Wiedza

Fundacja Firmy Rodzinne

Powrót

English

11 grudnia 2018

Woda zasadowa – źródło zdrowego życia

Woda zasadowa – źródło zdrowego życia

Masz wrażenie, że z dnia na dzień tracisz siły? Częściej dopada Cię zmęczenie i opuszcza dobre samopoczucie? Twoja skóra i włosy wyglądają coraz gorzej? A kłopoty z trawieniem i wolną przemianą materii dają się we znaki? To sygnały ostrzegawcze, które wysyła Twój zakwaszony organizm.

Woda, która przywraca równowagę kwasowo-zasadową

Za silne zakwaszenie organizmu odpowiada przede wszystkim niewłaściwa dieta. Menu współczesnego człowiek obfituje głównie w produkty wysoko przetworzone i pochodzenia zwierzęcego czy kolorowe napoje gazowane. A to właśnie one zaburzają równowagę kwasowo-zasadową. Efekt? Powstaje idealne środowisko do rozwoju m.in.:

 • chorób nowotworowych,
 • udaru krwotocznego,
 • dny moczanowej,
 • osteoporozy,
 • cukrzycy,
 • nadwagi i otyłości,
 • stanów chronicznego zmęczenia.

Na szczęście proces zakwaszenia organizmu można odwrócić, a woda jest najlepszym sprzymierzeńcem. Niestety najczęściej sięgamy po nią, gdy czujemy pragnienie – a to skutek silnego odwodnienia organizmu. By do niego nie dopuścić, zaleca się wypijanie co najmniej 2 litrów wody każdego dnia. Warto pamiętać, że ciało człowieka składa się w ok. 70%
z wody, więc dla organizmu to właśnie ona jest źródłem życia.

O spożywaniu wody należy pamiętać, gdyż:

 • rozpuszcza i wypłukuje się toksyny,
 • obniża poziom cholesterolu LDL,
 • wspiera pracę nerek,
 • działa dotleniająco,
 • reguluje temperaturę ciała,
 • ma właściwości nawilżające,
 • wpływa na tempo metabolizmu.

Wybierając wodę, trzeba mieć świadomość, że organizmowi potrzebna jest wyłącznie dobrej jakości woda – taka, która będzie odzwierciedleniem wewnętrznego środowiska ustroju. Takie warunki spełnia wyłącznie alkaliczna woda zjonizowana.

Alkaliczna woda zjonizowana – sojusznik w walce z zakwaszeniem

Woda zjonizowana ma silne właściwości odkwaszające. Wypłukując nadmiar toksyn oraz neutralizując szkodliwe działanie kwasów, pomaga w odtruwaniu organizmu.

Wybieraj zawsze wodę, która ma:
 • odczyn alkaliczny – czyli pH powyżej 7. Zawarte w niej alkaliczne  minerały będą pomagały w utrzymaniu odpowiedniego zrównoważonego bilansu pH w Twoim organizmie.
 • ujemny potencjał ORP. Wskaźnik ten wyrażony w mV mówi nam czy dana ciecz jest utleniaczem czy reduktorem. ORP powyżej zera wskazuje, że płyn posiada zdolności pobierania elektronów, a więc utleniania. Wskaźnik na poziomie +200 mV i wyżej posiadają prawie wszystkie kolorowe napoje gazowane oraz woda z kranu.
 • budowę strukturalną. Woda, np. kranowa posiada strukturę składającą się z 12-16 cząsteczek. Woda strukturalna zbudowana jest już tylko z 6 cząsteczek. Im mniejsza struktura molekularna wody, tym łatwiej przedostaje się ona przez błonę komórkową,
 • niskie napięcie powierzchniowe. Napięcie to, odzwierciedla gęstość cieczy. Im napięcie jest niższe, tym woda jest rzadsza, czyli bardziej płynna, „mokra”. Ta cecha cieczy powoduje, że staje się ona świetnym  rozpuszczalnikiem, który zapobiega odkładaniu się substancji toksycznych w organizmie.

O prozdrowotnych właściwościach alkalicznej wody zjonizowanej świadczą licznie przeprowadzane badania kliniczne.  Jej korzystne działanie na organizm podkreślają znani naukowcy, m.in. dr Theodore Baroody, dr Susan Lark, dr Sergiej Kuzniecow, dr Ingfreid Hobert, dr Robert Young, prof. Stanisław Wiąckowski, Telesforas Laucevičius. Powstaje także wiele publikacji książkowych („Woda zjonizowana. Życie bez chorób”, „Próbowałam już tylu diet… przełomowy program uzdrawiający – cud równowagi pH”), które stają się bestsellerem, odkrywając cenne właściwości wody alkalicznej.

Jej pozytywne oddziaływanie na organizm potwierdzają także rekomendacje użytkowników domowych jonizatorów wody.

W krajach o wysokiej świadomości związanej z profilaktyką chorób, jonizatory wody w gospodarstwach domowych są na porządku dziennym. Statystyki wskazują, że w japońskich domach co piąta rodzina korzysta ze zjonizowanej wody alkalicznej. Warto pamiętać, że to właśnie w Japonii odnotowano najwyższy odsetek mieszkańców, których wiek przekracza 100 lat, co po części może być zasługą wody zjonizowanej.

Jan Sabat

Natura i Zdrowie

Pozostań
z nami w kontakcie

Zapisz się do newslettera!

Firmy średniej wielkości – zwycięzcy 35-letniej sztafety wolnej przedsiębiorczości

You have successfully subscribed to the newsletter

Wystąpił błąd :( Spróbuj ponownie

Wyrażam zgodzę na przetwarzanie moich danych przez Fundację Firm Rodzinnych w celach statystycznych i marketingowych.