Wiedza

Fundacja Firmy Rodzinne

Powrót

English

8 listopada 2014

Sylwester w indyjskim stylu

Sylwester w indyjskim stylu

Indie to kraj, który przez długi czas kojarzony był głównie z turystyką backpackerską. Od rozkwitu amerykańskiego ruchu hippisowskiego, który odkrył dla Zachodu i w pewnym sensie „spopularyzował” wśród młodych duchową kulturę Dalekiego Wschodu, Indie stały się mekką poszukiwaczy wewnętrznego spokoju, równowagi i oświecenia.

Jednak współczesne Indie to obraz zupełnie inny niż ten sprzed kilkudziesięciu lat. Kraj, który widzą turyści jest wciąż na wskroś przesiąknięty bogatą kulturą, która rozwijała się tu od tysięcy lat. Przemierzające ulice malowane pastelami słonie, kobiety ubrane w zdobione złotem sari oraz tętniące życiem i zapachami kadzideł hinduskie świątynie to obraz zwyczajnej codzienności. Jednak kraj ten to także jedna z najprężniejszych azjatyckich gospodarek, która otworzyła się na turystów szukających luksusu. Po reformach Indiry Gandhi prywatne rezydencje dawnej indyjskiej arystokracji zamieniły się we wspaniałe, otoczone ogrodami lodge. Swoją ofertę w Indiach mają także najlepsze światowe sieci hotelowe, które zmęczonym otaczającą egzotyką podróżnikom pozwalają na chwilę odciąć się od tłocznych, barwnych, nieustająco tętniących życiem ulic.

Spędzając kilka dni w jednym z ponad stu indyjskich parków narodowych można zamieszkać w całkowicie zanurzonej w dżungli luksusowej, butikowej lodgy. Meble wykonane z najlepszego drewna, romantyczne sypialnie na dachach bungalowów oraz otwarte, rzeźbione w kamieniu łazienki to oaza pozwalająca zrelaksować się po kilkugodzinnym safari w poszukiwaniu tygrysów bengalskich, wargaczy czy majestatycznych jeleni. Aby przeżyć prawdziwą przygodę, nie trzeba ruszać się z miejsca: wystarczy usiąść na werandzie z kieliszkiem wina w dłoni i wsłuchać się w otaczający las.

Najlepszym uwieńczeniem pobytu w Indiach jest relaks na rajskim wybrzeżu Morza Arabskiego. Rozgrzany słońcem piasek i wszędobylskie palmy to ikona indyjskiego wybrzeża, nad które ciągną z całego świata zarówno backpackersi, jak i miłośnicy luksusu w najlepszym wydaniu. W najsłynniejszej części zachodniego wybrzeża Indii, Goa, powstały światowej klasy hotele, które – obok tradycyjnych ajurwedyjskich masaży – oferują wypoczynek tuż przy plaży, w bungalowach zanurzonych w bujną zieleń ogrodów.

Wybrzeże Goa jest szczególnie popularne jako destynacja sylwestrowa – w tę wyjątkową noc hotelowe sale balowe, lokalne knajpki oraz plaża wypełniają się ludźmi tańczącymi w rytm najgorętszych tropikalnych rytmów, by o północy wspólnie podziwiać magiczne fajerwerki rozświetlające niebo. Mówi się, że w tę noc na Goa nie zapada ciemność – ogniska na piasku płoną aż do wschodu słońca.

Tagi:

Pozostań
z nami w kontakcie

Zapisz się do newslettera!

Firmy średniej wielkości – zwycięzcy 35-letniej sztafety wolnej przedsiębiorczości

You have successfully subscribed to the newsletter

Wystąpił błąd :( Spróbuj ponownie

Wyrażam zgodzę na przetwarzanie moich danych przez Fundację Firm Rodzinnych w celach statystycznych i marketingowych.