Fundacja Firmy Rodzinne

English

05.09.2023 - 06.09.2023

Forum Ekonomiczne w Karpaczu

W tym roku po raz kolejny mieliśmy okazję uczestniczyć w Forum Ekonomicznym, które odbyło się w Karpaczu. Prezes Fundacji, Katarzyna Gierczak Grupińska, w panelu „Organizacje pozarządowe w natarciu. Dlaczego ciągle chcemy działać dla wspólnego dobra?” opowiedziała o tym, czy można przekuć model sukcesji z firmy rodzinnej na przekazanie następnemu pokoleniu organizacji pozarządowej. Poruszyła też temat jak zachęcić i wprowadzić następców do zarządzania NGO, podsumowując wypowiedź zdaniem “Ideę nie obchodzi kto ją wymyślił, ale kto ją nosi i to powinno być motto NGO’sów w temacie sukcesji”.

Moderatorem panelu był Wojciech Dec – Prezes Zarządu Związku Stowarzyszeń Forum Lubelskich Organizacji Pozarządowych (FLOP). W panelu udział wzięli także: Tárnok Balázs – Dyrektor Zarządzający Instytutu Badań nad Strategią Europejską z Węgier, Martyna Kowacka – naczelniczka Związku Harcerstwa Polskiego, Teresa Pamuła – Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, Henadzi Starynchyk – Prezes D.A.R. z Białorusi oraz Karolina Dreszer – Prezes Zarządu Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych.

Dni spędzone na Forum były dobrą okazją na budowanie więzi oraz poznanie zagadnień ze świata biznesu z wielu różnych perspektyw.

Dziękujemy za merytoryczną dyskusję i do zobaczenia za rok!

Organizator:

Instytut Studiów Wschodnich

Pozostań
z nami w kontakcie

Zapisz się do newslettera!