Wiedza

Fundacja Firmy Rodzinne

Powrót

English

3 kwietnia 2017

Przyjazne biuro to same korzyści

Przyjazne biuro to same korzyści

Chyba nie trzeba przekonywać nikogo do tego, że miejsce w którym pracujemy, powinno być wygodne i przyjazne. Jest to rzecz oczywista, a jednak nie zawsze przywiązujemy  należytej wagi do aranżacji biurowej przestrzeni . A przecież biurka, wygodne krzesła i regały to nie wszystko czego potrzebujemy, żeby nasze miejsce pracy miało przyjazny klimat. Wymagania w stosunku do miejsc pracy rosną wraz ze świadomością korzyści, jakie otrzymujemy w zamian. Większa efektywność, kreatywność i pozytywne nastawienie do życia pracowników,  to tylko niektóre z nich. Istnieje szereg elementów, na które powinniśmy zwrócić szczególną uwagę, urządzając nasze miejsce pracy.

Jednym z nich jest oświetlenie, kluczowe i niezbędne w każdym biurze. Może być bardzo zwyczajne, mocno i równomiernie oświetlające wnętrze lub przemyślane i dobrane tak, żeby móc wykorzystywać różne jego konfiguracje, w zależności od pory dnia, nastroju i potrzeb.

Oświetlenie powinno być jednak przede wszystkim odpowiednio obliczone pod kątem ilości lumenów, ale również dobrane tak, żeby otoczenie, w którym pracujemy, wyglądało dobrze, przyjemnie i atrakcyjnie dla nas samych. Należy pamiętać też o tym, żeby nie było męczące dla oczu.

Myśląc o przestrzeni przyjaznego biura, warto wybrać duże biurka i wygodne fotele lub krzesła,  które oprócz funkcji użytkowej spełnią funkcję estetyczną.  Nowoczesne, z zaskakującym designem, a może stylowe z pięknego drewna  – to już kwestia gustu i upodobań. Najważniejsze według mnie jest to, żeby myśleć o biurze niesztampowo i nie obawiać się sprzętów nietypowych i oryginalnych.

Nie zamykajmy się w obrębie  przedmiotów dedykowanych przestrzeni biurowej.

Chciejmy myśleć o biurze w sposób otwarty, bowiem ergonomia idąca w parze z designem nawet nieduże biuro uczyni nietuzinkowym i przytulnym, a często zaskakującym.

Przyjazne biuro daje pracownikom, a co za tym idzie pracodawcom, wiele korzyści. Od samego wejścia pozytywnie nastraja, wyzwala kreatywność i daje poczucie harmonii. Harmonia zaś, co również jest sprawą oczywistą, pozwala pracować wydajniej, spokojniej i w sposób uporządkowany.  Bowiem nowoczesne, przyjazne biuro to już nie tylko miejsce pracy, ale też miejsce spotkań i wypoczynku.

Moi klienci, werbalizując swoje potrzeby, bardzo często mówią o naczelnej potrzebie poczucia porządku i harmonii w miejscu pracy. Daje to poczucie spokoju i pozwala lepiej zorganizować czas pracy.

Rośliny, neutralna kolorystyka, klimatyzacja i nowoczesne rozwiązania techniczne, to kilka kolejnych elementów służących zapewnieniu lepszego samopoczucia w pracy.

Myśląc o biurze, które spełniać ma szereg funkcji i  jednocześnie budować tożsamość firmy, warto skorzystać z pomocy projektantów i zlecić im zadania, pozwalając na pełną kreatywność i nowe, otwarte spojrzenie na wizerunek naszej firmy.

Piękne otoczenie zobowiązuje i wyzwala dobre, pozytywne  emocje. To jedna z prostych prawd, o których warto pamiętać urządzając biuro.

Bożena Plota

STUDIO PROJEKTOWE BPStyl

Pozostań
z nami w kontakcie

Zapisz się do newslettera!

Firmy średniej wielkości – zwycięzcy 35-letniej sztafety wolnej przedsiębiorczości

You have successfully subscribed to the newsletter

Wystąpił błąd :( Spróbuj ponownie

Wyrażam zgodzę na przetwarzanie moich danych przez Fundację Firm Rodzinnych w celach statystycznych i marketingowych.