Wiedza

Fundacja Firmy Rodzinne

Powrót

English

13 listopada 2023

Fundacja Firmy Rodzinne nominowana do nagrody European Enterprise Promotion Awards 2023

Projekt RescEWE, współtworzony przez Fundację Firmy Rodzinne, został nominowany jako 1 z 4 najlepszych projektów do nagrody European Enterprise Promotion Awards 2023. Nagroda ta przyznawana jest projektom mającym na celu
promowanie i wspieranie przedsiębiorczości w sektorze MSP.

RescEWE to zbiór innowacyjnych, interaktywnych narzędzi, które przeprowadzają przedsiębiorcę przez proces strukturyzacji firmy, by była ona gotowa i odporna na potencjalne kryzysy. 400 przedsiębiorców z 5 różnych krajów zadecydowało, jakie kompetencje są najważniejsze do tego, żeby poradzić sobie z kryzysem. Dzięki ich recenzji do rąk przedsiębiorców trafiło
innowacyjne narzędzie, które pomoże uporządkować firmy i sprawić, by były bardziej odporne na kryzys.
– Fundacja Firmy Rodzinne uczestniczyła w projekcie na wszystkich jego etapach. Naszą rolą było dopilnowanie, aby narzędzia odnosiły się do wyzwań i potrzeb jednej z wyszczególnionych w projekcie grup docelowych, a mianowicie – przedsiębiorców rodzinnych. Na podstawie mapy kompetencji, będącej punktem wyjścia do dalszych prac, powstał zestaw narzędzi, który przedsiębiorcy będą mogli wykorzystać w celu rozwijania kompetencji niezbędnych do przetrwania w biznesie. Niezmiernie cieszymy się więc, że nasz wkład w przedsięwzięcie został doceniony. Już sama nominacja wiele dla nas znaczy – mówi Eleni Tzoka-Stecka, koordynatorka projektu.
Wyniki konkursu zostaną ogłoszone podczas uroczystej gali European SME Week w hiszpańskim Bilbao. Wydarzenie potrwa od 13 do 17 listopada br., a gala będzie jego zwieńczeniem. W Bilbao Fundację Firmy Rodzinne reprezentować będą Eleni Tzoka-Stecka, koordynatorka projektu RescEWE oraz Agnieszka Simon-Adamczewska, mentorka fundacji.
Niezależnie od wyniku konkursu Komisja Europejska zaprosiła zespół FFR do przedstawienia podczas European SME Week prowadzonego przez fundację projektu Early Warning Europe Mentor Academy, który stworzył unikatowe szkolenia dla mentorów wspierających firmy w kryzysie.

Więcej o projekcie RescEWE znajdziecie tutaj: https://ffr.pl/pl/ewe-2/

Pozostań
z nami w kontakcie

Zapisz się do newslettera!

Firmy średniej wielkości – zwycięzcy 35-letniej sztafety wolnej przedsiębiorczości

You have successfully subscribed to the newsletter

Wystąpił błąd :( Spróbuj ponownie

Wyrażam zgodzę na przetwarzanie moich danych przez Fundację Firm Rodzinnych w celach statystycznych i marketingowych.