Wiedza
11 grudnia 2018
Woda zasadowa – źródło zdrowego życia
Masz wrażenie, że z dnia na dzień tracisz siły? Częściej dopada Cię zmęczenie i opuszcza dobre samopoczucie? Twoja skóra i włosy wyglądają coraz gorzej? A kłopoty z trawieniem i wolną przemianą materii dają się we znaki? To sygnały ostrzegawcze, które wysyła Twój zakwaszony organizm.
Woda, która przywraca równowagę kwasowo-zasadową
Za silne zakwaszenie organizmu odpowiada przede wszystkim niewłaściwa dieta. Menu współczesnego człowiek obfituje głównie w produkty wysoko przetworzone i pochodzenia zwierzęcego czy kolorowe napoje gazowane. A to właśnie one zaburzają równowagę kwasowo-zasadową. Efekt? Powstaje idealne środowisko do rozwoju m.in.:
- chorób nowotworowych,
- udaru krwotocznego,
- dny moczanowej,
- osteoporozy,
- cukrzycy,
- nadwagi i otyłości,
- stanów chronicznego zmęczenia.
Na szczęście proces zakwaszenia organizmu można odwrócić, a woda jest najlepszym sprzymierzeńcem. Niestety najczęściej sięgamy po nią, gdy czujemy pragnienie – a to skutek silnego odwodnienia organizmu. By do niego nie dopuścić, zaleca się wypijanie co najmniej 2 litrów wody każdego dnia. Warto pamiętać, że ciało człowieka składa się w ok. 70%
z wody, więc dla organizmu to właśnie ona jest źródłem życia.
O spożywaniu wody należy pamiętać, gdyż:
- rozpuszcza i wypłukuje się toksyny,
- obniża poziom cholesterolu LDL,
- wspiera pracę nerek,
- działa dotleniająco,
- reguluje temperaturę ciała,
- ma właściwości nawilżające,
- wpływa na tempo metabolizmu.
Wybierając wodę, trzeba mieć świadomość, że organizmowi potrzebna jest wyłącznie dobrej jakości woda – taka, która będzie odzwierciedleniem wewnętrznego środowiska ustroju. Takie warunki spełnia wyłącznie alkaliczna woda zjonizowana.
Alkaliczna woda zjonizowana – sojusznik w walce z zakwaszeniem
Woda zjonizowana ma silne właściwości odkwaszające. Wypłukując nadmiar toksyn oraz neutralizując szkodliwe działanie kwasów, pomaga w odtruwaniu organizmu.
Wybieraj zawsze wodę, która ma:
- odczyn alkaliczny – czyli pH powyżej 7. Zawarte w niej alkaliczne minerały będą pomagały w utrzymaniu odpowiedniego zrównoważonego bilansu pH w Twoim organizmie.
- ujemny potencjał ORP. Wskaźnik ten wyrażony w mV mówi nam czy dana ciecz jest utleniaczem czy reduktorem. ORP powyżej zera wskazuje, że płyn posiada zdolności pobierania elektronów, a więc utleniania. Wskaźnik na poziomie +200 mV i wyżej posiadają prawie wszystkie kolorowe napoje gazowane oraz woda z kranu.
- budowę strukturalną. Woda, np. kranowa posiada strukturę składającą się z 12-16 cząsteczek. Woda strukturalna zbudowana jest już tylko z 6 cząsteczek. Im mniejsza struktura molekularna wody, tym łatwiej przedostaje się ona przez błonę komórkową,
- niskie napięcie powierzchniowe. Napięcie to, odzwierciedla gęstość cieczy. Im napięcie jest niższe, tym woda jest rzadsza, czyli bardziej płynna, „mokra”. Ta cecha cieczy powoduje, że staje się ona świetnym rozpuszczalnikiem, który zapobiega odkładaniu się substancji toksycznych w organizmie.
O prozdrowotnych właściwościach alkalicznej wody zjonizowanej świadczą licznie przeprowadzane badania kliniczne. Jej korzystne działanie na organizm podkreślają znani naukowcy, m.in. dr Theodore Baroody, dr Susan Lark, dr Sergiej Kuzniecow, dr Ingfreid Hobert, dr Robert Young, prof. Stanisław Wiąckowski, Telesforas Laucevičius. Powstaje także wiele publikacji książkowych („Woda zjonizowana. Życie bez chorób”, „Próbowałam już tylu diet… przełomowy program uzdrawiający – cud równowagi pH”), które stają się bestsellerem, odkrywając cenne właściwości wody alkalicznej.
Jej pozytywne oddziaływanie na organizm potwierdzają także rekomendacje użytkowników domowych jonizatorów wody.
W krajach o wysokiej świadomości związanej z profilaktyką chorób, jonizatory wody w gospodarstwach domowych są na porządku dziennym. Statystyki wskazują, że w japońskich domach co piąta rodzina korzysta ze zjonizowanej wody alkalicznej. Warto pamiętać, że to właśnie w Japonii odnotowano najwyższy odsetek mieszkańców, których wiek przekracza 100 lat, co po części może być zasługą wody zjonizowanej.
Jan Sabat
Natura i Zdrowie
Kategorie
10 ostatnich wpisów:
- Champions of productivity won the race against inflation in spite of covid and war – a report on 35-year-old businesses in Poland
- Polish pioneers of entrepreneurship 35-year-old businesses in Poland.
- Firmy średniej wielkości – zwycięzcy 35-letniej sztafety wolnej przedsiębiorczości
- Neuroróżnorodność szansą dla biznesu
- LEGO – opowieść o rodzinie, która stworzyła najsłynniejszą zabawkę na świecie.
- Odpowiedzialność przedsiębiorców za przestępstwa środowiskowe
- ESG – nadchodzi przykry obowiązek czy szansa na pozytywny wizerunek spółki?
- Przygotujmy się na ESG
- Sztuczna inteligencja w świecie firm rodzinnych
- Zaufanie w firmach rodzinnych
Tematyka wpisów:
Popularne tagi: