Wiedza
13 listopada 2023
Warsztaty przygotowujące do roli mentora Early Warning Europe (EWE) w międzynarodowej sieci Mentorów EWENetwork
Zapraszamy na warsztaty, które bazują na naszym wieloletnim unikatowym doświadczeniu i wiedzy zdobytych w projektach Early Warning Europe, Early Warning Europe Mentor Academy oraz RESC-EWE, dotyczących niezmiernie ważnego zadania budowania modelu pomocy przedsiębiorcom w trudnej sytuacji.
Dla kogo: Dla przedsiębiorców oraz specjalistów z ponad dziesięcioletnim doświadczeniem zawodowym, którzy chcą dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem z przedsiębiorcami w kryzysie, udzielając im indywidualnego wsparcia mentoringowego.
Jesteś zainteresowany? Zapisz się już dziś na naszą listę, żebyśmy mogli zarezerwować dla Ciebie miejsce: https://forms.gle/EfWLq1BxZrzKQwLz6
Efekty warsztatów:
- Uczestnik warsztatów będzie potrafił rozpoznać jaka jest gotowość przedsiębiorcy (mentee) do zmiany i jakie z tego wynikają potrzeby dotyczące wsparcia mentoringowego.
- Pozna różnice między zmianą pierwszego a drugiego stopnia w ujęciu A. Hudsona, dowie się jakie zachowania i emocje towarzyszą ludziom przeżywającym stratę oraz jaka jest rola mentora w towarzyszeniu w zawodowej żałobie na podstawie cyklu Kluber-Ross.
- Dowie się jakie są typy osobowości mentee oraz jakie są atuty i ograniczenia w komunikacji oraz jak sam może dostroić się do potrzeb komunikacyjnych różnych osób. Pozna uniwersalną metodę pracy GROW, która pozwala wspólnie z mentee rozwiązywać problemy. Dowie się jak stawiać cele w procesie mentoringowym, tworzyć kontrakt gwarantujący bezpieczeństwo i efektywność relacji mentoringowej.
- Będzie potrafił sprawnie poruszać się po dedykowanym procesowi naprawczemu zestawie narzędzi RESC EWE zwiększających odporność kryzysową firmy i jej właściciela. Będzie znał kluczowe wartości i zachowania mentora EWE , które są zdefiniowane w kodeksie etycznym mentora EWE.
Czas trwania warsztatów: 32 godziny (4 dni robocze po 8 godzin)
Cena: 5000 zł netto za 32 godziny warsztatów (podzielonych na 4 dni). Nasze warsztaty mogą być dofinansowane ze środków PSF, dostępnych w ramach Bazy Usług Rozwojowych.
Osoby prowadzące:
Eleni Tzoka-Stecka: lekarz medycyny, doświadczony menedżer, certyfikowany Trener i Coach Biznesu, Health Coach. Od 2008 właścicielka firmy szkoleniowo – doradczej Epsylon Eleni Tzoka Stecka. Członek międzynarodowej grupy Performance Group – Global Training Partner – szkolącej kadrę menedżerską w przedsiębiorstwach w Polsce i za granicą. Od 1996 roku zaangażowana pro bono w tworzenie społeczności wspierającej działania na rzecz edukacji dzieci i młodzieży poprzez sztukę, która pozwala im rozwijać kompetencje społeczne. Jako wiceprezes Stowarzyszenia Łejery (2010 – 2014), uczestniczyła w projekcie budowy pierwszego w Polsce teatru dzieci w Poznaniu „ Scena Wspólna”. Aktualnie członek zespołu Fundacji Firmy Rodzinne. W ramach działań na rzecz FFR współtworzyła raport oraz cykl warsztatów „ Kompetencje Przyszłości w firmach Rodzinnych” oraz koncepcję „Zdrowa Firma Rodzinna”. Odpowiadała za realizację projektu „Early Warning Europe”(2016-2019), w szczególności za szkolenie i rozwój kompetencji Mentorów. Obecnie realizuje projekt Early Warning Europe Mentor Academy, w którym jest odpowiedzialna za przygotowanie i przeprowadzenie 9 warsztatów peer learningowych dla mentorów z całej Europy.
Ewelina Kosińska: mentorka z ponad 7. letnim doświadczeniem. Pracowała z przedsiębiorcami w kryzysie w ramach międzynarodowego projektu Early Waring Europe. Odbywała szkolenia w Polsce oraz w ramach projektów partnerskich organizowanych przez struktury unijne m.in. w Brukseli i Barcelonie. Wciąż zaangażowana w projekt EWE w roli osoby współtworzącej ponadnarodową Mentor Academy. Specjalizuje się w obszarach sukcesji (zarówno z perspektywy sukcesora, jak i nestora – ma na swoim koncie kilka procesów reverse mentoringu), przywództwa kobiet oraz wzmacniania młodych przedsiębiorców. Przez ostatnie lata pełniła funkcję Prezeski Zarządu firmy produkującej chemię budowlaną, która w szczytowym momencie zatrudniała ponad 100 osób i generowała przychody powyżej 10 mln euro. W trakcie swojej kariery zarządzała wszystkimi działami, w tym produkcją i R&D. Odpowiadała za relację z kluczowymi klientami, zarówno z Polski jak i z zagranicy, osobiście tworzyła rynek na produkowane wyroby w Danii i Irlandii. Przez kilka lat była współwłaścicielką oraz sukcesorką w tej spółce, co dało jej wiele okazji do zrozumienia i zgłębiania istoty sukcesji MŚP, które to zagadnienie stało się jej pasją. Twórczyni bloga sukcesorka.pl traktującego o emocjonalnych aspektach sukcesji. Od niedawna członki Rady Programowej Fundacji Firm Rodzinnych, z którą jest związana od wielu lat.
Agnieszka Simon-Adamczewska: partner zarządzający we własnym przedsiębiorstwie. Pracuje jako controller biznesowy – od dwudziestu lat projektuje i wdraża systemy wspomagania decyzji dla właścicieli i kadry zarządzającej w przedsiębiorstwach na różnych etapach rozwoju i w różnej kondycji. Przeprowadza dogłębne badania due diligence w celu wiarygodnej oceny jej poziomu oraz opracowuję plany restrukturyzacyjne. Pomaga przedsiębiorcom tworzyć modele biznesowe, wyceniać nowe projekty i zarabiać na mniej lub bardziej innowacyjnych pomysłach. Uczy jak zarządzać za pomocą liczb. Współpracuje z założycielami firm rodzinnych i startupami, zarządami oraz partnerami funduszy Venture Capital i inkubatorów przedsiębiorczości. Jest ekspertem NCBiR i PARP, mentorem w funduszach, inkubatorach i Fundacji Firm Rodzinnych. Jest zawsze otwarta na nowe wyzwania – uwielbia się uczyć i podróżować.
Kategorie
10 ostatnich wpisów:
- Champions of productivity won the race against inflation in spite of covid and war – a report on 35-year-old businesses in Poland
- Polish pioneers of entrepreneurship 35-year-old businesses in Poland.
- Firmy średniej wielkości – zwycięzcy 35-letniej sztafety wolnej przedsiębiorczości
- Neuroróżnorodność szansą dla biznesu
- LEGO – opowieść o rodzinie, która stworzyła najsłynniejszą zabawkę na świecie.
- Odpowiedzialność przedsiębiorców za przestępstwa środowiskowe
- ESG – nadchodzi przykry obowiązek czy szansa na pozytywny wizerunek spółki?
- Przygotujmy się na ESG
- Sztuczna inteligencja w świecie firm rodzinnych
- Zaufanie w firmach rodzinnych
Tematyka wpisów:
Popularne tagi: