Wiedza

Fundacja Firmy Rodzinne

Powrót

English

29 sierpnia 2018

Veronique Willems, UEAPME: Przedsiębiorcy to też obywatele UE.

Veronique Willems z UEAPME opowiedziała nam w trakcie Early Warning Europe Forum o miejscu przedsiębiorcy w europejskim systemie gospodarczym. Willems zaznacza, że Unia Europejska powinna nie tylko skupiać się na dostarczaniu wsparcia przedsiębiorcom odnoszącym sukcesy, ale także dotrzeć do podmiotów, którym z jakiegoś względu się nie powiodło.

Głównym celem przyjętym przez UEAPME w ramach Early Warning Europe jest umożliwienie osobom prowadzącym działalność gospodarczą wstanie na nogi po potknięciu biznesowym, zapewnienie im drugiej szansy.

UEAPME zajmuje się koordynacją działań podejmowanych w ramach europejskiej sieci eksperckiej, która zrzesza duże związki i stowarzyszenia oraz angażuje administrację publiczną, umożliwiając stworzenie pewnej „fuzji” i konsolidacji wiedzy w zakresie wsparcia dla firm borykających się z kryzysem..

UEAPME ma na celu stworzenie miejsca do dyskusji, wymiany doświadczeń i rekomendacji, skutecznie poprawiających sytuację przedsiębiorców. W ostatecznym rozrachunku organizacja chce, poprzez zapewnianie eksperckiej pomocy, pomagać biznesom w ponownym wejściu na rynek.

Veronique Willems w swojej wypowiedzi odnosi się również do niedawnego kryzysu gospodarczego, podczas którego przedsiębiorcy, w przeciwieństwie do pracowników, zostali pozostawieni bez pomocy w trakcie załamania gospodarki. W projekcie EWE ponownie zwraca się uwagę na osoby prowadzące działalność gospodarczą, oferując im odpowiednią asystę, która należy im się tak samo, jak innym obywatelom Unii Europejskiej.

 

Fundacja Firmy Rodzinne

Pozostań
z nami w kontakcie

Zapisz się do newslettera!

Firmy średniej wielkości – zwycięzcy 35-letniej sztafety wolnej przedsiębiorczości

You have successfully subscribed to the newsletter

Wystąpił błąd :( Spróbuj ponownie

Wyrażam zgodzę na przetwarzanie moich danych przez Fundację Firm Rodzinnych w celach statystycznych i marketingowych.