Fundacja Firmy Rodzinne

English

13.05.2016 - 14.05.2016

I Międzynarodowe Forum Biznesu i Przedsiębiorczości “Biznes Rodzinny skarbem narodu”

I Międzynarodowe Forum Biznesu i Przedsiębiorczości “Biznes Rodzinny skarbem narodu”

Zapraszamy Was serdecznie na Forum, którego jesteśmy partnerem. 13. maja o godz. 15:00 poprowadzimy panel dotyczący dwóch tematów: “Rola kobiet w firmach rodzinnych” oraz “Zdrowa Firma Rodzinna”

Przed polskim biznesem rodzinnym stoją bardzo ważne wyzwania. To od dynamiki ich rozwoju będzie w dużym stopniu zależeć dalszy wzrost PKB. Rodzinna przedsiębiorczość ma też do spełnienia epokowe zadanie pobudzania i tworzenia kapitału społecznego w gospodarce polskiej. Działalność biznesu rodzinnego jest bowiem oparta na właścicielach firm, którzy budują nowy wizerunek biznesmena i przedsiębiorcy.

Oprócz celów doraźnych o charakterze naukowym, ekonomicznym, informacyjno-dialogicznym, chodzi przede wszystkim o promocję biznesu rodzinnego, przygotowanie nowych rozwiązań prawnych wspierających przedsiębiorczość rodzinną, a także wspieranie wszelkich inicjatyw umożliwiających współpracę różnych form rodzinnych, zarówno polskich jak i zagranicznych. Oprócz wiedzy i doświadczenia w zarządzaniu firmą, coraz większą rolę w społecznej opinii odgrywają pozytywne cechy osobowe, kultura osobista i postawa etyczna. Te cechy w połączeniu z pomysłowością, kreatywnością, solidnością i uczciwością budują zaufanie społeczne do biznesu rodzinnego i stają się nowym, obowiązującym wzorcem prowadzenia działalności gospodarczej. Takie cele stawia przed sobą I Międzynarodowe Forum Biznesu i Przedsiębiorczości Rodzinnej.

Cele szczegółowe:

*   Zainicjowanie prac nad portalem internetowym dla przedsiębiorców rodzinnych;

* Stworzenie propozycji rozwiązań prawnych ułatwiających prowadzenie biznesu rodzinnego;

*   Tworzenie modeli teoretycznych i praktycznych rodzinnej działalności biznesowej;

*   Nawiązanie współpracy z zagranicznymi przedstawicielami sektorów biznesu rodzinnego;

Strona internetowa i rejestracja uczestnictwa: www.forumbiznesowe.uksw.edu.pl

Organizator:

Uniwersytet im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego

Pozostań
z nami w kontakcie

Zapisz się do newslettera!