Wiedza

Fundacja Firmy Rodzinne

Powrót

English

1 lutego 2023

Wszystkie ręce na pokład!

Wszystkie ręce na pokład!

W połowie września, w pięknych wnętrzach zabytkowego Dworu Ulejno powołaliśmy do życia Radę Programową FFR. Składa się ona z 10 osób, które zdecydowały się bezinteresownie wspierać nas w realizacji naszych działań oraz pomóc nam stworzyć nową ofertę, odpowiadającą Waszym potrzebom i oczekiwaniom. W skład naszej Rady wchodzą:Ewelina Pisarczyk, Agnieszka Simon-Adamczewska, Agnieszka Szwejkowska, Katarzyna Kłopocińska, Celina Koszany, Eleni Tzoka Stecka, Małgorzata Stromczyńska, Beata Lichnowska, Julia Szulczyk, Konrad Bugiera. Z tego miejsca raz jeszcze dziękujemy Wam za wasze zaangażowanie i wiarę w to, że to co robimy ma sens. Jesteśmy dumni, że mamy wokół siebie tak życzliwych Przyjaciół, z którymi możemy zmieniać rzeczywistość i dbać o przyszłość kolejnych pokoleń.Zanim przedstawimy Wam szczegóły naszych działań na kolejny rok, chcemy przypomnieć Wam z czego już teraz możecie korzystać. Co ważne, są to rzeczy bezpłatne dla Was, więc tym bardziej zachęcamy do korzystania i dzielenia się nimi z innymi:

DRZEWKO I SIEĆ FIRM RODZINNYCH
Zastrzeżony znak towarowy „Drzewko” jest dla Was dostępny po wypełnieniu zgłoszenia i podpisaniu regulaminu jego używania.Już ponad 1100 firm rodzinnych dołączyło do naszej rodziny, a drzewko coraz częściej jest widoczne na półkach sklepowych czy materiałach reklamowych firm. Drzewko to bardzo dobre narzędzie, by wyróżnić firmę i zyskać przewagę konkurencyjną na rynku. Jak pokazują nasze badania, konsumenci są gotowi zapłacić więcej za produkty z firm rodzinnych, tylko nie zawsze wiedzą które z nich są rodzinne. Warto więc im to uświadomić używając loga drzewka.

MENTORING
Grupa 120 mentorów skupionych wokół Fundacji jest gotowa udzielić Wam bezpłatnego wsparcia mentoringowego, jeżeli Wasza firma przeżywa jakieś trudności lub przeczuwa ich nadejście. Mentorzy wcześniej działali w ramach projektu Early Warning Europe, ale mimo, że projekt trwał tylko 3 lata, oni są nadal dostępni i gotowi do pracy z Wami.

TOOLKIT-ZESTAW NARZĘDZI
To kolejne bezpłatne narzędzie, które może przydać się w każdej firmie.Jego głównym zadaniem jest pomoc w zwiększeniu odporności firmy na sytuacje kryzysowe. Pomaga również uporządkować firmę w różnych jej obszarach, od marketingu po finanse czy zarządzanie. Toolkit został opracowanyw ramach międzynarodowego projektu Resc-EWE i jest dostępny do pobrania na naszej stronie internetowej. Obejmuje on praktyczne narzędzia w formie interaktywnego PDF oraz osiem instruktażowych filmów wideo wprowadzających użytkownika do każdego modułu. Narzędzia te w komplecie umożliwiają samodzielną pracę przedsiębiorcy nad najważniejszymi obszarami funkcjonowania przedsiębiorstwa. Dodatkowo przygotowaliśmy specjalny zestaw narzędzi dla firm rodzinnych.

NETWORKING
Nieustannie zachęcamy Was do obecności na spotkaniach mentoringowych, które są nie tylko okazją do poznania historii firmy-gospodarza, ale przede wszystkim szansą na poznanie innych firm rodzinnych i networkingu. Każdy kto choć raz uczestniczył w takim spotkaniu wie doskonale, że panuje na nich bardzo rodzinna atmosfera, która sprzyja otwartości i daje okazje do zadawania nawet najtrudniejszych pytań, a także dzielenia się swoimi rozterkami, doświadczeniami i obawami. Planujemy już dla Was kilka takich spotkań w 2023 roku. O szczegółach będziemy Was informowali na bieżąco w naszych mailingach.

Więcej informacji o każdym z tych działań znajdziecie na naszej stronie. A jeśli mielibyście jakieś dodatkowe pytania, zachęcamy do kontaktu: [email protected]

Pozostań
z nami w kontakcie

Zapisz się do newslettera!

Firmy średniej wielkości – zwycięzcy 35-letniej sztafety wolnej przedsiębiorczości

You have successfully subscribed to the newsletter

Wystąpił błąd :( Spróbuj ponownie

Wyrażam zgodzę na przetwarzanie moich danych przez Fundację Firm Rodzinnych w celach statystycznych i marketingowych.