Fundacja Firmy Rodzinne

English

04.07.2014 - 04.07.2014

Koralowe 35 lat- spotkanie w firmie Koral

Koralowe 35 lat- spotkanie w firmie Koral

Chyba nie ma na świecie człowieka, który nie lubiłby lodów. Mało kto jednak miał szansę zobaczyć jak powstają i delektować się nimi w konsystencji pianki, prosto z linii produkcyjnej. Mieliśmy tą przyjemność. Wszystko dzięki firmie rodzinnej Koral, u której gościliśmy na ostatnim spotkaniu mentoringowym w Nowym Sączu w dniu 4 lipca 2014 r.

To już 35 lat!

Firma Koral powstała w 1979 roku. Założył ją Józef Koral wraz ze swoim bratem, Marianem. Siedziba firmy znajduje się w Nowym Sączu, jednak Koral posiada też swoje zakłady w Limanowej i Rzeszowie. Dzisiaj firmą zarządza drugie pokolenie rodziny. Tato uważnie obserwuje poczynania swoich dzieci i zięciów.

Mieliśmy niezwykłą okazję obejrzeć wszystkie spoty reklamowe firmy Koral, które każdego lata ukazywały się w ogólnopolskiej telewizji. Pierwszy z nich pojawił się już w 1979 roku. Zaistniała potrzeba wsparcia lodów firmy znaną twarzą, aktorkę, Katarzynę Figurę. Następnie w reklamach wykorzystano animację z fantastycznym skutkiem.

Spoty reklamowe firmy Koral zna chyba każdy. Jednak mało kto wie, że w 2011 roku szefostwo firmy rozważało zatrudnienie samej Madonny. Plany pokrzyżował im jednak inny kontrakt gwiazdy, która podpisała go na wyłączność z marką Louis Vuitton.

Czas na lody

Niesamowicie interesującym punktem spotkania było zwiedzanie fabryki produkcyjnej. Wszyscy poczuliśmy się jak dzieci w krainie zabawek. Przed wejściem musieliśmy jednak dopełnić wszelkich wymogów związanych z bezpieczeństwem sanitarnym BHP. Założyliśmy specjalne stroje ochronne, w których wyglądaliśmy dość oryginalnie, co można zobaczyć na zdjęciu.

Zwiedzanie fabryki zakończyło się niezwykłą degustacją lodów – prosto z maszyny. Uwierzcie, że smakowały zupełnie inaczej niż te mrożone. Miały niezwykle kremowy smak i wprost rozpływały się w ustach jak kremowa pianka. Kto nie próbował, niech żałuje!

Organizator:

Projekt Firmy Rodzinne II UE w partnerstwie z PARP i IFR

Pozostań
z nami w kontakcie

Zapisz się do newslettera!