Wiedza

Fundacja Firmy Rodzinne

Powrót

English

7 lutego 2022

Nowy partner Fundacji

Nowy partner Fundacji

W przyszłość Fundacja Firmy Rodzinne wkracza z nowym partnerem juniorem, kancelarią FilipiakBabicz. Bardzo dziękujemy za wsparcie, organizację wspólnych spotkań i konferencji. Mamy nadzieję, że w kolejnych latach zrobimy jeszcze wiele dobrego dla firm rodzinnych.

Poznajcie naszego partnera!

 

FILIPIAK BABICZ LEGAL – Naszą siłą są ludzie. Tworzymy zgrany zespół blisko 70-ciu specjalistów, posiadających szeroki wachlarz kompetencji w obszarze prawa i ekonomii.

Firma ma już blisko 11 lat i mimo dynamicznego rozwoju nadal utrzymujemy rodzinny charakter organizacji. Nasi klienci doceniają fakt, że w jednym miejscu połączone są kompetencje praktyczne i organizacyjne kancelarii wraz z wysokim poziomem merytorycznym. Stanowimy dla firm realne wsparcie na każdym etapie prowadzenia biznesu. Od analizy pomysłu na biznes, przez pomoc w jego uruchomieniu, po zapewnienie bezpieczeństwa w jego prowadzeniu, wsparcie w rozwoju i praktyczną pomoc w sytuacjach trudnych i kryzysowych.

Jesteśmy kancelarią prawną specjalizującą się w prawie cywilnym, w prawie spółek, w doradztwie podatkowym. Jesteśmy ekspertami w prawie restrukturyzacyjnym i upadłościowym oraz  w prawie karnym gospodarczym. Tworzymy także interdysycyplinarne opinie, wymagające współpracy specjalistów z różnych branż w celu zapewnienia bezpieczeństwa działalności.

Nasza współpraca z FFR

Nasza kancelaria od dłuższego czasu owocnie współpracuje z Fundacją Firm Rodzinnych. Angażujemy się w wiele inicjatyw organizowanych przez Kasię, Eleni i cały zespół Fundacji. Patryk Filipiak jest jednym z mentorów w międzynarodowym programie Early Warning i dzieli się wiedzą i ekspertyzą z wieloma firmami pragnącymi wdrożyć zmiany w swojej organizacji i usprawnić jej działanie. Mieliśmy już przyjemność dzielić się wiedzą z członkami FFR  m.in. w zakresie restrukturyzacji biznesu, tarcz antykryzysowych i finansowych, systemów zgłaszania nieprawidłowości, wybranych zagadnień z prawa pracy. Przygotowaliśmy specjalne przewodniki po kontrolach związanych z pomocami antykryzysowymi. Przygotowaliśmy komentarze do zapowiadanych zmian w ramach Nowego Ładu.

Jak pomagamy przedsiębiorcom

W czasie pandemii, w ramach wielu akcji kierowanych do przedsiębiorców, przeprowadziliśmy kilkadziesiąt webinarów, redagowaliśmy alerty prawne z najważniejszych, aktualnych zagadnień, prowadziliśmy gorącą linię dla przedsiębiorców i braliśmy udział w wielu zewnętrznych projektach, stanowiących realny suport dla firm w tym wyjątkowym, trudnym czasie.

Doskonale łączymy aspekty prawne z aspektami biznesowymi, ponieważ doskonale rozumiemy, że rozwiązania muszą podążać za biznesem i go wspierać. Ważne jest rozumienie kontekstu sytuacji, w których działa firma i wynikających z nich potrzeb. Prowadzenie biznesu to ciężka praca i duże wyzwanie, wymagające niejednokrotnie podejmowania ryzyka i szybkich decyzji. Nasz model działania, szerokie spektrum specjalizacji, indywidualne podejście (każdy klient ma swojego opiekuna) i wieloletnie doświadczenie sprawiają, że dostarczamy praktycznych rozwiązań na każdym etapie działalności firmy, zapewniając jednocześnie maksymalne bezpieczeństwo jej funkcjonowania.

Bardzo się cieszymy, że mamy przyjemność być członkiem rodziny FFR.

Pozostań
z nami w kontakcie

Zapisz się do newslettera!

Firmy średniej wielkości – zwycięzcy 35-letniej sztafety wolnej przedsiębiorczości

You have successfully subscribed to the newsletter

Wystąpił błąd :( Spróbuj ponownie

Wyrażam zgodzę na przetwarzanie moich danych przez Fundację Firm Rodzinnych w celach statystycznych i marketingowych.