Fundacja Firmy Rodzinne

English

26.10.2022 - 27.10.2022

Warsztaty EWEMA dla mentorów w Barcelonie

Pierwsze warsztaty w ramach projektu EWE Mentor Academy już za nami!

41 doświadczonych mentorów z całej Europy zebrało się w Barcelonie w dniach 26-27 października na pierwszym warsztacie Akademii Mentorów Early Warning Europe (EWE Mentor Academy). Podczas tego dwudniowego wydarzenia uczestnicy analizowali każdy etap i wyzwania jakie wiążą się z procesem mentoringu. Ich celem było wypracowanie elastycznej metodologii i zestawu narzędzi, które zostaną wykorzystane do rozbudowy europejskiej sieci mentorów oraz podniesienia jakości i dostępności narzędzi skutecznego mentoringu.

Dla wielu mentorów warsztaty były okazją do spotkania innych mentorów posiadających specjalistyczne umiejętności w kluczowych obszarach biznesowych  oraz do rozważenia szeregu alternatywnych narzędzi i podejść. Doświadczenie w roli podopiecznego, zarządzanie kryzysowe i znajomość finansów zostały określone jako “umiejętności obowiązkowe” dla nowych mentorów. Studia przypadków z coachingiem / dyskusjami peer-to-peer, odgrywaniem ról i pomocami w postaci list kontrolnych były zalecane jako przydatne metody szkolenia nowych mentorów.

Uczestnicy przyjęli koncepcję opracowania wspólnych narzędzi i metodologii do wykorzystania jako punkt odniesienia w krajach europejskich. Podkreślili znaczenie wczesnego zaangażowania przedsiębiorców i mentorów, zanim wyzwania staną się zbyt pilne.

W warsztatach uczestniczyli również mentorzy z Polski. Większość z nich jest obecnych w naszej rodzinie mentorów, z czego jesteśmy bardzo dumni :)

 

Organizator:

EWEMA

Pozostań
z nami w kontakcie

Zapisz się do newslettera!