Wiedza
29 sierpnia 2018
Veronique Willems, UEAPME: Przedsiębiorcy to też obywatele UE.
Veronique Willems z UEAPME opowiedziała nam w trakcie Early Warning Europe Forum o miejscu przedsiębiorcy w europejskim systemie gospodarczym. Willems zaznacza, że Unia Europejska powinna nie tylko skupiać się na dostarczaniu wsparcia przedsiębiorcom odnoszącym sukcesy, ale także dotrzeć do podmiotów, którym z jakiegoś względu się nie powiodło.
Głównym celem przyjętym przez UEAPME w ramach Early Warning Europe jest umożliwienie osobom prowadzącym działalność gospodarczą wstanie na nogi po potknięciu biznesowym, zapewnienie im drugiej szansy.
UEAPME zajmuje się koordynacją działań podejmowanych w ramach europejskiej sieci eksperckiej, która zrzesza duże związki i stowarzyszenia oraz angażuje administrację publiczną, umożliwiając stworzenie pewnej „fuzji” i konsolidacji wiedzy w zakresie wsparcia dla firm borykających się z kryzysem..
UEAPME ma na celu stworzenie miejsca do dyskusji, wymiany doświadczeń i rekomendacji, skutecznie poprawiających sytuację przedsiębiorców. W ostatecznym rozrachunku organizacja chce, poprzez zapewnianie eksperckiej pomocy, pomagać biznesom w ponownym wejściu na rynek.
Veronique Willems w swojej wypowiedzi odnosi się również do niedawnego kryzysu gospodarczego, podczas którego przedsiębiorcy, w przeciwieństwie do pracowników, zostali pozostawieni bez pomocy w trakcie załamania gospodarki. W projekcie EWE ponownie zwraca się uwagę na osoby prowadzące działalność gospodarczą, oferując im odpowiednią asystę, która należy im się tak samo, jak innym obywatelom Unii Europejskiej.
Fundacja Firmy Rodzinne
Kategorie
10 ostatnich wpisów:
- Globalny Indeks 500 Firm Rodzinnych
- Reminiscencje o Japonii
- Fundacja rodzinna bez profesjonalizacji to nadal NIEudana sukcesja
- Mentoring dla firm w trudnościach – nowy projekt PARP
- Drzewko – parasol ochronny firmy rodzinnej
- Czy można przygotować dzieci do przejęcia rodzinnego przedsiębiorstwa?
- Z pokolenia na pokolenie – rozmawiamy z Kazuyoshi Tsuyukusa, pierwszym Polakiem, który pracował dla Toyoty w Japonii.
- Wyzwania firm rodzinnych
- Kluczem jest edukacja i nadzór – rozmowa z Sylwią Mokrysz, współwłaścicielką firmy Mokate
- Refleksje z wyprawy do Japonii
Tematyka wpisów: