóralny, turystyka górska

Dlaczego zostałem Mentorem? Sądzę, że mogę w ten sposób efektywnie pomagać innym.

Ewelina Kosińska

Firma: Sukcesorka.pl

Branża: Produkcja chemii budowlanej

Obszary biznesowe, w których czuję się najbardziej kompetentna: W tych, które wymagają pracy z ludźmi. Dużo energii poświęcam relacjom i ich właściwemu budowaniu, ponieważ wierzę, że tylko dzięki temu możemy stworzyć coś wartościowego. Stale poszerzam swoje kompetencje z zakresu zarządzania na zasadach jakimi kierują się tzw. turkusowe przedsiębiorstwa, w których szef jest doradcą, pomagającym pracownikom realizować ich potencjał zamiast być nadzorcą i egzekutorem – wg mnie ten model zarządzania w niedalekiej przyszłości wyprze tradycyjne, hierarchiczne schematy zarządzania.

Moje pasje: Mam to szczęście, że mogę realizować swoją pasję niemal bez przerwy, ponieważ jest nią nasza firma rodzinna. Najbardziej pasjonuje mnie to, że mogę tworzyć otaczającą mnie rzeczywistość, a sam proces kreacji spontanicznie zainspirowany w niespodziewanych okolicznościach potrafi przekształcić się w coś materialnego, coś co przynosi korzyści. W chwilach gdy potrzebuję złapać oddech od pracy uciekam na łono natury. Spacer, prace w ogrodzie, hodowanie własnych warzyw to mój sposób na relaks i zachowanie równowagi.

Dlaczego zostałam Mentorem? Nasza firma w swojej historii ma kilka trudnych momentów, które sprawiły, że jesteśmy tu, gdzie jesteśmy. Z perspektywy czasu nikt z nas nie chciałby nic zmienić w jej biegu, a świadomość że było przez chwile bardzo źle i dzięki temu teraz jest dobrze daje nam pewność i poczucie, że choćby nie wiem co miało się jeszcze wydarzyć poradzimy sobie. Bycie mentorem traktuje jako rodzaj misji, ponieważ chcę, aby nasza historia dodała innym przedsiębiorcom otuchy i pozwoliła uwierzyć, że nawet beznadziejnie sytuacje nie oznaczają końca, a niejednokrotnie koniec pewnego etapu oznacza początek czegoś lepszego. Co więcej uważam, że prawdziwy sukces można osiągnąć jedynie znając smak porażki.

mentor projektu early warning Marcin Kowalski
mentor projektu early warning Marcin Kowalski

Marcin Kowalski

Firma: Human Partner

Branża: Doradcza

Obszary biznesowe, w których czuję się najbardziej kompetentny: Specjalizuję się w tematyce innowacyjności, wspierania rozwoju organizacji, zarządzania zasobami ludzkimi, w tym rozwoju przywództwa. Posiadam ponad 10 – letnie doświadczenie w prowadzeniu treningów i sesji doradczych dla wyższej kadry menedżerskiej małych i średnich przedsiębiorstw. W 2015 r. jako doradca współpracowałem w Polsce z Bankiem Światowym.

Moje pasje: Moją pasją zawodową jest współpracować z przedsiębiorcami przy ambitnych projektach, które przyczyniają się do rozwoju na poziomie organizacyjnym, jak i indywidualnym. Moim hobby jest również zdobywanie wiedzy w dziedzinie zarządzania, innowacji oraz doskonalenie swoich umiejętności.

Dlaczego zostałam Mentorem? Z kilku powodów: mentoring uważany jest za najbardziej efektywną metodę rozwoju pracowników i kadry kierowniczej organizacji; indywidualne sesje mentoringowe w projekcie są okazją do poznania ciekawych przedsiębiorców oraz inspiracji i stymulowania rozwoju ich potencjału; jako konsultant ds. rozwoju biznesu chciałbym nadal rozwijać się, a mentoring umożliwia rozwijanie własnych zdolności interpersonalnych i liderskich.

mentor early warning Ewa Magier
mentor early warning Ewa Magier

Ewa Jankowska

Firma: Cafe Creator

Branża: Produkcja kawy i herbaty

Obszary biznesowe, w których czuję się najbardziej kompetentna: Zarządzanie firmą, budowanie wizji i strategii, poszukiwanie dróg rozwoju, odnajdowanie swojej niszy na rynku, wprowadzanie spokoju i harmonii w zespołach, poszukiwanie nowatorskich produktów, prowadzenie negocjacji, budowanie długotrwałego sukcesu w oparciu o wiarygodność we wszystkim co robię.

Moje pasje: Beletrystyka i fachowa literatura biznesowa, które nieustannie dostarczają wiedzy by móc podejmować osobiste i biznesowe decyzje w ciągle zmieniających się okolicznościach. Czytelnicza pasja przekłada się na astrologię i kosmoekologię z elementami etyki holistycznej.

Dlaczego zostałam Mentorem? Nasza rodzinna firma CAFE CREATOR istnieje od sierpnia 2012 r. Właścicielem firmy jest moja córka Alicja Jankowska. Mamy podpisaną umowę o współpracy i korzystaniu z mojego know-how – długoletniego dyrektora produkcji Poznańskiej Palarni Kawy ASTRA i wieloletniego członka zespołu badawczego. Moje 40 letnie doświadczenie zawodowe i naukowe oraz ogromna życiowa pasja były przyczyną stworzenia naszej firmy. Jestem uznanym ekspertem w zakresie jakości i technologii przerobu kawy. Potwierdzeniem wiedzy, kompetencji i chęci dzielenia się sukcesami są liczne certyfikaty i nagrody, zarówno moje osobiste jak i naszej młodej firmy. Są one dowodem na to jak postrzegam swój biznes, siebie i współpracowników. By odnieść sukces trzeba przejść wszystkie stopnie wtajemniczenia, od chwały po klęskę, a porażki są drogowskazem na drodze do sukcesu.

mentor early warning Victoria Iwanowska
mentor early warning Victoria Iwanowska

Victoria Iwanowska

Firma: Victoria Travel & Events

Branża: MICE, biura podróży

Obszary biznesowe, w których czuję się najbardziej kompetentna: Marzenia biznesowe i prywatne widzę jako CEL. Dzięki temu jestem najbardziej efektywna na etapie wizji, nadawaniu kierunku działania oraz wspieraniu realizacji. Inspiruję i motywuję zespoły do szukania odpowiedzi na pytanie „jak” zamiast „czy”. Wierzę, że się da!

Moje pasje: Moją największą pasją są podróże, obcowanie z różnymi formami kultury i sztuki oraz doświadczenie poprzez smaki i zapachy. Nurkuję, tańczę, zdobywam endorfiny poprzez bieganie, snowboard, jazdę konno po plaży. Odpoczywam w spa, na jodze, czytając, nic-nie-robiąc i gotując na wspólne biesiadowanie.

Dlaczego zostałam Mentorem? Pragnę być mentorem w programie Early Warning, aby wykorzystać swoje wartości oraz doświadczenie zawodowe do pomagania innym przedsiębiorcom. Od 15 lat prowadzę firmę rodzinną wspierającą przedsiębiorstwa i ich pracowników w realizacji marzeń. W naszej firmie realizujemy także własne marzenia oraz odnosimy wiele małych i dużych sukcesów, ale w momencie kryzysu było nam bardzo ciężko. Wierzę, że systemowe wsparcie może pomóc przedsiębiorcom łatwiej i szybciej stanąć na nogi, dlatego dziś chcę wspierać firmy w ich trudnych momentach. Wierzę, że małymi kroczkami możemy zmieniać świat. Stawiam do dyspozycji moje doświadczenie, energię i zaangażowanie.

Andrzej Rusek

Firma: AMR Consulting Andrzej Rusek

Branża: doradztwo i konsulting

Przez 24 lata pracowałem w grupie L’Oréal Polska na różnych kierowniczych stanowiskach, z czego kilkanaście lat jako członek zarządu. Sądzę, że przez te lata zebrałem duże doświadczenie i kompetencje. Teraz, gdy jestem niezależnym doradcą i inwestorem, chciałbym na zasadzie wolontariatu móc się podzielić moją wiedzą jako mentor. Uważam projekt Early Warning Europe za bardzo interesujący i pożyteczny.

Aneta Sadowska

Firma: Q&A Communications

Branża: PR

Zarządzanie projektami i budowanie zespołów do konkretnych zadań, PR kryzysowy/korporacyjny, konsultacje społeczne- to obszary zawodowe, w których czuję się najbardziej kompetentna. Uważam, że doświadczenie wynikające z przeprowadzenia ponad 400 projektów podczas 16 lat pracy w PR daje solidną bazę wiedzy do tego, by dzielić się z innymi.

Krzysztof Kasperuk

Firma: Panheri

Branża: szkolenia, consulting, wystąpienia publiczne

Biznes to jest szkoła życia. W tej szkole napotyka się na różne doświadczenia. Część z nich  to popadanie w różne kłopoty biznesowe. Wtedy dobrze jest dostać od kogoś pomoc. Osobiście uważam, że przedsiębiorcy powinni sobie wzajemnie pomagać, bowiem wszystko co od siebie dajemy, wraca ze zdwojoną siłą.

Patryk Filipiak

Firma: FilipiakBabicz Kancelaria Prawna, Zimmerman Filipak Restrukturyzacja

Branża: doradztwo prawne i restrukturyzacyjne

Inicjatywa Early Warning Europe jest brakującym ogniwem, które w ramach obrotu gospodarczego i prawnego pozwoli wzbudzić w przedsiębiorcach wolę i decyzję podjęcia środków zaradczych zanim naprawa firmy stanie się niemożliwa. Obecnie, w ramach różnych sfer działalności, diagnozuję brak świadomości przedsiębiorców odnośnie istnienia efektywnych instrumentów ochrony i wsparcia w kryzysie. Mimo naprawdę niezłych instrumentów prawnych, wnioski do sądu lub restrukturyzacja pozasądowa są wciąż przeprowadzane zbyt późno.

Magdalena Kasiarz-Lewandowska

Firma: EY

Branża: prawo

Obszary biznesowe, w których czuję się najbardziej kompetentna: świadczenie obsługi prawnej związanej z fuzjami i przejęciami, procesami restrukturyzacji, a także bieżącym wsparciu prawnym z zakresu prawa gospodarczego i prawa handlowego.

Moje pasje: podróże, nurkowanie, czytanie książek, gotowanie

Dlaczego zostałam mentorem? Aby skutecznie wyprowadzić przedsiębiorstwo z kryzysu konieczne jest wzięcie pod uwagę wielu czynników. Z doświadczenia wydaje mi się, że tylko jeden czynnik jest w 100 % niezbędny by osiągnąć sukces – to jest wola walki i motywacja ludzi zaangażowanych w proces, tak właścicieli, jak i pracowników. Brak zaangażowania wynikający często z braku wiary w sukces, niezrozumienia procesu, czy zwykłej frustracji spowodowanej trudnościami, de facto przekreśla możliwość przezwyciężenia kryzysu. Dlatego dla sukcesu restrukturyzacji, konieczne jest wsparcie przedsiębiorców nie tylko w zakresie doradztwa prawnego, czy finansowego, ale także podzielenie się doświadczeniem i wiedzą praktyczną. Jako osoba, która angażuje się w pomoc przedsiębiorcom nie tylko z perspektywy przepisów prawnych mogę podzielić się doświadczeniem co do podobnych procesów.

Zbigniew Kaczor

Firma: Maxim Ceramics

Branża: produkcja ceramiki reklamowej

Obszary biznesowe, w których czuję się najbardziej kompetentny: prowadzę firmę typowo produkcyjną z rozbudowanym i bardzo rozdrobnionym portfelem klientów. Mam doświadczenia zarówno w aspektach typowo miękkich (ludzkich) jak i twardych (procesowych). Budowałem firmę od podstaw, ponosząc porażki i sukcesy. Zawsze byłem i jestem optymistą, budowałem firmę w oparciu o ludzi i zaufanie do nich. Takie wartości chciałbym wnosić do programu.

Moje pasje: whisky, wino, podróże, przyjaciele, muzyka- kolejność przypadkowa. Słucham od zawsze trójki – Radia Dla Ludzi Ciekawych Wszystkiego. Bardzo podoba mi się to sformułowanie – w jakiś sposób oddające moją osobowość

Dlaczego zostałem Mentorem? W moim życiu prowadziłem gospodarstwo rolne, pieczarkarnie, hodowle grzybni pieczarek, handel a następnie prowadzenie palarni kawy. Każda taka zmiana była kosztownym wyznaniem. Nigdy niestety nie spotkałem na mojej drodze kogoś kto mógłby mi pomóc, doradzić, wesprzeć w moich działaniach. Mam w pamięci każdy sukces i porażkę. Wiem jakie to trudne. Chciałbym innych ustrzec przed takimi problemami

 

 

Agnieszka Simon – Adamczewska

Firma: Korrelat grupa doradcza

Branża: doradztwo biznesowe

W Early Warning chcę robić to, co zawodowo robię na co dzień – dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem. Jestem controllerem biznesowym – od dwudziestu lat projektuję i wdrażam systemy wspomagające podejmowanie decyzji przez kadrę menedżerską w przedsiębiorstwach na różnym etapie rozwoju i w różnej kondycji. Przeprowadzam wnikliwe badania due diligence, aby rzetelnie ustalić tę kondycję oraz przygotowuję plany restrukturyzacji.

Piotr Błażejewski

Firma: Stara Przędzalnia

Branża: biznes rodzinny, współpraca na styku biznesu z samorządami, wdrażanie w praktyce programu rewitalizacji obiektów zabytkowych i zasobów ludzkich

Osobiste doświadczenia życiowe, jak również biznesowe, uświadomiły mi, że kryzysy dotykają obecnie wiele firm rodzinnych. Podczas różnych konferencji organizowanych dla tego typu przedsiębiorstw wielokrotnie sygnalizowałem, że konieczne jest stworzenie systemu wsparcia dla właścicieli firm rodzinnych. Program Early Warning Europe idealnie wpisuje się w te oczekiwania. W dobie globalizacji firmy rodzinne potrzebują takiego wsparcia, by mogły konkurować z firmami zagranicznymi działającymi na polskim rynku.

Joanna Śnioch Młynarska

Firma: Republika Słoneczna

Branża: finanse i ubezpieczenia; rewitalizacja nieruchomości; zarządzanie nieruchomościami; wynajem nieruchomości.

Po wielu latach pracy w korporacjach na stanowiskach menedżerskich przyszedł czas na własny biznes. Otworzyłam jedną firmę, potem kolejne. Przeszłam wielkie i małe kryzysy spowodowane zewnętrznymi i wewnętrznymi problemami. Moje pasje to: globtroterskie podróże, literatura piękna, gotowanie i zupełnie nowa pasja – przywracanie świetności starym, zniszczonym przedmiotom.

Ewa Błażejowska

Firma: Błażejowska Nowakowski Radcowie Prawni

Branża: doradztwo prawne

Pragnę dzielić się doświadczeniem, wzbogacać swoje możliwości o doświadczenia innych, lepiej rozumieć mechanizmy zachowań, poznać osoby i problemy, które są do rozwiązania. Obszary zawodowe, w których czuję się najbardziej kompetentna to doradztwo prawne dla przedsiębiorstw, IT, bezpieczeństwo informacji, własność intelektualna, inwestycje budowlane, prawo pracy i sukcesja.

Donata Ignaszak

Firma: Ignaszak

Branża: handel i usługi w branży samochodowej

Moja pasja to pomaganie ludziom w zrozumieniu celu swojego życia, duchowe wspieranie ich oraz pomoc jako doradca medycyny naturalnej. W ponad 25-letniej praktyce prowadzenia firmy rodzinnej, zebrałam wiele doświadczeń, które mogą przydać się innym, stojącym przed podobnymi wyzwaniami, jak ja. Pomimo iż jestem już w wieku emerytalnym, nadal czynnie uczestniczę w pracy firmy, akceptując przekazane przywództwo następnemu pokoleniu.

Piotr Hans

Firma: NOVOL, Stowarzyszenie Księgowych w Polsce

Branża: handel (B2B), produkcja (chemia), usługi profesjonalne (szkolenia/doradztwo)

Obszary zawodowe, w których czuję się najbardziej kompetentny to: strategia, analiza danych, finanse, rachunkowość i zarządzanie ryzykiem. Chcę zostać Mentorem, ponieważ dzielenie się z innymi daje niezwykłą energię. Poza tym lubię robić nowe rzeczy, chciałbym poznać inspirujących ludzi (mentorów, przedsiębiorców). Umiem patrzeć na przedsiębiorstwo „z helikoptera”, co na pewno przyda się firmom w kłopotach.

Dariusz URBAŚ

Firma: Kontraktors.pl

Branża: budowlana Od ponad 20. lat działam w sprzedaży.

Z niewielkiej firmy uczyniłem dobrze prosperujący biznes. Przeszedłem również gorycz ogromnej porażki, gdy mój biznes upadł. Od tego czasu musiałem w zupełnie inny sposób prowadzić nasz biznes rodzinny zarówno pod względem organizacyjnym jak i sprzedażowym. Musiałem poradzić sobie z brakiem pieniędzy, kredytów i wykwalifikowanych pracowników. W Early Warning pomagam Przedsiębiorcom w kłopotach oraz wprowadzam zmiany w strukturach sprzedaży. Towarzyszę im w procesie zmiany czerpiąc z tego wielką satysfakcję i korzyść również dla siebie.

Zofia Rekosz

Firma: Azyl Biuro Rachunkowe

Branża: finanse, rachunkowość

Chcę działać dla dobra innych, służyć swoją wiedzą i doświadczeniem zawodowym. Wspierać inne firmy w ich rozwoju, ale także w trudnych chwilach, kiedy trzeba podejmować niełatwe decyzje. Zakładam, że nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Doświadczyłam tego w swoim życiu i chcę o tym przekonać innych.

Tomasz Leśniak

Firma: Kancelaria Lesta

Branża: Doradztwo prawne

Uważam, że wiele sporów można rozwiązywać polubownie, a dzięki temu zaoszczędzić czas i pieniądze. Emocje jakie powstają przed konfliktem, jak i w trakcie jego trwania mogą doprowadzić do podejmowanie nieracjonalnych decyzji, które najczęściej mają nieodwracalne skutki. Chciałbym wspierać przedsiębiorstwa rodzinne w rozwiązywaniu konfliktów, by nie musiały kierować swoich sporów na drogę postępowania sądowego.

Wojciech Dziewolski

Firma: Dziewolski

Branża: zarządzanie, wypożyczalnie kamperów

Projekt Early Warning Europe jest pożytecznym pomysłem. Daje możliwość dzielenia się swoimi doświadczeniami i wskazanie praktycznych metod rozwiązywanie problemów. Przez prawie 30 lat prowadziłem różnej skali firmy, w różnych fazach – od powstania, przez rozwój (notowanie na GPW) po ich erozję i likwidację. Chętnie podzielę się moimi doświadczeniami, jednocześnie liczę na możliwość dalszego rozwoju i poznania kreatywnych, dynamicznych ludzi czynu.  

Marian Ber

Firma: osoba fizyczna

Branża: Doradztwo biznesowe

Moja motywacja, aby zostać Mentorem wynika z chęci  dzielenia się wiedzą i doświadczeniem, jakie zdobyłem w trakcie swojej kariery zawodowej. Doświadczenie to oparte było o zarządzanie przedsiębiorstwami, które popadły w chwilowe kłopoty. Znam z autopsji sytuację, gdy przedsiębiorca zostaje sam z problemami, których nie potrafi rozwiązać, bo brak mu niezbędnej do tego wiedzy. W moim otoczeniu znalazły się wtedy osoby, które bezinteresownie zaangażowały się w pomoc mnie i firmie. Wiedząc, jak wielkie ma to znaczenie dla przedsiębiorcy – zarówno merytoryczne jak i psychologiczne – chciałbym wykorzystać to doświadczenie w pracy z przedsiębiorcami.

Aleksander Pachole

Firma: Atest Gaz A.M.Pachole

Branża: elektronika przemysłowa

Zarządzanie projektami, zarządzanie informacją i dokumentacją w firmie oraz zarządzanie strategiczne – to obszary zawodowe, w których czuję się najbardziej kompetentny. Jeśli ktoś uzna, że moja wiedza i doświadczenie mogą mu być przydatne to służę pomocą właśnie w tych tematach. Moje pasje pozazawodowe to muzyka klasyczna i turystyka piesza.

Irena Kurdziel

Firma: Kotrak S.A

Branża: Informatyczna

Mam silny charakter i duże doświadczenie w zarządzaniu firmą. Chętnie podzielę się swoją wiedzą i wesprę osoby słabsze, niezdecydowane. Jestem bacznym obserwatorem aktywności zawodowej ludzi, z którymi współpracuje i z którymi się spotykam. Umiem wyciągać wnioski z rozmów biznesowych.

Rafał Lusina

Firma: HABA RL

Branża: Oczyszczanie ścieków

Zostałem Mentorem, ponieważ pomaganie innym sprawia mi przyjemność. Moją pasją jest budowanie relacji pomiędzy Polakami z kraju i z zagranicy poprzez rajdy motocyklowe. To właśnie w budowaniu relacji czuję się najbardziej kompetentny.

Aneta Gibek-Wiśniewska

Firma: Kancelaria Adwokacka Adwokat Aneta Gibek – Wiśniewska

Branża: usługi mediacyjne i prawne

Poprzez wieloletnią i bogatą aktywność związaną z mediacją, pozyskałam cenną wiedzę dotyczącą m.in. umiejętności efektywnego komunikowania się oraz rozwiązywania spornych kwestii w sposób satysfakcjonujący wszystkie strony konfliktu. Pragnę podzielić się zdobytą wiedzą i wypracowanym doświadczeniem. Bycie Mentorem wpisuje się w zakres mojej działalności, a także pozwala na szerzenie idei budowania konstruktywnego dialogu.

Paweł Indyka

Firma: INDYKA Paweł Indyka

Branża: profilowanie zawodowe; doradztwo w zakresie pozyskania, utrzymania i rozwoju kapitału ludzkiego

Zawodowo zajmowałem się kontrolą wewnętrzną, potrafię wyszukać nieprawidłowości oraz widzę słabości stanowiące wąskie gardło w procesie. Na co dzień zajmuje się, z dobrym skutkiem, poszukiwaniem pracy dla osób – uczestników projektów unijnych, używam certyfikowanych narzędzi do badania potencjału edukacyjnego i zawodowego ludzi. Chce dzielić się z firmami, które zgłoszą się do projektu posiadaną wiedzą.

Karol Wilczko

Firma: Comperia.pl, Comperia Ubezpieczenia

Branża: Internet, Finanse/Pośrednictwo finansowe, E-commerce, Ubezpieczenia, Bankowość

Jestem liderem z krwi i kości, merytorycznie i osobowościowo skupionym na ludziach i celach zarazem. Na własnej skórze przeżyłem wiele porażek biznesowych, ale też tyle samo razy powstawałem z upadku. Jestem przekonany, że tak duży bagaż różnych doświadczeń może być inspiracją i drogowskazem dla tych, którzy potrzebują wsparcia w swoim biznesie. Wiem, że gdybym miał kogoś takiego, to o wiele łatwiej przeszedłbym trudne momenty w prowadzeniu własnego biznesu.

Agnieszka Czajkowska-Wendorff

Branża: psychoterapia, sesje rozwojowe, coaching

Zostałam Mentorem, ponieważ pasjonuje mnie rozwój ludzi, motywowanie ich, wspieranie, budowanie poczucia własnej wartości, a także poszukiwanie. Obszary biznesowe, w których czuję się najbardziej kompetentna to umiejętności miękkie, komunikacja, mediacje.

Justyna Józefowicz

Firma: STYKI Justyna Józefowicz

Branża: szkoleniowa, UX

Zostałam mentorką, ponieważ wiem, jak ważne jest odpowiednie wsparcie przy rozwijaniu biznesu, a jednocześnie jestem przekonana, że potrafię takiego wsparcia udzielić. Mam doświadczenie jako przedsiębiorca, ale również adekwatne wykształcenie i kompetencje osobiste. Pracuję zarówno z przedsiębiorcami, jak i przedstawicielami innych sektorów. Wiem z jakimi wyzwaniami mogą borykać się przedsiębiorcy. Czerpię dużą satysfakcję ze współpracy, która przynosi im wymierne efekty.

Dorota Wieczorek

Firma: Dorota Wieczorek Doradztwo Biznesowe

Branża: consulting, doradztwo

Jestem mentorem od 6 lat. Potrafię inspirować do działania i pokazać nowe kierunki. Praca w korporacji nauczyła mnie patrzeć na firmę jako całość i zachować „perspektywę z lotu ptaka”. Mam doświadczenie w prowadzeniu własnych firm od 7 lat. Jednocześnie i ja się rozwijam, aby jak najlepiej wspierać przedsiębiorców.  Aktualnie prowadzę 2 procesy mentoringowe, utrzymuję relację po zakończeniu procesów mentoringowych z 3 przedsiębiorcami od 3 lat.

Izabela Libera

Firma: Libera i Wspólnicy Kancelaria Radców Prawnych sp.k.

Branża: Prawo, mediacje

Mentoring stanowi dla mnie wyzwanie i kolejny etap w rozwoju osobistym. Jednocześnie uważam, że moje cechy osobowościowe oraz zdobyte doświadczenie predestynują mnie do takiej roli. Chcę dzielić się z innymi tym, co sama osiągnęłam i wspierać ich w drodze do dalszego rozwoju osobistego i biznesowego.

Piotr Stanisław Kaczmarek

Firma: Fiorentini Polska Spółka z o.o.

Branża: Handel specjalistyczny – armatura dla przemysłu ropy i gazu ziemnego

Jestem przekonany, że moja wiedza i doświadczenie może być wykorzystana również przez innych. Jestem na takim etapie rozwoju swojej kariery zawodowej i życia osobistego, że nie muszę niczego udowadniać, natomiast mogę zacząć się czymś dzielić. Tym czymś jest doświadczenie w pracy w międzynarodowym środowisku biznesowym, głównie w zakresie „business development”.

Lucyna Ławniczak

Firma: Autonomia Consulting Lucyna Ławniczak

Branża: doradczo-szkoleniowa

Obszary biznesowe, w których czuję się najbardziej kompetentna to: usprawnianie organizacji wg TOC, usprawnianie sił sprzedaży, rozwijanie umiejętności menadżerskich i przywódczych, rozwijanie umiejętności sprzedażowych. Zostałam Mentorem, by pomagać innym firmom i zdobyć ciekawe doświadczenie.

Monika Sacewicz

Firma: ApexNet Sp. z o.o. Sp. k.

Branża: edukacja i konsulting

Rolę Mentora mam zaszczyt pełnić już od jakiegoś czasu. Jest to mniej sformalizowane, mimo to równie odpowiedzialne. Dzielenie się moim doświadczeniem z jednej daje poczucie satysfakcji, na które pracowałam wiele lat, z drugiej pozwala rozwinąć również samą siebie. Obszary biznesowe, w których czuję się najbardziej kompetentna to: marketing, sprzedaż, komunikacja w firmie i cele strategiczne firmy versus cele osobiste Zarządu.

Piotr Wendorff

Firma: Mare Lux Sp. z o.o.

Branża: stoczniowa, elektryczna, agencja pracy.

Obszary biznesowe, w których czuję się najbardziej kompetentny to: organizowanie procesów biznesowych (optymalizacja, skalowalność, strategia); budowanie wizji. Zostałem Mentorem, by dzielić się z mentee moim wsparciem i doświadczeniem i przy okazji samemu się rozwijać.

Marta Ozga

Firma: Ozga Consulting Company

Branża: Doradztwo prawno-podatkowe

Obszary biznesowe, w których czuję się najbardziej kompetentna: wsparcie w zakresie finansowania bieżącego, inwestycyjnego oraz w zakresie realizacji projektów z dotacją unijną, zarządzanie finansami przedsiębiorstw, controlling, tworzenie procedur wewnętrznych, regulaminów, obieg dokumentów, wdrożenie rozwiązań w zakresie przetwarzania danych osobowych

Moje pasje: czytanie książek- głównie kryminałów, podróże- te bliższe i dalsze

Dlaczego zostałam Mentorem? Wiem, że moja wiedza i doświadczenie w zakresie zarządzania finansami przedsiębiorstw mogą wspomóc polskich przedsiębiorców.

Mariola Więckowska

Firma: Kancelaria CSW Więckowska i Partnerzy Radcy Prawni

Branża: Prawnicza

Obszary biznesowe, w których czuję się najbardziej kompetentna: doradztwo prawne dla przedsiębiorców, w tym firm rodzinnych dotyczące realizacji strategii właścicielskiej. Analiza i diagnoza stanu firm, restrukturyzacja, zmiana struktury właścicielskiej, w tym sukcesje, poprawa kultury zarządzania i przestrzegania zasad dobrych praktyk oraz ładu korporacyjnego. Doradztwo w pozyskiwaniu finansowania, w tym poprzez udział funduszy inwestycyjnych, upublicznienie na GPW, rynku NewConnect i rynku głównym. Realizacja przedsięwzięć z udziałem rozpoznawalnych na rynku, profesjonalnych doradców kapitałowych, biznesowych, instytucji finansowych.

Moje pasje: przekazywanie doświadczenia zawodowego, realizacja doradztwa prawnego w oparciu o potencjał ludzki, budowanie zasad współpracy i relacji. Prywatnie: turystyka, poezja śpiewana, aranżacja wnętrz i krajobrazu.

Dlaczego zostałam Mentorem? Zakładam, że mogę być pomocna służąc swoim doświadczeniem zawodowym.

Szymon Słojewski

Firma: Doradztwo Szymon Słojewski

Branża: Produkcja, przemysł

Obszary biznesowe, w których czuję się najbardziej kompetentny: zarządzanie przedsiębiorstwem produkcyjnym, zarządzanie operacyjne (produkcja, logistyka, lean management, KPI, P&L), zarządzanie zmianą, szeroko rozumiane usprawnienia operacyjne z wykorzystaniem narzędzi: continuous improvement, kaizen, lean, six sigma etc., zarządzanie portfelem inwestycyjnym CAPEX oraz operacyjnym OPEX, zarządzanie projektami, programami, portfolio projektowym/programowym.

Moje pasje: turystyka motocyklowa, CrossFit, kultura feudalnej Japonii, bushido, LEGO.

Dlaczego zostałem Mentorem? Ponieważ odkryłem jak wielką satysfakcję daje mi dzielenie się wiedzą. Poza tym to ludzie (firmy) zaczęli zgłaszać się do mnie z prośbą o pomoc, opinię, uwagi. Odpowiadam na to z niekrytą przyjemnością: czuję, że to, co robię ma sens i jeszcze komuś mogę pomóc!

Przemysław Przyjazny

Firma: AD Consultum Przemysław Przyjazny

Branża: pośrednictwo finansowe i handlowe, badania i rozwój

Obszary biznesowe, w których czuję się najbardziej kompetentny: dyscyplina finansowa, planowanie wyników finansowych, handel, budowanie systemów handlowych, innowacyjność.

Moje pasje: narciarstwo, strzelectwo, czytanie, negocjacje.

Dlaczego zostałem Mentorem? By pomóc zbudować silną polską przedsiębiorczość.

Katarzyna Ryfka-Cygan

Od 2011 roku współtworzy rodzinną firmę zajmującą się produkcją i sprzedażą naturalnych poduszek i materacy wypełnionych łuską gryki, posiadającą własną markę oraz produkującą dla wielu marek w Polsce oraz Europie. Na co dzień zajmuje się kontaktem z klientami hurtowymi (krajowymi oraz zagranicznymi), zarządza procesami oraz produkcją wewnątrz firmy, dba o zespół krawcowych oraz osób pakujących produkty i zamówienia. Nadzoruje zaopatrzenie i logistykę w firmie. Rozwija kanały sprzedaży detalicznej w internecie, tj. sklep internetowy oraz sprzedaż przez serwis Allegro. Poszukuje nowych hurtowych klientów oraz partnerów. Oferuje swoją pomoc w szczególności w obszarze rozwoju internetowych kanałów sprzedaży, procesów wewnątrz małej firmy oraz budowaniu zespołu do 20 osób.

Janusz Kunke

Firma: Kunke Poligrafia

Branża: drukarnia

Obszary biznesowe, w których czuję się najbardziej kompetentny: sprzedaż, strategia, zarządzanie.

Moje pasje: żeglarstwo, rodzina

Dlaczego zostałem Mentorem? Chcę dzielić się moimi doświadczeniami i w ten sposób pomagać innym.

Janusz Magoska

Firma: Sienna Projects – Janusz Magoska

Branża: doradztwo biznesowe z zakresu zarządzania organizacją

Obszary biznesowe, w których czuję się najbardziej kompetentny: zarządzanie strategiczne, restrukturyzacja przedsiębiorstw, partycypacja pracowników w zarządzaniu organizacją, tworzenie systemów ocen pracowniczych, zarządzanie zmianą w organizacji, procesy rekrutacyjne  menadżerów, metoda Kaizen jako efektywne narzędzie ustawicznej poprawy jakości i zwiększania produktywności, współzarządzanie projektami  inwestycyjno- budowlanymi w  branży przemysłowej.

Moje pasje: dobra książka – skandynawski kryminał obyczajowy, nauka  języków obcych, gotowanie, turystyka piesza

Dlaczego zostałem Mentorem? Dzielenie się swoją wiedzą i doświadczeniem, z perspektywy blisko 40 lat kariery zawodowej na różnych stanowiskach, daje według mnie obopólną pozytywną energię i satysfakcję. Jest źródłem wielu radości w przypadku powrotu przedsiębiorcy do normalnego funkcjonowania i obserwowania jak na nowo odnosi sukcesy. Uważam, że nie ma sytuacji bez wyjścia i czasem spojrzenie mentora wspierającego inicjatywę może okazać się zbawienne w rozwiązaniu problemu przedsiębiorcy. Szczególnie gdy jego działania zostaną wzmocnione strukturą narzuconą w projekcie EWE.

Beata Szlachetka

Firma: Business Outsourcing Beata Szlachetka

Branża: rachunkowość i finanse

Obszary biznesowe, w których czuję się najbardziej kompetentna: rachunkowość, podatki.

Moje pasje: psychologia, księgowość, joga, góry.

Dlaczego zostałam Mentorem? Bardzo ważny w moim życiu zawodowym i osobistym jest ciągły rozwój. Jedną z kluczowych dla mnie spraw jest budowanie długofalowych relacji zarówno z klientami, jak i w zespole. Posiadam długoletnie doświadczenie w księgowości. Dostrzegam wiele problemów i trudności w codziennym funkcjonowaniu firm i wiem, jak ważne jest wsparcie z zewnątrz, umiejętność obiektywnego spojrzenia. Dlatego też w październiku 2017 roku podjęłam studia na kierunku Psychologia w Biznesie, aby rozwijać wiele swoich umiejętności, przede wszystkim zarządczych, doboru kadr, systemów motywacyjnych, budowania struktur organizacyjnych, negocjacyjnych i szeroko pojęte kompetencje miękkie. Praca mentora daje mi możliwość współdziałania z przedsiębiorcami.  Moim celem jest bycie menadżerem coachem, aby wydobywać z ludzi to, co w nich najlepsze, wspierać kreatywne myślenie i rozwój.

Anna Nowotna-Nadziejko

Firma: Sky Dreams

Branża: biuro turystyczne, agencja eventowa

Obszary biznesowe, w których czuję się najbardziej kompetentna to: prowadzenie własnej firmy, zarządzanie zespołem, dbanie o rozwój przedsiębiorstwa i pracowników, wyznaczanie nowych kierunków działań, praca pod presją czasu, motywowanie do działania, networking.

Jestem Mentorem, ponieważ lubię dzielić się swoim doświadczeniem. Praca z innymi ludźmi jest dla mnie wyzwaniem, którego chętnie się podejmuję. Rozwijam się każdego dnia. Szukam nowych doświadczeń w życiu zawodowym i prywatnym. Od 12 lat prowadzę własną firmę w sektorze usług turystyki biznesowej.

Prywatnie lubię podróżować po świecie, nurkować i tańczyć.

Grzegorz Kosson

Firma: KOSSON SP. Z O.O.

Branża: konsulting/branding

Obszary biznesowe, w których czuję się najbardziej kompetentny: branding i budowanie marki, kultura organizacji, projektowanie usług

Moje pasje: pisanie, czytanie, podróże, nauka języków obcych, znajdowanie połączeń pomiędzy zaskakującymi dziedzinami

Dlaczego zostałem Mentorem? Sam tworzę firmę rodzinną i dlatego mam powinność wobec innych firm rodzinnych, lubię pomagać innym.

Jacek Maliński

Firma: Eurocash

Branża: FMCG, handel spożywczy

Obszary biznesowe, w których czuję się najbardziej kompetentny: obsługa klienta w handlu i usługach, komunikacja w zespole, tworzenie planów szkoleniowych, finanse sklepu (rachunek zysków i strat, rentowność)

Moje pasje: podróże, góry, literatura górska, narty

Dlaczego zostałem Mentorem? Lubię spotykać nowych ludzi i rozmawiać, poznawać inny punkt widzenia, szukać rozwiązań, wspierać innych w zmianie postrzegania siebie i świata.

Dorota Dabińska Frydrych

Firma: Eurocash

Branża: FMCG

Obszary biznesowe, w których czuję się najbardziej kompetentna: przygotowanie koncepcji marketingowych, budowanie spójnej komunikacji marketingowej, korzystanie z nowych mediów, organizacja szkoleń oraz układanie planów szkoleniowych, dobór szkoleń do odpowiednich potrzeb, przygotowanie budżetów szkoleniowych oraz właściwy dobór narzędzi, budowanie ścieżek rozwojowych dla pracowników.

Moje pasje: fotografia, kreowanie autentycznego wizerunku w biznesie

Dlaczego zostałam Mentorem? Chcę pomóc przedsiębiorcom w budowania właściwej strategii marketingowej oraz w dbaniu o wizerunek firmy. Często przy restrukturyzacjach ten aspekt jest pomijany, a odpowiednia strategia marketingowa pomaga nie tylko przyciągać klientów, ale również buduje wizerunek rzetelnego pracodawcy.  Pragnę także zwrócić uwagę na aspekt ludzi oraz rolę szeregowego pracownika, bo jak mówi Richard Branson: „Jeśli będziesz się troszczył o swoich pracowników, oni będą się troszczyć o Twoich klientów”. Kolejną często pomijaną kwestią w budowania firmy są szkolenia, które nie tylko wpływają na rozwój kompetencji pracowników, ale także stanowią doskonały element motywacyjny.

Grażyna Jaworska-Piotrowska

Firma: Concilium Business Solution

Branża: doradztwo strategiczne, mediacje gospodarcze i pracownicze, Executive coaching, szkolenia z zakresu przywództwa, komunikacji

Obszary biznesowe, w których czuję się najbardziej kompetentna: Proces Vision na poziomie zarządu i/lub całej organizacji, budowanie strategii i definiowanie celów biznesowych, procesy restrukturyzacyjne lub integracyjne na poziomie struktury organizacyjnej, procesów biznesowych, kluczowych kompetencji i kultury przedsiębiorstwa, polityka HR, relacje z klientem, mediacje gospodarcze, mediacje pracownicze, mentoring i coaching przywódczy

Moje pasje: żagle, rower i dobra książka, a przede wszystkim ludzie i ich zachowania warunkowane środowiskowo/ społecznie, tunele mentalne i przekonania oraz ograniczenia kulturowe vs. determinacja do osiągania rezultatów, chęć samodoskonalenia oraz siła samopoznania

Dlaczego zostałam Mentorem? Chcę pomagać ludziom i organizacjom, które nie są pewne kolejnego kroku – zbieżność projektu z zakresem działalności firmy z możliwością sprawdzenia się i samorozwoju. Dla mnie jest to okazja do podzielenia się doświadczeniem mając w zamian zadowolenie człowieka. To również możliwość spotkania wartościowych ludzi i wymiana doświadczeń.

Andrzej Matyja

Firma: Expense Reduction Analysts

Branża: doradcza

Obszary biznesowe, w których czuję się najbardziej kompetentny: zarządzanie kosztami ogólnymi – specjalizacja: transport, przesyłki kurierski i drobnicowe, opakowania, , zarządzanie sprzedażą. Optymalizacja organizacji pracy i przedsiębiorstwa.

Moje pasje: aktywnie biegam, rolki, żeglarstwo. Rozwój osobisty, doskonalenie umiejętności miękkich, komunikacji, zarządzania ludźmi.

Dlaczego zostałem Mentorem? Chcę podzielić się swoim doświadczeniem i zdobytą wiedzą. Jest to również doskonała okazja dla mnie, aby poznać inne horyzonty myślowe i spojrzenie na biznes i życie. Jest to również droga, aby jeszcze lepiej się rozwijać w komunikacji i umiejętnościach biznesowych.

Piotr Zachariasiewicz

Firma: Expense Reduction Analysts Polska reprezentowana przez PZA INVESTMENTS

Branża: doradztwo i konsulting

Obszary biznesowe, w których czuję się najbardziej kompetentny: zarządzanie finansami, zarządzanie ekonomiką produkcji, budowanie strategii długoterminowej firmy

Moje pasje: praca, muzyka jazzowa i klasyczna, kino, lotnictwo, sport

Dlaczego zostałem Mentorem? By nieść pomoc polskim przedsiębiorcom i przekazać wiedzę z doświadczeń wyniesionych z zagranicznych korporacji

 

Agnieszka Kluczna

Branża: opieka zdrowotna i pomoc społeczna

Obszary biznesowe, w których czuję się najbardziej kompetentna: zarządzanie strategiczne, zarządzanie zmianą, zarządzanie ryzykiem, komunikacja interpersonalna, budowanie zespołu , programy wsparcia pracowników, wywieranie wpływu

Moje pasje: psychologia, narciarstwo, psychodietetyka, flipnoza

Dlaczego zostałam Mentorem? Pomoc i wsparcie to obszary towarzyszące mojej osobie od początku mojej kariery zawodowej, którą bardzo wcześnie rozpoczęłam jako sanitariusz w
Pogotowiu Ratunkowym. Moje kierunkowe wykształcenie utwierdziło mnie w przekonaniu, że moje predyspozycje i zasoby, które wykonując zawód lekarza mogłam wykorzystywać w minimalnym stopniu, stwarzają możliwość na rozwój w dziedzinie szeroko pojętego przywództwa. Od 2001 roku pełnię rolę Managera rodzinnej firmy ( NZOZ Zespół Medyczno Opiekuńczy Alicja Kluczna), w której pracując łączę pracę lekarza i managera. Zarządzam grupą około 300 pracowników, którzy pracują w zespołach zadaniowych. Wykształcenie i tytuły, które posiadam oraz moje umiejętności i osobowość czynią moją osobę idealną kandydatką na mentora. Dobrze się czuję w roli doradcy i sprawia mi to dużą satysfakcję.

Agnieszka Święcka

Branża: pomagam firmom w skutecznej komunikacji oraz budowaniu wizerunku. Kierowałam między innymi komunikacją i zmianą wizerunku 4 banków oraz globalnej sieci bankomatów. Jako doświadczony manager, psycholog i mentor, wspieram w rozwoju pracowników i kadrę managerską instytucji o ugruntowanej pozycji rynkowej, a także nowatorskich startup’ów.

Obszary biznesowe, w których czuję się najbardziej kompetentna: tworzenie oraz budowanie wizerunku marki, marketing wielokanałowy, Public Relations, komunikacja wewnętrzna w firmie, komunikacja interpersonalna, psychologia różnic indywidualnych, psychologia relacji, pomoc osobom w kryzysie, budowanie i zarządzanie zespołem, budowanie lojalności klientów, przygotowanie i prowadzenie szkoleń oraz eventów, badanie rynku.

Moje pasje: rozwój i samodoskonalenie, poszerzanie wiedzy i umiejętności, wspieranie ludzi w rozwoju, sztuka (szczególnie malarstwo i fotografia), czytanie książek, nurkowanie. Bardzo cenię współpracę z ludźmi, budowanie relacji i atmosfery zaufania oraz działanie poprzez wartości.

Dlaczego zostałam Mentorem? Samorozwój oraz pomoc innym w rozwoju jest jedną z moich kluczowych wartości, zestaw moich kompetencji managera, psychologa i interwenta kryzysowego wydają się być w tym projekcie szczególnie pomocny, chcę rozwijać swoje kompetencje jako mentor, psycholog i interwent kryzysowy.

Andrzej Buczkowski

Branża: doradztwo gospodarcze

Obszary biznesowe, w których czuję się najbardziej kompetentny: szeroko rozumiane zarządzanie – modele biznesowe, systemy zarządzania, skuteczne praktyki zarządcze, budowa autorytetu lidera, motywowanie zespołu, delegowanie, controlling strategiczny

Moje pasje: coaching i mentoring jako „akceleratory” zawodowego rozwoju personalnego, strategiczne gry planszowe, squash, literatura faktu

Dlaczego zostałem Mentorem? Posiadam ponad 40-letnie zawodowe doświadczenie, w tym ponad 25-letnie na poziomie senior executive (członek zarządu, prezes zarządu lub przedsiębiorca). W całym tym okresie planowałem w sposób strategiczny swój zawodowy rozwój oraz stale uczyłem się i doskonaliłem (zarówno teoretycznie jak i praktycznie). U schyłku zawodowej kariery chciałbym aby ta wykonana przeze mnie praca przydała się również innym osobom. Uważam mentoring za najlepsze do tego celu narzędzie. Posiadam już, bardzo zachęcające,  doświadczenia w realizowanym amatorsko i  prywatnie mentoringu.

Anna Menes

Branża: bankowość, HR

Obszary biznesowe, w których czuję się najbardziej kompetentna: rozwój kompetencji liderów, HR – proces doboru pracowników , budowanie zespołu, przeprowadzenie zespołu przez proces zmiany, coaching, szkolenia i warsztaty, wykorzystanie zarządzania procesowego do zwiększania efektywności pracy, usuwanie marnotrawstw poprzez  wykorzystanie metod Leen, zwinne zarządzanie projektami w oparciu o metodykę Agile, kontroling

Moje pasje: uwielbiam Peru: kulturę, otwartość i szczerość ludzi, holistyczne spojrzenie na świat i życie, połączenie wiary chrześcijańskiej z naturą. W kraju- każda godzina jest dobra, by obejrzeć „Zieloną milę ” i pójść na bardzo długi spacer .

Dlaczego zostałam Mentorem? Od wielu lat jestem mentorem w banku. Z prawdziwą przyjemnością patrzę jak mentee „rozwijają skrzydła” i realizują swoje plany. Potrafię słuchać i zadawać otwierające pytania. Nie boje się oczywistych pytań, by zachęcić do refleksji. Często stosuję  technikę „5*Why ?”  Lubię dzielić się wiedzą i doświadczeniem. Mam umysł analityczny więc potrafię dostrzec zależności , połączyć wiele wątków, a na koniec podsumować pokazując nowy uspójniony obraz rzeczywistości. Przez wiele lat byłam  dyrektorem w banku i znam odpowiedzialność która spoczywa na barkach lidera. Podjęłam decyzje by oddać się pracy która była dla mnie zawsze najważniejsza – wspieranie i rozwój ludzi i zespołów – dlatego zostałam agile coachem. Dostałam od życia bardzo dużo i mam poczucie, że powinnam dzielić się moimi „talentami” z tymi którzy ich potrzebują.

Iwona Wierzgała

Branża: edukacyjna

Obszary biznesowe, w których czuję się najbardziej kompetentna: zarządzanie finansami i tworzenie budżetów, praca na celach, projektowanie i zarządzanie procesami oraz projektami, komunikatywność, orientacja na cel, umiejętność pracy pod presją czasu

Moje pasje: to pasja samego życia, bieganie, podróżowanie i fotografowanie

Dlaczego zostałam Mentorem? Bycie Mentorem jest dla mnie wyzwaniem, a jestem osobą która stawia sobie wyzwania i cele, które z sukcesem realizuję i tą umiejętnością również chcę się dzielić z innymi. Ogromnie też cenię sobie możliwość poznania nowych osób, zarówno Mentee jak i Mentorów z którymi dzielimy się swoją wiedzą i doświadczeniem.

 

Janina Seredyńska Targosz

Branża: handel zagraniczny, informatyka, IT

Obszary biznesowe, w których czuję się najbardziej kompetentna: zarządzanie finansami, sprzedaż, prawo spółek, rachunkowość, systemy ERP

Moje pasje: sport- narty, koszykówka, podróże, UE

Dlaczego zostałam Mentorem? Prowadzę firmę od 1994 roku, mam duże doświadczenie i wiedzę- Studia doktoranckie na SGH, wielokrotnie ukończone Studia Podyplomowe – w tym w ubiegłym roku egzamin państowy z audytu i kontroli wewnętrzej. Pragnę pomagać Firmom Rodzinnym i dzielić się wiedzą i doświadczeniem.

Katarzyna Kłopocińska

Branża: marketing, produkcja, fundusze inwestycyjne, systemy pozapłacowe

Obszary biznesowe, w których czuję się najbardziej kompetentna: budowa biznesów i ofert biznesowych nastawionych na rozwiązanie problemu klienta, transformacje firm i organizacja procesów wewnętrznych z naciskiem na ścieżki i lejki sprzedażowe

Moje pasje: narciarstwo (trasowe i pozatrasowe), windsurfing (głównie klasa Formula), żeglarstwo, nauka gry na pianinie, gry planszowe, podróże, natura

Dlaczego zostałam Mentorem? Efekty motywują mnie do działania, może dlatego „im gorzej tym lepiej”. Wierzę w zmienianie świata na co dzień, nie tylko w aspekcie dużych wynalazków czy odkryć naukowych. Z racji mojego wykształcenia i pracy zawodowej zajmuję się zmianami w przedsiębiorstwach i w przedsiębiorcach, aby ci pracowali nad zwiększaniem wartości firmy i wypracowywaniem zysku. Program Early Warning Europe jest spójny z moimi przekonaniami, że spojrzenie z zewnątrz na procesy zachodzące w firmie, zderzenie ich z doświadczeniem z innych branż lub firm, a także umiejętne zdefiniowanie celu, może doprowadzić do nieoczywistych rozwiązań lub pomóc w podjęciu ciężkich, ale koniecznych decyzji. Radość z tego, że zaszła nawet najmniejsza zmiana, poprzez moją pomoc, jest dla mnie bardzo ważna, dlatego zdecydowałam się wziąć udział w tym programie.

Maciej Firsowicz

Branża: informatyczna

Obszary biznesowe, w których czuję się najbardziej kompetentny: procesy biznesowe, optymalizacje, dobór systemów ERP, teoria ograniczeń, zarządzanie, automatyzacja firm

Moje pasje: ciągłe doskonalenie w biznesie i w życiu osobistym, śpiew (muzyka sakralna)

Dlaczego zostałem mentorem? Chęć niesienia pomocy wpisuje się w to, co robimy teraz jako firma, która na co dzień rozwiązuje wyzwania firm w zakresie oprogramowania i utrzymania infrastruktury IT. Ponadto wypracowane relacje z ekspertami z różnych dziedzin w ramach Towarzystw Biznesowych SA mogą znacząco pomóc w efektywnym mentoringu. Wierzę też, że doradzając innym, de facto najwięcej uczymy się sami – tak więc w mentoringu upatruję również korzyści dla siebie i dla organizacji, którym mam przyjemność przewodzić.

Marzenna Tusza

Branża: Interim manager, zakres – zarządzanie operacyjne

Obszary biznesowe, w których czuję się najbardziej kompetentna: efektywne zarządzanie firmąi jej kluczowymi procesami, głównie w zakresie osiągania założonych wskaźników biznesowych, optymalizacji kosztów operacyjnych, sprzedaży, obsługi i relacji z klientami, komunikacji wewnętrznej. Przekładanie strategii na skuteczne cele i zadania.

Moje pasje: TaiChi, dobra książka, człowiek i jego działania

Dlaczego zostałam Mentorem? Obserwując rozwój małych i średnich firm na rynku polskim zauważyłam, że jest w nich dużo energii i pasji, ale często potrzebują wsparcia merytorycznego w zakresie zbudowania i/lub ułożenia wewnętrznej struktury biznesu. Niejasno zdefiniowana strategia, brak konkretnych celów, określenia procesów oraz relacji z rynkiem i pracownikami często stanowi barierę rozwoju. Na co dzień usprawniam więc procesy operacyjne i sposoby zarządzania, aby firmy lepiej się rozwijały, szybciej osiągały swoje cele biznesowe, a ludzie chcieli dla nich pracować. Do realizowanych projektów wnoszę wiedzę i know-how, angażując managerów do współpracy. Dbam, by nie tylko rozumieli wdrażane zmiany, ale również czuli się z nimi dobrze i bezpiecznie. Moim celem, obok realizacji zadania, jest spokój i zadowolenie kadry managerskiej z poczucia rozwiązania trudnej sprawy oraz przekonanie o słuszności przyjętych działań. Realizując swoje projekty, stopniowo oddaję coraz więcej przestrzeni klientowi, aby finalnie kontynuował działania samodzielnie, w jasno ustalonym kierunku. Dla mnie, to – w pewnym sensie, mentoring.

Przemysław Biłozor

Branża: doradztwo biznesowe, interim management, zarządzanie projektami.

Obszary biznesowe, w ktorych czuję się najbardziej kompetentny: zarządzanie przedsiębiorstwem z sektora MŚP, zarządzanie projektami o wielomilionowej wartości (w metodyce Prince 2), zarządzanie zespołami realizacyjnymi w dużych organizacjach, współpraca z instytucjami finansowymi i firmami zewnętrznymi (outsourcing), pozyskiwanie dotacji ze środków unijnych.

Moje pasje: żeglarstwo (7 lat prezes zarządu fundacji dla jachtu pełnomorskiego), narty, tenis, podróże (przede wszystkim przy okazji imprez żeglarskich na Atlantyku, oceanach Indyjskim i Pacyfiku ), Dalmacja, co skutkowało wydaniem książki o Dalmacji („Dalmacja poza czasem” 2011 r) w roli redaktora prowadzącego i wydawcy.

Dlaczego zostałem Mentorem? Przez 30 lat prowadziłem firmy jednoosobowe (30 lat temu i znowu dziś); pracowałem w małych, średnich i dużych firmach (korporacjach) na stanowiskach dyrektorskich, a co najważniejsze – przez 10 lat byłem wiceprezesem spółki akcyjnej notowanej na GPW, która przeżyła upadek, postepowanie sanacyjne (umorzone) i jest w trakcie upadłości. Doświadczenia z tego ostatniego okresu, choć traumatyczne, są wielką szkołą tego, co jest ważne w biznesie, jak nie dopuścić do katastrofy, jak i kiedy dostrzec i zapobiegać symptomom erozji prowadzącym do upadku przedsiębiorstwa. Identyfikacja problemów, analiza przyczyn i program naprawczy, jak również projekt współfinansowany ze środków budżetu państwa przez Ministerstwo Rozwoju kwestia komunikacji interpersonalnej w organizacji lub projekcie to kluczowe, według mnie, czynniki stanowiące o powodzeniu lub nie restrukturyzacji w firmach zagrożonych niewypłacalnością.

Renata Muszyńska

Branża: konsulting i szkolenia dla biznesu

Obszary biznesowe, w których czuję się najbardziej kompetentna: przeprowadzam firmy przez  zmiany związane z ich restrukturyzacją czy procesami sukcesyjnymi. Opracowuję i wdrażam strategie przedsiębiorstw, optymalizuję procesy i procedury, doskonalę zasady polityki personalnej i kultury organizacyjnej. Pomagam również w tworzeniu biznesplanów a niefinansistów oswajam z zarządzaniem finansami firmy i budżetowaniem.

Moje pasje: lubię podróżować, poznawać nowe miejsca i nowych ludzi. Gdy nie podróżuję, sprawia mi dużą przyjemność eksperymentowanie w kuchni, pielęgnowanie moich kwiatów, moja rodzina i wspólne spędzanie z nią czasu.

Dlaczego zostałam Mentorem? Od wielu lat zajmuję się pomaganiem przedsiębiorcom w  rozwiązywaniu ich biznesowych problemów dlatego z dużą radością działam w projekcie Early Warning. Lubię dzielić się wiedzą i moim doświadczeniem z tymi, którzy tego potrzebują.  No i bardzo mnie cieszy, gdy moje rady przynoszą oczekiwane efekty.

Radosław Ługowicz

Jestem specjalistą z dziedzin systemów internetowych, architektury aplikacji i project managementu z 20 letnim doświadczeniem. Zdobyłem doświadczenie w budowaniu startupów, organizacji charytatywnych oraz dumnie – jako Mentor pomagając już wielu firmom z zakresu IT. Moja podstawowa cecha wg Gallupa to naprawianie – co bardzo dobrze opisuje moją osobę.

 

Sylwia Michalak

Branża: usługi, handel, promocja, edukacja, wykładowca

Obszary biznesowe, w których czuję się najbardziej kompetentna: wsparcie przedsiębiorstw w rozwoju zasobów ludzkich: współpraca z klientami strategicznymi, profesjonalne negocjacje, profesjonalna sprzedaż, profesjonalna komunikacja w biznesie, prowadzenie trudnych rozmów w biznesie, asertywność w biznesie, zarządzanie zmianą, budowanie efektywnych zespołów, skuteczne kierowanie zespołem, współpraca w zespole, zarządzanie czasem – efektywność osobista, profesjonalna prezentacja w biznesie, budowanie długofalowych relacji w biznesie, zarządzanie konfliktem i strategie wyjścia z kryzysu

Moje pasje: czas spędzony z bliskimi, języki obce, podróże, techniki myślenia lateralnego, kawa, nieustanny rozwój, analiza trudnych sytuacji, wyciąganie z nich lekcji i znajdywanie rozwiązań.

Dlaczego zostałam Mentorem? Z ogromnym zainteresowaniem przyjęłam wiadomość o realizacji projektu Early Warning Europe. Uważam, że do wspaniała idea, by moc podzielić się swoim doświadczeniem z innymi. To cenne doświadczenie zarówno dla firm, jak i mentorów. Wspieranie innych w ich rozwoju i osiąganiu przez nich celów, motywowaniu do podjęcia wysiłku, otwieranie perspektyw i wydobywanie potencjału ludzkiego towarzyszyło mi od zawsze w mojej drodze zawodowej. Mam umysł strategia i duszę nauczyciela. W pracy konsultanta oraz trenera biznesu największą satysfakcją jest dla mnie towarzyszenie innym w procesie zmiany i wspierane ich w osiąganiu sukcesów. Szczególnie, gdy sukces przychodzi w trudnych czasach.  Udział w projekcie Early Warning Europe jest dla mnie możliwością udziału w projekcie użytecznym społecznie.

 

Łukasz Abramek

Branża: rekrutacje, szkoły językowe, biura tłumaczeń

Obszary biznesowe, w któych czuję się najbardziej kompetentny: prowadzenie rekrutacji, organizacja szkoleń, prowadzenie szkół językowych i biur tłumaczeń, hotelarstwo

Moje pasje: rozwój osobisty, muzyka, koszykówka

Dlaczego zostałem Mentorem? By rozwijać własne kompetencje i dzielić się moim doświadczeniem z innymi przedsiębiorcami.

Małgorzata Sypniewska

Branża: szkolenia, rekrutacje, doradztwo

Obszary biznesowe, w których czuję się najbardziej kompetentnazarządzanie firmą, poszukiwanie dróg rozwoju, wprowadzanie pozytywnej i skutecznej komunikacji w zespołach, prowadzenie negocjacji, budowanie długotrwałego sukcesu w oparciu o pozytywne przekonania i wartości, prowadzenie zaawansowanych procesów rekrutacyjnych (pełne procesy w tym Assessment Center), prowadzenie szkoleń z tematyki komunikacji, rozwiazywania konfliktów, przeciwdziałania mobbingowi i dyskryminacji, a także innych z obszaru psychologii biznesu, tworzenie procedur antymobbingowych i antydyskryminacyjnych, a także wsparcie komisji antymobbingowych i antydyskryminacyjnych jako zewnętrzny ekspert.

Moje pasje: zawodowo jestem pasjonatką pracy nad zmianą osobistą i zmianą w organizacji, szczególnie opartą na zmianie przekonań i honorowaniu wartości. Prywatnie interesuję się rozwojem osobistym, Totalną Biologią i Recall Healing czyli metodami na styku psychologii i medycyny oraz zdrowym stylem życia.

Dlaczego zostałam Mentorem? Lubię ludzi. Lubię pomagać i się dzielić. Czuję, że zdobyłam doświadczenie i wiedzę, które mogą być przydatne innym przedsiębiorcom. Zależy mi na tym, aby podjąć kolejne wspólne działania zawodowe i rozwojowe z moim Partnerem życiowym i biznesowym, z którym w EWE stworzymy team mentoringowy.

Tadeusz Woronowicz

Branża: doradztwo biznesowe z zakresu sprzedaży, doradztwo IT.

Pierwotnym źródłem większości problemów małych i średnich firm jest za mała sprzedaż. Jeśli twoja firma przeżywa problemy, zacznij od (r)ewolucji w sprzedaży!

Jako Twój mentor pomogę Ci:

– znaleźć i zminimalizować powody niskiej sprzedaży,
– zwiększyć motywację i zaangażowanie handlowców, a także ich skuteczność oraz efektywność,
– zwiększyć zyski ze sprzedaży oraz uzdrowić przepływy pieniężne,
– wzmocnić pozycję Twojej firmy wobec konkurentów,
– zwiększyć atrakcyjność Twojej firmy dla potencjalnych inwestorów.

Dlaczego chcę Ci pomóc?

Dzielenie się wiedzą, pomaga mi rozwijać się dalej oraz zdobywać nowe doświadczenia. Lubię też inspirować innych do działania. Dlatego też pracuję jako mentor oraz piszę artykuły o sprzedaży do pism branżowych oraz publikuję teksty na Linkedin i FB.

Jest jednak jeden warunek!

Decydując się na współpracę ze mną, musisz wziąć pod uwagę dwie rzeczy:
– we wspólnej pracy z Tobą ważna będzie dla mnie przede wszystkim bezpośredniość, szczerość oraz transparentność działań,
– czas to mój (Twój zresztą też) najważniejszy i najcenniejszy zasób, dlatego przygotuj się na intensywną współpracę.

Skąd pewność, że Ci pomogę?

Pracuję w sprzedaży prawie 30 lat. Z sukcesem definiowałem i wdrażałem strategie sprzedaży zarówno w dużych korporacjach, jak i małych firmach. Odnoszę sukcesy, ponieważ zawsze dbam o to, aby handlowcy byli nie tylko skuteczni, ale także efektywni. Osiągam to, ucząc ich jak realizować cele sprzedażowe, robiąc Właściwe rzeczy, we Właściwy sposób oraz we Właściwym czasie. Metodyka 3xW to mój klucz do sukcesu.

Przy jego pomocy otworzymy także Twoje drzwi do sukcesu.

Co mnie jeszcze wyróżnia?

W 2003 roku, z wyboru członków Krajowej Izby Gospodarczej i czytelników magazynu „Rynki Zagraniczne”, zostałem nagrodzony tytułem „Indywidualność Rynku – Merkury 2003”, za opracowanie i wdrożenie strategii sprzedaży sprzętu biurowego, dzięki której Panasonic zdobył pozycję lidera w Polsce.

Pracowałem dla takich firm jak: Panasonic, Kodak, Grenke, 2020mobile, Pronos. Jestem też przedsiębiorcą. W ramach własnej firmy Higea rozwijam innowacyjny serwis „Zarządzanie sprzedażą w modelu subskrypcyjnym” (ang. Sales Management as a Service). Koncepcja tej usługi nawiązuje do co coraz popularniejszego trendu zgodnie, z którym ludzie wolą korzystać z produktu/usługi, zamiast go posiadać.

Innowacyjność serwisu SMaaS kryje się w tym, że przedsiębiorca, zamiast zatrudniać, drogiego etatowego menedżera sprzedaży wykupuje potrzebne mu usługi z szerokiego zakresu zarządzania sprzedażą — od (re)definicji strategii sprzedaży oraz wdrożenia jej zaczynając, poprzez budowę działu sprzedaży, rekrutację i rozwój handlowców aż do bieżącego zarządzania nim.

Wojciech Wrociński

Branża: reklama, agencja reklamowa specjalizująca się w dostarczaniu materiałów reklamowych, drukowaniu na powierzonych materiałach, dostarczaniu poligrafii oraz projektowaniu graficznym

Obszary biznesowe, w których czuję się najbardziej kompetentny: budowanie wizerunku firmy, marek osobistych, promocja firmy, tworzenie materiałów reklamowych, budowanie relacji długofalowych z Partnerami biznesowymi, współpraca z klubami biznesu, organizacjami non-profit, networking, przemawianie publiczne, komunikacja.

Moje pasje: siatkówka, wspieranie innych, przemawianie publiczne, brydż

Dlaczego zostałem Mentorem? Uwielbiam ludzi, pomagać innym, ponieważ jestem wdzięczny za to, ile otrzymałem od wielu ludzi w ciągu ponad 10 lat budowania agencji reklamowej. Wierzę też w to, że wspierając innych, również mogę się wiele nauczyć przy okazji. Wierzę w to, że biznes powinien siebie wspierać, ponieważ nigdy nie wiadomo, kto będzie potrzebował wsparcia za kilka lat.

Hanna Kowal

Branża: FMCG,  sprzedaż,  zakupy, produkcja

Obszary biznesowe, w których czuję się najbardziej kompetentna: zarządzanie: prowadzenie analizy strategicznej , budowanie strategii i planów akcji, planowanie i kontrola realizacja celów, planowanie i kontrola budżetów i kosztów, prowadzenie projektów rozwojowych i optymalizacyjnych w tym reorganizacja struktur i zespołów oraz sprzedaż: negocjacje z klientami i dostawcami, przygotowanie i prowadzenie akcji promocyjnych i marketingowych we współpracy z partnerami biznesowymi, prowadzenie analiz rynków i trendów oraz rozwój projektów w międzynarodowym zespole managerów.

Moje pasje: literatura fantastyczna, gotowanie i rodzina

Dlaczego zostałam Mentorem? Pragnę podzielić się zdobytym doświadczeniem i kompetencjami z innymi,  chcę również nauczyć się nowych umiejętności i zdobyć nowe doświadczenia.

 

Stefan Olech

Branża: szkolenia, doradztwo

Obszary biznesowe, w których czuję się najbardziej kompetentny: controlling, zarządzanie zmianą, strategiczna karta wyników

Moje pasje: Alpy, kaktusy, fotografia, filatelistyka, bieganie

Dlaczego zostałem Mentorem? Bo lubię robić pożyteczne rzeczy.

 

Janusz Murawski

Branża: handel, nieruchomości, finanse

Obszary biznesowe, w których czuję się najbardziej kompetentny: zarządzanie, finanse, marketing, kontrola kosztów, strategia, technika, rozwój

Moje pasje: praca nad sobą, projekty, mądrość życiowa

Dlaczego zostałem Mentorem? Jestem już na takim etapie życia, że chcę podzielić się swym doświadczeniem życiowym i znaną mi wiedzą teoretyczną.

Marcin Fudal

Branża: handel detaliczny

Obszary biznesowe, w których czuję się najbardziej kompetentny: sprzedaż, rekrutacja, zarządzanie, obsługa klienta, analityka

Moje pasje: motocyklizm, muzyka – kolekcjonowanie dyskografii ulubionych zespołów we wszystkich możliwych  nośnikach, koncerty

Dlaczego zostałem Mentorem? Wierzę, że dzieląc się własną wiedzą i doświadczeniami mogę pomóc innym ludziom/organizacjom w stawaniu się lepszym w szerokim znaczeniu tego słowa. Sprawia mi dużo radości kiedy moje wsparcie ma wpływ na rozwój, samopoczucie i sytuację innych ludzi. Motywuje mnie również do tego nieustanna chęć własnego rozwoju.

 

Dariusz Wasylkowski

Branża: usługi doradcze (prawne), consulting

Obszary biznesowe, w których czuję się najbardziej kompetentny: zarządzanie firmami świadczącymi usługi profesjonalne, talent management, business development, budowa strategii biznesu, zarządzanie ryzykiem prawnym i podatkowym w sytuacjach kryzysowych w różnych branżach, negocjacje dotyczące problemów prawnych, mediacje w sporach pomiędzy przedsiębiorcami a administracją publiczną, w tym administracją skarbową, mediacje gospodarcze, mediacje społeczne

Moje pasje: sport, fotografia, turystyka, nauki społeczne, historia, wspieranie młodych artystów, mediacje, film, żeglarstwo

Dlaczego zostałem Mentorem? Chcę wspierać przedsiębiorców, szczególnie z branży usług profesjonalnych, w rozwoju ich firm oraz pomagać im w przezwyciężaniu sytuacji kryzysowych, jakie mogą się każdemu przydarzyć. Z doświadczenia wiem, że porażka to jednocześnie potencjalny sukces w przyszłości.

Joanna Gawlik-Dziadoń

Branża: rozwój osobisty-coaching, szkolenia

Obszary biznesowe, w których czuję się najbardziej kompetentna: zarządzanie, rozwój samoświadomości, wsparcie liderów, wsparcie z zmianie

Moje pasje: fotografia, książki, kino, medytacja

Dlaczego zostałam Mentorem? Od 4 lat pracuję jako coach biznesowy i zespołowy, prowadzę też szkolenia z komunikacji. Moją misją jest wspieranie liderów we wzroście samoświadomości, tak aby byli lepszymi szefami dla swoich zespołów i wykorzystali w pełni swój potencjał. Pracuję też z zespołami nad udrożnieniem komunikacji i wzrostem efektywności działania.  Oprócz tego udzielam się także pro bono- jestem dyrektorem wielkopolskiego oddziału Izby Coachingu, gdzie moim celem jest budowa środowiska ludzi otwartych, chętnych do rozwoju i wykorzystywania swoich możliwości oraz wspierających się w różnych doświadczeniach. Stąd też chęć zaangażowania się w Waszą inicjatywę- widzę bardzo dużą potrzebę wsparcia firm rodzinnych, które są ważną częścią gospodarki, a obecnie mamy czas gdzie w znaczącej części tych firm następuje zmiana pokoleniowa, która nie jest łatwa. Profesjonalne wsparcie na pewno bardzo by w tym pomogło.

Radomir Sobczak

Branża: handel zagraniczny materiałami budowlanymi

Obszary biznesowe, w których czuję się najbardziej kompetentny: procesy i ich optymalizacja, zarządzanie sprzedażą, systemy premiowe.

Moje pasje: sport, zdrowe jedzenie.

Dlaczego zostałem Mentorem? Chce wspierać tych, którzy tego potrzebują.

Dariusz Ludwiczak

Branża:  doradztwo HR

Obszary biznesowe, w których czuję się najbardziej kompetentny: zarządzanie personelem, systemy motywacyjne, rekrutacja, rozwój, awanse, zmiany organizacyjne, zarządzanie wiekiem, kultura organizacyjna

Moje pasje: założenie i prowadzenie portalu www.60plus.pl, senioralność jako szansa dla biznesu, pracownicy 50+, wędrówki górskie, spływy kajakowe rzekami, badminton

Dlaczego zostałem Mentorem? Chcę wykorzystać 25 lat doświadczenia w rolach dyrektora i menedżera HR we wzorcowych firmach i pasje do biznesowego projektowania mikrodziałalności.

Agnieszka Krukowska

Branża: HR

Obszary biznesowe, w których czuję się najbardziej kompetentna: zarządzanie zasobami ludzkimi w organizacji, z szczególnym uwzględnieniem: rekrutacji pracowników, diagnozy kompetencji, budowy strategii Employer Branding, rozwoju kompetencji menedżerskich (szkolenia z zakresu komunikacji interpersonalnej, przywództwa, zarządzania zmianą, planowania, rozwiązywania problemów, radzenie sobie ze stresem itp.)

Moje pasje: bieganie, joga, podróże, psychologia zdrowego człowieka

Dlaczego zostałam Mentorem? Od 15 lat wspieram organizacje w obszarach zarządzania kapitałem ludzkim. Uważam, że tylko budowa kultury organizacji w oparciu o szacunek i relacje może zapewnić jej spójny i satysfakcjonujący rozwój. Dzielenie się doświadczeniem i wiedzą oraz zaszczepianie świadomości znaczenia człowieka w organizacji stanowi dla mnie ważną część mojej misji zawodowej.

Sławomir Osuch

Branża: energetyczna, paliwowa

Obszary biznesowe, w których czuję się najbardziej kompetentny: zarządzanie, planowanie i zarządzania zmianą, sprzedaż i obsługa klienta, rozwój, zarządzanie projektami

Moje pasje: rodzina, motoryzacja, kolekcjonowanie starych zegarków i zegarów, wędkarstwo turystyczne, ekstremalna turystyka piesza, długodystansowe jazdy rowerowe, dobry kryminał, akwarela D. Twardocha .

Dlaczego zostałem Mentorem? Chciałbym dzielić się moim doświadczeniem i wiedzą. Praca z ludźmi sprawia mi ogromną satysfakcję.

Wiktoria Jaros

Branża: szkolenia i doradztwo

Obszary biznesowe, w których czuję się najbardziej kompetentna: zwiększanie sprzedaży, budowanie zespołu, budowanie strategii biznesowej, w tym skalowanie biznesu. Pracuję w oparciu o metodologię DISC z wykorzystaniem autorskiego narzędzia MaxieDISC®

Moje pasje: gotowanie, akrobatyka, sport, porządkowanie, w tym również biznesów.

Dlaczego zostałam Mentorem? Uwielbiam rozwiązywać problemy, analizować przyczyny zdarzeń i szukać najlepszych metod wyjścia z sytuacji. Na co dzień projektuję strategie biznesowe oraz sprzedażowe dla firm, sama też jestem praktykiem biznesu. Lubię się rozwijać, dzielić się wiedzą i widzieć efekty wspólnej pracy. Z przyjemnością będę wspierać innych w codziennych zmaganiach  z prowadzeniem biznesu.

Celina Koszany

Branża: doradztwo z zakresu zarządzania i marketingu MŚP

Obszary biznesowe, w których czuję się najbardziej kompetentna: strategia, marketing, promocja, zarządzanie

Moje pasje: psychologia i socjologa, historia sztuki, porcelana antyczna, fizyka kwantowa

Dlaczego zostałam Mentorem? Projekt EWE realizuje idee bardzo mi bliskie. Jedna z nich to kwestia pomocy firmom (zwłaszcza z sektora MŚP), które nie zawsze dobrze radzą sobie na rynku, nie dlatego, że nie maja dobrego produktu, ale dlatego, że po prostu brakuje im fachowego know-how, którym zazwyczaj dysponują duże przedsiębiorstwa. Dzielenie się wiedzą zdobytą w korporacjach i jej adaptacja na potrzeby rodzimych firm uważam zatem za sposób wyrównywania szans małych podmiotów gospodarczych w ich walce rynkowej z dużymi koncernami. Jako mentor chciałabym dzielić się swoim doświadczeniem życiowym i biznesowym zwłaszcza w obszarze strategii marketingowej i walki z konkurencją poprzez skuteczną promocję we wszystkich kanałach komunikacji z rynkiem i klientem.

Ewa Chojecka

Branża: szkolenia, consulting

Obszary biznesowe, w których czuję się najbardziej kompetentna: zapewnienie sprawności i efektywności organizacyjnej prowadzonej działalności, w tym: zarządzanie zespołami i procesami, projektami oraz finansami; jako doświadczony manager bankowości w obszarze kredytów mogę skutecznie wspierać współprace z bankami w tym zakresie

Moje pasje: Project management

Dlaczego zostałam Mentorem? Mając za sobą szereg z sukcesem wdrożonych projektów w korporacjach, w tym projektów restrukturyzacyjnych, przyszedł czas na dzielenie się wiedzą z rodzimymi przedsiębiorcami. Będzie to dla mnie nowym doświadczeniem i zaszczytem z uwagi na wyrażone zaufanie przez przedsiębiorce.

Joanna Donata Spychała

Branża: doradztwo

Obszary biznesowe, w których czuję się najbardziej kompetentna: budowanie skutecznej komunikacji opartej na empatii w organizacji, rozwiązywanie konfliktów poprzez mediacje, zarządzanie organizacją w oparciu o wartości, zarządzanie zmianą i przeprowadzanie zespołu przez zmiany i wiele innych

Moje pasje: niezmiennie ciekawi mnie człowiek i wciąż porusza, gdy komunikuje się ze swoją wewnętrzną mocą. Chętnie spędzam czas na łonie natury, kocham las i zwierzęta, relaksuję się słuchając jazz & soul & ethno, praktykuję taniec spontaniczny & joga. Medytuję i świadomie oddycham. Z pasją zgłębiam ścieżki dostępu do świadomości.

Dlaczego zostałam Mentorem? Dostrzegam ogromną wartość we wzajemnej wymianie doświadczeń, wiedzy i umiejętności. Postrzegam świat jako globalną wioskę, w której dzięki współpracy możemy wznieść się razem na wyższe poziomy. Cenię współpracę w ludźmi, widzę wartość w budowaniu relacji opartych na zaufaniu i empatii oraz współdziałanie z uwzględnieniem wspólnych wartości. W swoim dorobku mam kilkuletnią pracę w korporacjach w sektorze finansowym, a od kilku lat angażuję się w różne projekty oraz współtworzę firmę rodzinną.

Agnieszka Lewandowska

Branża: rozwiązania e-commerce w firmach; pomoc niepełnosprawnym w zaistnieniu w przestrzeni społecznej

Obszary biznesowe, w których czuję się najbardziej kompetentna: finanse, logistyka, kontrola wewnętrzna, audyt procedur, radzenie sobie podczas kontroli

Moje pasje: książki, joga, rower

Dlaczego zostałam Mentorem? Chcę zmienić mały kawałek świata na lepszy. Uważam, że o naszym człowieczeństwie świadczy zdolność do okazywania współczucia i niesienie pomocy. Życie nauczyło mnie zdrowego dystansu do wielu spraw, empatii i uważności, abym mogła pomóc ludziom w trudnych sytuacjach.  Doświadczenie 18 lat pracy w korporacji dostarczyło mi dużo fachowej wiedzy, którą chciałabym się podzielić. Będę miała możliwość rozwijać się, zdobywać nową wiedzę, spotykać ciekawe osoby, znaleźć inspiracje. Lubię organizować rzeczy na nowo, szukać optymalnych rozwiązań, pracować w małych zespołach.

Ewa Wilczewska

Branża: nieruchomości i szkolenia

Obszary biznesowe, w których czuję się najbardziej kompetentna: konstruktywna komunikacja interpersonalna (zarządzanie przez komunikowanie), rozwojowy feedback, także w sytuacjach kryzysowych, relacje z klientem / kontrahentem, systemy prezentacji informacji w biznesie

Moje pasje: kolarstwo, narciarstwo, psychologia człowieka

Dlaczego zostałam Mentorem?  To idealne uzupełnienie moich kompetencji w zakresie pracy jako trener biznesu i mediator

Dawid Wardin

Branża: szkolenia i consulting w obszarze sprzedaży

Obszary biznesowe, w których czuję się najbardziej kompetentny to: wsparcie i pomoc w zakresie obszarów handlowych firmy, strategii sprzedaży, marketingu, ekspansji rynkowej – obszar B2B.

Moje pasje: Czerwone wino, podróżowanie po świecie, książki rozwojowe, treningi siłowe

Dlaczego chcę zostać Mentorem? Mocno wierzę w to, iż są osoby prowadzące firmy, które są dobrymi ludźmi tylko po prostu brakuje im wiedzy z danych obszarów, aby utrzymać przedsiębiorstwo na rynku – być może moją skromną osobą będę w stanie pomóc nakreślić właściwy kierunek pod kątem kontaktu z rynkiem

Agnieszka Wdowińska

 Branża: finanse i logistyka

 Obszary biznesowe, w których czuję się najbardziej kompetentna to: rozwój biznesu: tworzenie i wdrażanie strategii, uwzględniające spojrzenie biznesowe oraz finansowe, budowanie proefektywnościowej kultury organizacyjnej, tworzenie optymalnych modeli cenowych, optymalizacja kosztów oraz procesów biznesowych, wzrost efektywności, logistyka, budżetowanie i planowanie, projektowanie propozycji wartości, budowanie relacji z klientami przy wykorzystaniu naturalnych kompetencji, z uwzględnieniem różnych kultur organizacyjnych i specyfiki lokalnych rynków. Bycie mentorem to idealne uzupełnienie moich kompetencji, moja pasja to pobudzać w ludziach wiarę w indywidualną kreatywność. Podążając za słowami Oprah Winfrey – Mentor to ktoś, kto pozwala Ci dostrzec w sobie nadzieję.

Andrzej Marton

Branża: IT, doradztwo biznesowe, handel, przemysł

Obszary biznesowe, w których czuję się najbardziej kompetentny to: strategia sprzedaży i rozwoju, analiza finansowa firm, efektywność operacyjna, zarządzanie strategiczne. Zostałem Mentorem, ponieważ uważam, że mentoring jest jednym z najefektywniejszych narzędzi i metod, wspierających rozwój zawodowy i osobisty, szczególnie w początkowej fazie budowania i rozwoju kariery zawodowej. To także długotrwała relacja partnerska pomiędzy stronami tego procesu.Największą satysfakcją i nagrodą z bycia Mentorem, jest sukces Mentee w realizacji jego wyzwań i celów oraz rozwoju zawodowego i osobistego. W mentoringu mówi się: jeżeli chcesz dojść do jakiegoś celu, znajdź kogoś kto już tam był i zrealizował taki sam albo podobny cel”

Lidia Poradzisz

Branża: Doradztwo biznesowe, szkolenia

Jako założycielka i współwłaścicielka firmy z blisko 30 letnim doświadczeniem biznesowym pełnię rolę głównego stratega i wizjonera w firmie. Odpowiadam za wartość i poprawność merytoryczną programów badających i podnoszących efektywność procesów w przedsiębiorstwach. Wiem z autopsji jak trudno jest zarządzać firmą rodzinną i przygotować sukcesorów do przejęcia odpowiedzialności za firmę. Przez ostatnie sześć lat świadomie przygotowałam swój zespół do sukcesji i wzięcia odpowiedzialności za naszą firmę.  Nadszedł ten czas, że mogę powoli przekazać pałeczkę moim synom i podzielić się wiedzą  i doświadczeniami z innymi przedsiębiorcami. Lubię się uczyć i pomagać innym a moje wysokie predyspozycje mentorskie oraz nazwisko obligują mnie do tego.

Ryszard Ćwiertniak

dr inż. Ryszard Ćwiertniak, Wyższa Szkoła Ekonomii i Informatyki w Krakowie, Pełnomocnik Rektora ds. jakości kształcenia i e-learningu. Posiada doktorat w zakresie nauk o zarządzaniu i jakości (Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie), tytuły magistra z administracji i zarządzania (Wydział Zarządzania, Uniwersytet Warszawski) oraz inżyniera elektrotechnika. Jest ekspertem w dziedzinie Agile PM oraz Design Thinking (mentor IBM Design Thinking oraz 5-day-sprint). W pełni korzysta z myślenia projektowego w szkoleniach dla przedsiębiorstw, administracji publicznej oraz edukacji (koordynator dwóch modułów kształcenia w WSEI Kraków: Digital Marketing i Projektowanie innowacji). Dotychczas przeprowadził kilkadziesiąt warsztatów w zakresie planowania strategicznego i operacyjnego oraz zarządzania innowacjami. Wspiera organizacje w poszukiwaniu zmian. Obecnie realizuje kursy szkoleniowe dla firm, przygotowujące zespoły do wdrożenia metody Design Thinking w zaawansowanych systemach produkcji – Przemysł 4.0. Autor kilkunastu recenzowanych artykułów z dziedziny innowacji i digital marketingu oraz koordynator lub uczestnik międzynarodowych projektów dla nauki i edukacji (np. projekt beSpoke – BusinESs PresentatiOn sKills for Employability – BBU Budapest, DHBW Lörrach – THWS Würzburg – MVSO Olomouc – WSEI Cracow).

Zainteresowania : aplikacja myślenia projektowego oraz AI w organizacji. Miłośnik twórczości Thomasa Manna, maratończyk.

Joanna Pyda

Branża: architektura i handel

Moją pasją jest turkusowe zarządzanie, bardzo powiązane z  tematem uczących się organizacji. Chętnie pomagam zespołom w odkrywaniu ukrytych zasobów a  menedżerom wzmacniać  poczucie celu i dawanie autonomii w swoich zespołach. W czasie mojej  25 letniej podróży zawodowej w IKEA  miałam kilku wspaniałych mentorów różnej narodowości, którzy byli moimi przewodnikami i od  których nauczyłam się przede wszystkim: jak pokonywać trudności biznesowe oraz jak spełniać swoje marzenia zawodowe i osobiste. Bycie mentee było dla mnie zawsze jednym z najprzyjemniejszych i najbardziej efektywnych sposobów mojego indywidualnego rozwoju. Dlatego też z przyjemnością  przystąpię do tego programu by wspierać, inspirować i pomagać innym w otwieraniu nowych perspektyw i motywować do kreatywnego działania.

Dorota Kwiatkiewicz

BRANŻA: szkolenia, HR – rekrutacje, systemy motywacyjne, coaching, zarządzanie w kryzysie.

Przez ostatnie 18 lat prowadziłam na zasadach franczyzy firmę zarządzającą rekrutacją, szkoleniami, sprzedażą i organizacją pracy dla Salonów Jubilerskich – Zajmuję się szeroko rozumianym doradztwem w obszarze HR. Moje życie zawodowe związane było zawsze z ludźmi, ze sprzedażą oraz szkoleniami. Uwielbiam pomagać, organizować i działać. Lubię ludzi, ciekawią mnie, lubię ich słuchać i znajdywać dla nich rozwiązania. Lubię dzielić się doświadczeniem i uczyć się od innych. Towarzyszyć w rozwoju firmy oraz wspólnie pokonywać trudności. Jako przedsiębiorca wielokrotnie czułam się samotna. Wierzą, że wyciągnięta życzliwie ręka warta jest więcej niż niejedna biznesowa rada.

Wioletta Bartkowiak

Branża: finanse

Pracując na stanowiskach kierowniczych w korporacji (Credit Agricole Bank Polska s.a.) oraz w innych instytucjach finansowych od lat wspierałam różne inicjatywy mające na celu poprawę sytuacji firm MSP oraz edukację w zakresie finansów. Zostałam mentorem ponieważ mam wysokie umiejętności interpersonalne, posiadam doświadczenie w rozwoju ścieżek zawodowych, lubię i chcę dzielić się zdobytą wiedzą.

 

Małgorzata Kotlonek

Branża: wizerunek i marka osobista

Jestem strategiem marek oraz certyfikowanym mentorem i coachem. Wspieram przedsiębiorców i przedsiębiorczynie w budowaniu marki osobistej. Pomagam też kobietom na stanowiskach liderskich wejść na ścieżkę efektywnego rozwoju osobistego i krok po kroku realizować założone cele przybliżające do osiągnięcia zawodowego sukcesu. Prowadzę warsztaty i konsultacje z obszaru budowania skutecznej marki osobistej i wizerunku oraz przeprowadzam biznesowe ustawienia systemowe, których celem jest osiągnięcie pełni własnego potencjału. Sama przeszłam długą drogę jako przedsiębiorczyni i współzałożycielka GOSHICO – marki, która odniosła międzynarodowy sukces. Dziś wykorzystuję swoją wiedzę i doświadczenia, aby pomagać właścicielkom firm, prezeskom i menedżerkom w: tworzeniu silnych marek osobistych i strategii wizerunkowych, odkrywaniu talentów klientów zgodnie z metodyką Talent Dynamics
zaplanowaniu pracy nad sobą i swoim wizerunkiem, który pomaga realizować cele zawodowe.
W pracy wykorzystuję nie tylko własne doświadczenia, ale również wiedzę zdobytą podczas wielu kursów i certyfikacji, np. z obszaru Talent Dynamics, ustawień systemowych oraz coachingu i mentoringu.

Katarzyna Jagiełło

Branża: consulting

Moim celem wśród 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju określonych przez ONZ, jest cel edukacji. Zapewnienie powszechnej i wysokiej jakości edukacji dla wszystkich oraz promowanie uczenia się przez całe życie. Zajmuję się edukacją przedsiębiorców, bo wierzę, że pracując z liderami mam większą szansę stworzyć lepszą przyszłość dla naszych dzieci. Moją osobistą misją jest prowadzenie na ścieżce transformacji, wierzę w świat, w którym ludzie znają swój potencjał, rozumieją swoje talenty, archetypy, wiedzą po co przyszli na świat i dzięki temu transformują swoje życie, biznes i świat wokół siebie.

Henryka Koblańska

Branża: reklama, marketing

Mentoring to dla mnie kolejna płaszczyzna rozwoju, mogę podzielić się ponad 20 letnim doświadczeniem z zakresu marketingu – pracowałam dla wielu przedsiębiorstw tworząc i współuczestnicząc w tworzeniu i budowaniu marek z wielu branż. Mam nieustanną potrzebę doskonalenia się w odnajdywaniu i budowaniu relacji, właściwej komunikacji i dzielenia się tym z innymi.

 

Ewa Szafer

Branża: bankowość i finanse

Early Warning Europe – sukces pracy organicznej

Doskonałe przygotowanie osób zaangażowanych w niesienie pomocy przedsiębiorcom w kłopotach to efekt organicznej i mało widocznej pracy zespołu realizującego działanie Early Warning Europe (EWE). Za wszystkim stoją ludzie. Zanim mentorzy pojawili się w projekcie, ktoś musiał ich zrekrutować, a potem przeszkolić. Od początku projektu, czyli od grudnia 2016 r odbyło się dziewięć spotkań szkoleniowych dla mentorów i dwanaście spotkań networkingowych dla wszystkich pracujących w projekcie. Dzięki tym spotkaniom możliwe jest przekazanie wiedzy i umiejętności niezbędnych do niesienia pomocy, ale to tylko jedna strona medalu. Druga jest taka, że te spotkania pozwalają nam poznać osobiście każdą z osób pragnących być mentorem w projekcie. Z jednej strony spotkania mają charakter szkoleniowo-warsztatowy, zapraszamy na nie zagranicznych ekspertów, którzy od lat realizują podobne działania za granicą, a z drugiej – czerpiąc z tych doświadczeń stworzyliśmy autorskie rozwiązania związane ze szkoleniem mentorów i prowadzeniem procesu mentoringu. Widzimy, że dzięki tym szkoleniom mentorzy zyskują dużą samodzielność i potrafią przejmować inicjatywę, tworzyć nawet małe zespoły – wszystko z myślą o niesieniu pomocy przedsiębiorcom, którzy popadli w kłopoty.

To niewidoczne z zewnątrz działanie, związane z jednoczesnym budowaniem podstaw merytorycznych osób pracujących w projekcie oraz tworzenie między nimi autentycznych relacji, jest naszym zdaniem, podstawą dotychczasowego sukcesu EWE w Polsce. To dzięki niemu możliwy jest doskonały dobór osób do pomocy poszczególnym przedsiębiorcom zgłaszającym się do programu z prośbą o wsparcie w ramach projektu. Nie dość, że znamy wszystkich osobiście, to dla pewności mamy przeprowadzoną diagnozę typu osobowości, aby mieć pewność, że temperamenty przedsiębiorcy oraz wspierającego go mentora będą zgodne.

Koniecznie trzeba zaznaczyć, że wszystko robimy w zgodzie z zasadami komunikacji bez przemocy. Każdy nasz wybór jest propozycją, a nie nakazem. Proponujemy przedsiębiorcom mentorów, ale zanim współpraca między nimi się rozpocznie – każda ze stron- musi zaakceptować naszą propozycję.

Przy tym wszystkim trzeba pamiętać, że mentorzy pracujący w projekcie są wolontariuszami – za swoją pracę związaną z pomocą innym nie pobierają żadnego wynagrodzenia. I to zasługuje na ogromny szacunek. Jednak nie mogliby być w pełni zaangażowani, gdyby nie czerpali z tego własnych korzyści. Poza ogromną satysfakcją płynącą z tego, że niejednokrotnie ratują biznes swoich podopiecznych przed upadkiem, mentorzy – jak sami przyznają – mają możliwość przepracowania swojego doświadczenia przez szereg różnych sytuacji i problemów, aby wyciągać z nich później wnioski dla następnych mentee (tak, z angielskiego nazywa się podopieczny mentora), ale również dla własnej działalności. W ten sposób mogą tworzyć coraz lepsze rozwiązania powszechnie istniejących obecnie problemów.

         

Warto mieć na uwadze, że ogromna większość mentorów to także przedsiębiorcy, co budzi nasze ogromne uznanie, bo wiemy, jak trudno jest znaleźć czas na ogarnięcie wszystkich własnych spraw, a co dopiero zajmować się jeszcze wsparciem innego biznesu.

Mamy ogromną nadzieję, że zespół, który stworzyliśmy i cały czas tworzymy, będzie nadal ze sobą współpracował i wspierał się nawzajem. Widzimy w tym dalszą perspektywę i wierzymy, że taka społeczność może pozostać otwarta, aby kolejne osoby chętne do pomocy innym mogły do nas dołączyć.

Aby pokazać Wam jak wyglądał cały proces pomocy w ramach projektu EWE, przygotowaliśmy dla Was historię jednej z firm, która skorzystała z pomocy.

Case study- perspektywa Mentee

O Early Warning Europe dowiedziałam się od znajomej z Wrocławia, która słysząc, co jej mówię i widząc moją energię uznała, że powinnam się nim zainteresować. Link podesłała mi bardzo szybko, za to ja długo odkładałam przejrzenie strony i sprawdzenie na czym to polega, nie mówiąc nawet o podejmowaniu decyzji czy to dla mnie. Gdy już usiadłam przy komputerze i przestudiowałam wszystkie informacje, uznałam, że to dla mnie bez sensu zgłaszać się do takiego programu. „Przecież ja wiem, co mam robić” – pomyślałam.

„Mam plan działania, kroki ustalone.” Po chwili przyszła jednak kolejna myśl: „Jakoś i tak tego nie robię”. Byłam rozdarta. Z jednej strony czułam, że coś nie gra i że potrzebuję wsparcia, z drugiej, coś mnie trzymało w starych schematach. Myślałam, że przecież nie jest tak źle, mam swoje silne „dlaczego?”, wiem do czego zmierzam, mam plany i wizje, po prostu brakuje mi dyscypliny, a ludzie doświadczają naprawdę poważnych kłopotów. Zadzwoniłam wtedy do wspomnianej już znajomej, tak jakby szukając jeszcze potwierdzenia czy abym na pewno powinna się na to decydować. I wtedy usłyszałam od niej:

– Wiesz, czasem potrzeba, żeby ktoś spojrzał na twoją sprawę z innego punktu widzenia i zobaczył coś, czego Ty nie widzisz.

Wybrałam więc konsultanta i wysłałam zgłoszenie.

Był początek listopada 2017, gdy Agnieszka Szwejkowska zadzwoniła do mnie, aby umówić się na spotkanie. Pamiętam ile ten telefon wyzwolił we mnie pozytywnej energii i chęci do działania. Nadałam znaczenie temu okresowi. Po prostu wiedziałam, że idzie coś nowego. To był moment, w którym zrozumiałam też skąd ten przypływ energii – nie byłam jeszcze na spotkaniu z Agą, a już czułam, że sam fakt zgłoszenia się do programu był przełomowy. Świadczył o tym, że „zajęłam się sobą” i odważyłam się skierować czyjąś uwagę tylko i wyłącznie na mnie. Potem, już w trakcie trwania projektu, coraz dobitniej rozumiałam fenomen poświęcenia drugiemu człowiekowi tego, co ma się tak naprawdę najcenniejsze: swojego czasu i uwagi. Z jednej strony już to wiedziałam, bo przecież sama pracuję jako mentor. Z drugiej, to „wiedzenie” odbywało się na coraz głębszym poziomie rozumienia i odczuwania. Wpłynęło to zarówno na moją pracę z samą sobą jak i na moją pracę z innymi ludźmi.

W kontakcie z Agnieszką ważne było dla mnie to, że praktykowała medytację i to, że była psychologiem. Potrzebowałam punktu widzenia kogoś kto zna „moje klimaty”, a jednocześnie ma wykształcenie psychologiczne. Agnieszka ma w sobie niesamowity spokój. To on i jej uwaga skupiona na mnie, stanowiły bezpieczną bazę, dzięki której mogłam się swobodnie „uzewnętrzniać” :) Absolutnie bezcennym było móc się samej usłyszeć, obserwować swoje wątpliwości, odpowiadać na pytania zadawane przez Agę, by w efekcie uświadomić sobie, że jedyne blokady, które mam to te tkwiące w moim myśleniu. Jednocześnie czułam olśnienie i ulgę.

Jestem osobą dość otwartą i skorą do szczerych rozmów, jednak myślę, że gdyby nie podejście Agnieszki i warunki które stworzyła, nie powiedziałabym tyle, ile powiedziałam, i nie zrozumiałabym tyle, ile zrozumiałam. A nawet jeśli bym powiedziała, to niekoniecznie chciałabym podążać za wskazówkami. Zaufanie, które wzbudziła we mnie Aga pozwoliło mi wierzyć w to co mówi, jej wnioski, punkt widzenia i sugestie. To przyspieszyło proces zmian i wyzwoliło większą energię do realizowania tego, co sobie założyłam. Nic dziwnego więc, że gdy zaproponowała mi mentora, gdy przedstawiła jego profil i argumenty dlaczego uważa, że akurat z tym człowiekiem będzie mi się dobrze i konstruktywnie pracować – powiedziałam „ok, działamy!”.

Ciekawiła mnie osoba Darka Urbasia, po mailach które wymienialiśmy w trójkę razem z Agnieszką umawiając nasze pierwsze spotkanie, czułam że ma w sobie dużo energii i pogody ducha. Nie pomyliłam się. Darek właśnie taki jest: energiczny, uśmiechnięty, a przy tym konkretny i zdecydowany. Z moich wywodów i wątpliwości potrafił wyłuskać najważniejsze parametry, nadawał kierunek moim działaniom, pilnował żebym trzymała się kursu. Już od pierwszego spotkania był bardzo rzeczowy i przyjazny. Omówiliśmy pierwsze kroki, ustaliliśmy zasady współpracy. Potem było jeszcze lepiej.

Praca z Darkiem koncentrowała się na tych aspektach mojej działalności, które do tej pory „przeciekały mi przez palce.” To cenne mieć obok siebie człowieka, z którym nie tylko dobrze się rozmawia, masz flow, żartujesz, ale z którym konstruktywnie pracujesz nad swoimi słabościami, którego natura i doświadczenie uzupełniają te kompetencje, których potrzebujesz. Mówiąc nieco inaczej, ale może bardziej obrazowo: Darek w moim rozumieniu reprezentował świat „twardy” podczas gdy ja byłam ze świata „miękkiego” z poczuciem i silnym postanowieniem, że nadszedł czas, by tę „twardość” wdrożyć.

Przełomowe były momenty kiedy Darek prezentował mi swoje podejście, bo tak nauczyło go życie, a które było spójne z moim rozumowaniem i odczuwaniem, „miękkim” podejściem. To tylko wyzwalało we mnie więcej energii i chęci do działania, bo czułam, że oto życie mnie wspiera w postaci człowieka, który siedzi przede mną i mówi zrozumiałym dla mnie językiem jakie są sprawdzone sposoby na skuteczne rozprawienie się z tematami, których ja unikałam.

Efekty przyszły od razu. W końcu dzięki temu, że ktoś mnie monitorował, zaczęłam zajmować się sprawami naprawdę ważnymi. Mając solidny fundament wypracowany z Agnieszką, wspierana przez słuchającego mnie Darka, przeszłam do działania. Do największych korzyści jakie dała mi ta współpraca zaliczam wzrost poczucia pewności siebie, które pociągnęło za sobą nowe, odważne decyzje, klarowną mapę działania, zbudowanie nowych nawyków oraz wzrost wewnętrznego spokoju z uwagi na świadomość, że nie jestem sama. Z jednej strony Darek był źródłem cennych dla mnie rad, a z drugiej strony zdarzało się, że wystarczyło, żebym się przed nim „wygadała”, po czym sama udzielałam sobie odpowiedzi. Jeszcze więcej powera dostawałam, gdy słyszałam, że nasza współpraca jest cenna także dla niego, a nasze spotkanie było czynnikiem sprawczym dla jego ważnych decyzji. Wtedy byłam wdzięczna za listopadową decyzję jeszcze bardziej i ponownie stwierdziłam, że życie jest fascynujące.

Dziękuję za to doświadczenie wszystkim osobom, które stoją za inicjatywą Early Warning Europe, w szczególności oczywiście Agnieszce i Darkowi i sobie, za to że się zdecydowałam.

Kasia,
mentee w projekcie Early Warning Europe

Zobacz wypowiedzi Mentee w rozmowie z Fundacją

       

Case study- perspektywa Mentora

Kontakt do Kasi otrzymałem w okolicach połowy lutego. Agnieszka Szwejkowska jako konsultantka przekazała mi niezwykle bogatą i wyczerpującą analizę SWOT potencjału Kasi. Dzięki tym materiałom od razu miałem ułatwione zadanie, ponieważ od samego początku dokładnie wiedziałem czym musimy się zająć.

Od pierwszego spotkania zrozumiałem, że nie mam do czynienia z osobą załamaną czy taką, której biznes upada, ale kimś, kto potrzebuje wsparcia i towarzyszenia w zmianach, jakie chce przeprowadzić w swoim życiu i swoim biznesie. Dzięki konsultacjom z Agnieszką Kasia dowiedziała się o takiej ilości spraw do ogarnięcia, że pojawiło się u niej zwątpienie we własne możliwości.  Nie była pewna czy poradzi sobie ze wszystkim i czy właściwie podejmie decyzje co do zadań, nad którymi powinna pracować najpierw.

Dzięki analizie Agnieszki i pierwszych spotkaniach z Kasią zrozumiałem, że pracuję z osobą o niezwykłym potencjale, która uzyska szybkie i znaczące rezultaty, jeśli zrobi to, co trzeba w pierwszej kolejności.

Agnieszka w swojej przenikliwej analizie pokazała mi potencjał Kasi oraz zakres prac, którymi powinniśmy się zająć. W swoich pierwszych działaniach skupiłem się przede wszystkim na zagrożeniach. Uznałem, że to najbardziej przeszkadza Kasi w procesie zmian. Rekomendacje, które otrzymałem, były dla mnie jak latarnia morska, na którą ciągle patrzyłem pracując z Kasią.

Od samego początku naszej wspólnej pracy towarzyszyła nam duża otwartość i wzajemność w relacji, która szybko procentowała. Na samym początku ustaliliśmy zasady naszej współpracy i to, że będziemy starali się mieć przynajmniej w fazie początkowej w miarę regularne spotkania również po to, by nabrała odpowiednich nawyków. Kasia wykazała się dużym zaufaniem do tego wszystkiego, o czym rozmawialiśmy i – ku mojemu zdziwieniu – wprowadzała to wszystko w życie.  Zaczęliśmy od pracy nad właściwymi nawykami, bo w ich braku rozpoznawałem kluczowy problem. Brak priorytetów oraz idący za nim chaos działań wywoływał w niej wcześniej poczucie strachu, że nie robi tego co trzeba. I od tego, co dla jej biznesu najważniejsze zaczęliśmy. Najpierw – by pracowała zgodnie ze swoimi priorytetami, odrzucając na dalszy plan sprawy poboczne. Zrozumiałem, że bez lepszego zorganizowania się nie będzie mogła w pełni wykorzystać swojego ogromnego potencjału. Wiele jej słabych stron wynikało z braku umiejętności poszeregowania spraw w odpowiedni i najlepszy dla siebie sposób.

Gdy zorientowałem się, że Kasia dokładnie już wie, jak planować swój czas, rozpoczynając od spraw kluczowych, przeszliśmy do rozwiązywania kolejnych problemów. Przepracowaliśmy czas nad podnoszeniem jej stawek i odpowiednim argumentowaniem tego potencjalnym klientom. Dla mnie samego było niezwykłym doświadczeniem obserwować jak wiele może osiągnąć człowiek, który wierzy swojemu mentorowi. Ja do tej pory nigdy nie sprzedawałem swoich usług w takich cenach, o jakich rozmawialiśmy, ale postawiłem się w sytuacji jej oraz obsługiwanych przez nią klientów i pokazałem jak może to zrobić.

Ku mojemu zdumieniu Kasia przyjmowała ten sposób i wprowadzała go w życie, przez co jej wyniki bardzo szybko eksplodowały. Ten szybki wzrost zysków był spowodowany przede wszystkim właściwym wykorzystaniem przez nią już istniejącego potencjału.

Na kolejnym etapie przeszliśmy do jej grupy docelowej i przygotowania oferty z jej szczególnym uwzględnieniem. Kasia miała już coraz więcej pewności siebie i praca stawała się dla mnie coraz prostsza. Wystarczyły niewielkie poprawki, by udoskonaliła swoją ofertę.

Z każdym spotkaniem widziałem, że Kasia jest już coraz bardziej pewna siebie i coraz lepiej definiuje swoje priorytety, trzymając się wcześniej przyjętych założeń. Na jednym ze spotkań powiedziałem jej, że teraz już stała się prawdziwym przedsiębiorcą.  Z ogromną przyjemnością obserwowałem i obserwuję jak wiele może dokonać człowiek, który ma potencjał, a któremu potrzeba tak niewiele albo tak wiele, by go rozwinąć. Potrzebuje jedynie (albo aż) zaufanego towarzysza zmiany, który wesprze go w trudnych chwilach i podpowie od czasu do czasu, co trzeba poprawić.  Wielokrotnie Kasia wiedziała, co i jak chce zrobić, jednak potrzebowała potwierdzenia lub lekkiej korekty, by zacząć to robić. Często moja rola ograniczała się jedynie do roli człowieka, który krytycznie patrzy na każdy pomysł, ale i z życzliwością, którą myślę, że dostrzegała i z niej czerpała.

Samo towarzyszenie jej w procesie zmiany bardzo zmieniło również i mnie. Sądziłem, że w tym programie zajmował się będę osobami (firmami) które są blisko porażki, które będę musiał wyciągać z głębokiego dołu, a przynajmniej w tym wypadku okazało się, że pracowaliśmy nad czymś zupełnie innym. Pracowaliśmy nad tym jak poprawić to kim Kasia jest i co robi każdego dnia, i już samo to wystarczyło, by osiągać wyniki wcześniej dla niej niedostępne.

Moja zmiana dokonała się również na poziomie uznania moich kompetencji. Przychodząc do programu po ciężkich przeżyciach nie miałem w sobie zrozumienia dla wartości, jaką stanowić może moje wsparcie. Z każdym spotkaniem podnosiła się również i moja pewność siebie. Odkryłem, że posiadam wiele darów, które mogą pomóc innym. Zrozumiałem również, że posiadam do tego właściwe kompetencje i umiejętności, które czekały na ich pełne uaktywnienie.

Ta współpraca pomogła mi w wytyczeniu moich celów biznesowych, w których będę mógł te swoje na nowo odkryte dary lepiej wykorzystywać, rozwiązując ważne sprawy dla moich klientów. Nie miałem takiego świadomego celu przychodząc do Early Warning Europe, ale takie cele biznesowe pojawiły się w trakcie pracy, za co jestem ogromnie wdzięczny Kasi Gierczak-Grupińskiej, która wierzyła we mnie dużo bardziej niż ja sam, kiedy zapraszała mnie do uczestniczenia w tym działaniu.

Serdeczność całego zespołu Fundacji oraz odczuwalna akceptacja ze strony innych mentorów również przyczyniła się do szybszego rozwinięcia moich skrzydeł. Nie sądziłem, że ta bezpłatna pomoc na jaką się zdecydowałem tak bardzo zmieni moje życie i że tak bardzo może pomóc innym przedsiębiorcom. Ludziom w samotności borykającym się często ze swoimi problemami, które przynosi im każdy dzień. Tymczasem, rozwiązania są tak blisko, jak blisko jest zaufany człowiek, który z wrażliwością, szczerością i doświadczeniem może nas wesprzeć.

Dariusz Urbaś, 
Mentor Early Warning Europe

Zespół Fundacji Firmy Rodzinne

 

Portret Katarzyny Gierczak-Grupińskiej, Fundacja Firmy Rodzinne
Portret Katarzyny Gierczak-Grupińskiej, Fundacja Firmy Rodzinne

Katarzyna Gierczak Grupińska koordynatorka sieci mentorów

Socjolog, MBA o profilu HR, dyplomowany lider zmiany społecznej oraz facylitator w międzynarodowym programie New Leader Circle w ramach FBN International. Od 2011 roku założycielka i prezes Fundacji Firmy Rodzinne ffr.pl. W ramach Fundacji utworzyła oddział FBN International w Polsce. Członek założyciel IFR. Współwłaściciel rodzinnej firmy GELG gelg.pl, która zajmuje się wielkoseryjną obróbką metalu. Uparcie i wytrwale tworzy przestrzeń dla firm rodzinnych od 2006 roku, tak, aby na podstawie doświadczeń i wiedzy praktycznej nie potykać się o te same kamienie i nie popełniać podobnych błędów tracąc cenny czas. Promuje parasolową markę dla wszystkich firm rodzinnych „drzewko” Firma Rodzinna, która jest symbolem dumy rodzinnych przedsiębiorców oparta na wartościach: Tradycja, uczciwość odpowiedzialność na pokolenia. Mama dwójki nastolatków, pasjonatka natury i podróży po świecie.

+48 500 297 297, email: [email protected]

Eleni Tzoka Stecka
Eleni Tzoka Stecka

Eleni Tzoka-Stecka odpowiedzialna za rozwój mentorów

Lekarz medycyny, doświadczony menedżer w międzynarodowej firmie (Servier Polska), certyfikowany Trener Biznesu (TROP), Coach Praktyk Biznesu, Team Coach (Norman Benett Academy). Od 2008 właścicielka firmy szkoleniowo – doradczej Epsylon Eleni Tzoka Stecka. Członek założyciel stowarzyszenia European Mentoring & Coaching Council EMCC Polska. Health Coach – absolwentka Wellcoaches School of Coaching USA.

Jako trener i konsultant współtworzy standardy pracy na stanowisku menedżera i przedstawiciela handlowego. Prowadzi cykliczne Akademie Menedżera rozwijające kompetencje zarządcze i coachingowe menedżerów sprzedaży w Polsce i za granicą (Rosja, Litwa, Łotwa, Ukraina, Rumunia, Czechy, Bułgaria, Uzbekistan, Gruzja, Kazachstan). Przygotowywała i prowadziła projekty typu: Train the trainers, projektowała zmiany struktury działu sprzedaży w organizacji. Zajmowała się rekrutacją i tworzeniem systemów kompetencji.

Jako wiceprezes Stowarzyszenia Łejery (2010 – 2014), uczestniczyła w projekcie budowy pierwszego w Polsce teatru dzieci dla dzieci przy szkole Łejery w Poznaniu.

Aktualnie zaangażowana w propagowanie zdrowego stylu życia i tworzenia środowiska pracy przyjaznego zachowaniom pro-zdrowotnym. Prywatnie szczęśliwa żona, mama trójki dzieci, wielbicielka literatury, podróży i jogi.

+48 603 093 532, email: [email protected]

Małgorzata Stromczyńska wsparcie informacyjne projektu

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Podczas studiów aktywnie działała w studenckim radiu. Jednak praca „radiowca” stała się dla niej raczej hobby niż pomysłem na życie. Dzisiaj swój talent dziennikarski wykorzystuje pisząc teksty do biuletynu Fundacji. W swojej pracy najbardziej lubi spotkania z ciekawymi ludźmi i różnorodność zadań, z którymi przychodzi jej się mierzyć. Czas wolny spędza aktywnie. Poddała się modzie na bieganie, ale i tak woli rowerowe wycieczki po Poznaniu, podczas których odkrywa nieznane dotąd zakątki miasta.

Tel.: +48 694 191 647 email: [email protected]

Materiały video

   

   

   

   

Galeria zdjęć

Celebracja EWE, 18.10.2019 r.

Early Warning Forum, 24.04.2018 r.

Warsztaty dla Mentorów EWE

Spotkania sieciujące Mentorów EWE

Materiały na stronie stanowią część projektu Early Warning, który otrzymał dofinansowanie Unii Europejskiej z Programu COSME (lata 2014-2020).

 

Pozostań
z nami w kontakcie

Zapisz się do newslettera!

Firmy średniej wielkości – zwycięzcy 35-letniej sztafety wolnej przedsiębiorczości

You have successfully subscribed to the newsletter

Wystąpił błąd :( Spróbuj ponownie

Wyrażam zgodzę na przetwarzanie moich danych przez Fundację Firm Rodzinnych w celach statystycznych i marketingowych.