Wiedza

Fundacja Firmy Rodzinne

Powrót

English

15 marca 2019

Zapisz się! Zakończenie rekrutacji do Early Warning Europe tuż przed wakacjami

Już tylko trochę ponad trzy miesiące czasu zostało, aby skorzystać z bezpłatnej pomocy dla przedsiębiorców w kłopotach, jaką proponujemy w ramach inicjatywy Early Warning Europe, którą Fundacja Firmy Rodzinne realizuje w Polsce jako partner międzynarodowego konsorcjum.

Ponad 600 firm ma za sobą proces konsultacji, a w wielu przypadkach również mentoringu, dzięki Early Warning Europe.

Nazwa projektu ma ogromne znaczenie. Inicjatywa nie przez przypadek nazywa się „Early Warning“. Na każdym kroku powtarzamy to, czego nauczyli nas nasi koledzy z bardziej doświadczonych państw (Niemiec i Belgii) – że nie wolno czekać, bo będzie za późno. Każdy przedsiębiorca z sektora MŚP może liczyć na naszą pomoc, a wystarczy, że tylko przeczuwa kłopoty.

https://youtu.be/DcKwrO2TDuk

Tak było w przypadku właścicielek restauracji z Mińska Mazowieckiego. Firma – jak opowiadają w rozmowie z nami – wcale nie była w złej kondycji, ale z drugiej strony przeczuwały, że jeśli nie wytyczą sobie jasnego kierunku dalszego rozwoju, to mogą wpaść w stagnację biznesową, a od tego do kłopotów już niedaleko.

Z nieco inną sytuacją mierzył się przedsiębiorca z branży poligraficznej, który szukał od lat sposobu na poprawę rentowności w gorszych kwartałach roku. Jego firma również nie stała na krawędzi bankructwa, a potrzebowała pozytywnego bodźca do dalszego rozwoju.

Ale konsultanci i mentorzy służą swoją pomocą najbardziej tym przedsiębiorcom, którzy wpadli w kłopoty, które przerosły ich siły. Na ogromną odwagę zdobyła się pani Elżbieta Gałkowska, która zgodziła się opowiedzieć w rozmowie z nami o swoich kłopotach związanych z odejściem klientów i rosnącymi zobowiązaniami. Pomoc mentora pozwoliła jej odzyskać wiarę w wartość, jaką ona sama jako zarządzająca wnosi do firmy i przygotować plan wyjścia z trudności.

Tak, jak Krzysztof Kasperuk pomógł pani Elżbiecie, tak stu mentorów na bieżąco pomaga kolejnym przedsiębiorcom. Być może Ty również potrzebujesz takiej pomocy. Nie zwlekaj. Jeśli choć na chwilę zastanawiałeś lub zastanawiałaś się nad poszukaniem pomocy z zewnątrz – Early Warning daje niewiarygodną wręcz okazję do tego, żeby skorzystać z czasu i doświadczenia przedsiębiorców, którzy sami nierzadko borykali się z problemami różnej miary.

Jeśli chcesz poznać więcej opinii mentees oraz obejrzeć sylwetki mentorów – zapraszamy Cię na podstronę Early Warning Europe na naszej stronie internetowej.

Zobacz, na jaką pomoc możesz liczyć i z jakimi specjalistami możesz się spotkać.
To aż grzech nie skorzystać z takiej okazji.

Pozostań
z nami w kontakcie

Zapisz się do newslettera!

Firmy średniej wielkości – zwycięzcy 35-letniej sztafety wolnej przedsiębiorczości

You have successfully subscribed to the newsletter

Wystąpił błąd :( Spróbuj ponownie

Wyrażam zgodzę na przetwarzanie moich danych przez Fundację Firm Rodzinnych w celach statystycznych i marketingowych.