Fundacja Firmy Rodzinne

English

27.07.2016 - 31.07.2016

Warsztaty w Puszczy Białowieskiej “Odkrywanie szczęścia przez naturę”

Warsztaty w Puszczy Białowieskiej “Odkrywanie szczęścia przez naturę”

Serdecznie zapraszamy zapracowanych przedsiębiorców rodzinnych na chwilę oddechu w Puszczy Białowieskiej w trakcie warsztatów  w dniach od 27 do 31 lipca.

Spotykamy się na cztery dni w Puszczy Białowieskiej, ostatnim zakątku naturalnego lasu w Europie na warsztacie filozoficzno- medytacyjnym. Zobaczymy jak wygląda proces życia, w który nie ingerowała ludzka ręka i nauczymy się wykorzystywać tę wiedzę do tego żeby szczęśliwiej żyć.

W środę, z pomocą lekkiej medytacji i rozmowy, zrzucimy z siebie przeciążenie codziennymi problemami. Dodatkowo porozmawiamy o korzyściach z bycia w naturze i medytacji, które odkryła niedawno neuronauka – dziedzina zajmująca się badaniem mózgu i układu nerwowego. . Oto niektóre z nich:

– Po godzinie przebywania w naturze o 20 proc. poprawia się sprawność pamięci i wydłuża zakres uwagi.

– U dzieci przebywających w naturze zachodzi znacząca redukcja zespołu ADHD.

– Spośród 260 ludzi przebadanych w 24 lokalizacjach, u tych, którzy patrzyli na ścianę drzew przez 20 minut, koncentracja kortyzolu (hormonu stresu) była o 13.4 proc. mniejsza niż u pozostałych.

W czwartek, piątek i sobotę, ruszamy na kilka godzin do puszczy, szlakiem na którym możemy obserwować proces życia – naturalne siły, które działają na zewnątrz nas i w naszym ciele – uważnie się do nich dostrajać. Każdego dnia będziemy odbywać ćwiczenia dowrażliwiające poszczególne zmysły. 

Wieczorami dyskusja, ćwiczenia filozoficzne i medytacja.

niedzielę medytacja, szybka wyprawa o puszczy, utrzymywanie uważności, zamknięcie ćwiczeń filozoficznych i rozmowa na pożegnanie.

Koszt: 750 zł/os + nocleg

 

Film o odpoczynku w Puszczy Białowieskiej https://bialystok.tvp.pl/17583351/proces-zycia

Prowadzący – Marcin Fabjański – Absolwent University of York w Wielkiej Brytanii i UAM w Poznaniu, doktor filozofii, certyfikowany instruktor Mind-Body Bridging, nauczyciel medytacji w ruchu: Zhineng Qigong. Pracował jako dziennikarz i był związany z takimi tytułami, jak „Gazeta Wyborcza”, „Przekrój”, „Nowy Dziennik”, nagrodzony m.in. Grand Press i Independent Press Association w Nowym Jorku. W magazynie „Coaching” prowadzi autorską rubrykę Metafizyka dla neurotyka, w „Dużym Formacie” pisze regularnie felietony Architektura emocji.

www.selfoff.com

 

Organizator:

Selfoff Marcin Fabjański i Fundacja Firmy Rodzinne

Pozostań
z nami w kontakcie

Zapisz się do newslettera!