Wiedza

Fundacja Firmy Rodzinne

Powrót

English

26 kwietnia 2016

Perły oceanu indyjskiego

Perły oceanu indyjskiego

To właśnie tam słoneczne lato trwa wiecznie, łagodny klimat obdarza delikatną pieszczotą nasze ciała, zaś niezwykła przyroda dostarcza umysłom niezapomnianych wrażeń. Już same nazwy tych egzotycznych miejsc budzą w nas dreszczyk miłej emocji…

MALEDIWY

Archipelag około tysiąca maleńkich wysepek tworzących 26 atoli koralowych – „naszyjnik z kwiatów Indii” – jak twierdził Marco Polo. Rozrzucone na bezmiarze Oceanu Indyjskiego, nieco powyżej równika, niczym gwiazdy, które spadły do oceanu. Tylko 200 z nich jest zamieszkałych, ale na wszystkich są niezmierzone plaże z białym drobnym piaskiem i pochylone nad błękitną wodą palmy. Mnóstwo hoteli o wysokim standardzie oferuje pobyt na najwyższym poziomie i szeroki wachlarz rozrywek: od luksusowych zabiegów w centrach spa, poprzez nurkowanie w przejrzystych wodach pełnych egzotycznych stworzeń, windsurfing i kite-surfing do fascynujących przelotów helikopterem wzdłuż koralowych atoli. Z pokładów wycieczkowych jachtów można podziwiać igraszki delfinów i śpiące wieloryby, z największym płetwalem błękitnym włącznie. Na targu w Malé można kupić bajecznie kolorowe tkaniny i stroje oraz egzotyczną biżuterię.

MAURITIUS

Rajska wyspa na ciepłych wodach Oceanu Indyjskiego, nieopodal Madagaskaru, nad którą w nocy jaśnieje Krzyż Południa – najjaśniejszy gwiazdozbiór południowego nieba. Turkusowa woda, kryształowo czyste laguny, bajkowe plaże z drobnym białym piaskiem oraz piękne krajobrazy z bujną roślinnością i plantacjami trzciny cukrowej. Na wyspie o powierzchni 1865 km2 jest mnóstwo luksusowych hoteli otoczonych tropikalnymi ogrodami. Nurkowanie, windsurfing, wędkarstwo na pełnym morzu i golf to najpopularniejsze rozrywki. Afrykańskie rytmy w eleganckich dyskotekach, azjatycka kultura, indyjskie aromaty i kolory oraz europejski komfort sprawiają, że wyspa ta jest wymarzonym miejscem na wyjątkowy urlop dla całej rodziny lub niezapomnianą podróż poślubną. To właśnie nowożeńcy mają tu specjalne rabaty na pobyt w hotelach z 50% zniżką!

SESZELE

Urokliwy archipelag 115 (z tego 33 zamieszkałe) wysp położonych na Oceanie Indyjskim na południe od równika. Idealny klimat, gdzie przez okrągły rok temperatury wahają się pomiędzy 24 ̊ a 32 ̊C, wody są ciepłe i krystalicznie przejrzyste. Wyspy kuszą poszukiwaczy przygód i podglądaczy dzikiej natury, ale znane są przede wszystkim ze swoich bajecznych, jednych z najpiękniejszych na świecie plaż, niesamowitej fauny i flory oraz ekskluzywnych, butikowych hoteli. Seszele stają się coraz bardziej popularnym celem podróży dla osób szukających kameralnego, luksusowego odpoczynku z dala od masowej turystyki.

Warto wspomnieć, że wszystkie te niezwykle piękne i egzotyczne miejsca są dzisiaj łatwo dostępne ze względu na dużą liczbę dogodnych połączeń lotniczych z wielu europejskich miast, w tym z Polski, z przesiadkami w „hubach” w Dubaju lub Doha. Dzięki temu sama podróż może być naprawdę komfortowa, a wrażenia przywiezione z takiej podróży – niezapomniane.

Jarosław Kruszka

Dyrektor generalny Sonriso

Pozostań
z nami w kontakcie

Zapisz się do newslettera!

Firmy średniej wielkości – zwycięzcy 35-letniej sztafety wolnej przedsiębiorczości

You have successfully subscribed to the newsletter

Wystąpił błąd :( Spróbuj ponownie

Wyrażam zgodzę na przetwarzanie moich danych przez Fundację Firm Rodzinnych w celach statystycznych i marketingowych.