Fundacja Firmy Rodzinne

English

10.10.2016 - 12.10.2016

VI Europejski Kongres MSP w Katowicach

VI Europejski Kongres MSP w Katowicach

Zarejestrowałeś się już na VI Europejski Kongres MŚP? Jeśli tak, to wybierz wydarzenia, w których chcesz uczestniczyć. Nie posiadasz jeszcze konta? Nic straconego! Załóż konto i zdecyduj na jakim spotkaniu chcesz być obecny. W dniach 10-12 października 2016 r. odbędzie się VI Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Dołącz do bezpłatnego wydarzenia, które wyznaczy nowe kierunki rozwoju biznesu. Panele poświęcone możliwościom, jakie daje współczesny rynek pracy, warsztaty dotyczące nowoczesnych metod marketingowych oraz spotkania B2B to tylko część atrakcji, które czekają na uczestników VI EKMŚP. Nie czekaj, zarejestruj się na www.ekmsp.eu!

Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach, organizując od sześciu lat największe w Europie spotkanie sektora MŚP, każdą kolejną edycję Kongresu dopasowuje do obecnej sytuacji gospodarczej. Dlatego też hasło przewodnie tegorocznej edycji brzmi: „Trzy dni inspiracji dla innowacji”. Uczestnicy Kongresu podczas kilkudziesięciu paneli tematycznych poruszą kwestie najistotniejsze dla sektora MŚP i wypracują rekomendacje stymulujące jego rozwój. Rozmowy będą podzielone na 7 ścieżek tematycznych:

 • Kapitał dla rozwoju
 • Prawo na co dzień
 • Edukacja dla sukcesu
 • Moje miasto, mój region
 • Perspektywy rozwoju
 • W kierunku gwiazd
 • Czyste powietrze.

Jak co roku, Kongres będzie miał również wymiar międzynarodowy. Podczas tegorocznej edycji głównymi kierunkami będą: Ameryka Płn. i Płd., państwa Grupy Wyszehradzkiej, Ukraina, Białoruś. Międzynarodowy charakter zostanie podkreślony również przez wydarzenia towarzyszące: V4 Young Entrepreneurs Summit Katowice, spotkania Future Entrepreneurs. Tradycyjnie już podczas Kongresu będzie poruszany temat Transatlantyckiego Partnerstwa w Dziedzinie Handlu i Inwestycji (TTIP) oraz odbędą się spotkania B2B.

Na uwagę zasługuje również program tegorocznych Targów Biznes Expo, podczas których nie tylko będzie można poznać ofertę ponad stu wystawców, ale przede wszystkim odbyć spotkania z ekspertami i praktykami biznesu w dziedzinie marketingu, sprzedaży oraz HR.

Biorąc udział w EKMŚP masz okazję m.in.:

 • poznać punkt widzenia osób cenionych w Polsce i na świecie,
 • uczestniczyć bezpłatnie w licznych sesjach panelowych oraz szeregu warsztatów,
 • skorzystać z porad ekspertów,
 • wymienić spostrzeżenia w międzynarodowym gronie,
 • otrzymać informacje dotyczące nowych źródeł finansowania,
 • zdobyć wiedzę prawną w zakresie funkcjonowania MŚP,
 • nawiązać liczne kontakty biznesowe dzięki formule B2B i B2C.

Kongres na stałe wpisał się w kalendarz prestiżowych europejskich wydarzeń gospodarczych, zyskując międzynarodowe uznanie środowisk gospodarczych, naukowych i politycznych. Liczba uczestników V edycji sięgnęła 6 000 osób z 43 krajów. Tym samym Kongres stał się największym wydarzeniem dla sektora MŚP w Europie.

Udział w Kongresie jest bezpłatny. Szczegółowy program oraz rejestracja: www.ekmsp.eu.

Termin: 10 – 12 października 2016 r.

Miejsce: Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach

Organizator: Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach

Gospodarz: Miasto Katowice

Współgospodarze: Województwo Śląskie, Wojewoda Śląski, Województwo Małopolskie

Główny Partner Merytoryczny: Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości

Partnerzy Merytoryczni: Krajowa Izba Gospodarcza, Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych S.A.

Fundacja poprowadzi tam jeden z paneli zatytułowany: “Zdrowa relacja między pokoleniami gwarancją sukcesu Firmy Rodzinnej. Odbędzie się on 10. października. Prelegentami będą sukcesorzy i nestorzy znanych firm rodzinnych, którzy opowiedzą o tym jak budowali swoje relacje i jak udaje im się współpracować w firmie i poza nią.

Organizator:

Pozostań
z nami w kontakcie

Zapisz się do newslettera!