Fundacja Firmy Rodzinne

English

17.11.2016 - 18.11.2016

Kongres 590 w Rzeszowie

Kongres 590 wziął swoją nazwę od prefiksu kodu kreskowego, którym oznaczane są towary, wytwarzane przez polskie firmy, bądź przez nie dystrybuowane. Organizatorem przedsięwzięcia jest Fundacja im. Sławomira Skrzypka.

Fundacja, razem z Centrum im. Adama Smitha, przygotowała panel: “Firmy Rodzinne- ekonomiczne i etyczne DNA polskiej gospodarki”. Odbędzie się on o godz. 14:00. Poprowadzą go Katarzyna Gierczak-Grupińska (Prezes Fundacji) oraz Andrzej Sadowski (założyciel i prezes Centrum im. Adama Smitha)

Cele panelu:

  • Przedstawienie efektywności ekonomicznej i zwyczajnej, ludzkiej odpowiedzialności firm rodzinnych na przykładzie spowolnienia z 2008 roku i pokazanie zachowań właścicieli firm, którzy w pierwszej kolejności płacili pracownikom i utrzymywali płynność firmy niż utrzymywali swoją dotychczasową konsumpcję. Firmy rodzinne są bardziej lojalne ekonomicznie wobec swoich lokalnych ojczyzn, bo bez przywilejów zatrudniają częstokroć o wiele więcej pracowników niż obdarowywane ulgami zagraniczne korporacje.
  • Ukazanie, że czystości etycznej i ekonomicznej sprawności firm rodzinnych towarzyszy patriotyzm gospodarczy Polaków, którego potwierdzeniem jest afirmacja dla firm rodzinnych i ich produktów, ale też wartości, które są powszechnie z nimi kojarzone: tradycja, uczciwość i odpowiedzialność na pokolenia.
  • Wskazania co powinno być zrobione, aby firmy rodzinne mogły w Polsce tak jak w innych krajach czuć się potrzebne, bezpieczne w którym chcą pracować kolejne pokolenia.

Naszymi prelegentami będą:

  • Małgorzata Grycan (Grycan- Lody od pokoleń),
  • Magdalena Pazgan-Wacławek (Grupa Konspol)
  • Alina i Jan Szynaka (Meble Szynaka)
  • Henryk Siodmok (Atlas)

Więcej informacji o Kongresie na stronie organizatora

Serdecznie zapraszamy!

Organizator:

Fundacja im. Sławomira Skrzypka

Pozostań
z nami w kontakcie

Zapisz się do newslettera!