Fundacja Firmy Rodzinne

English

13.04.2012

Podsumowanie spotkania właścicieli Firm Rodzinnych z niezwykłymi widokami AWBUD

Podsumowanie spotkania właścicieli Firm Rodzinnych z niezwykłymi widokami AWBUD

13 kwietnia przedstawiciele rodzinnych biznesów spotkali się w rodzinnych i wyjątkowo designerskich wnętrzach hotelu POZIOM 511, aby poznać historię sukcesu i rozwoju firmy rodzinnej AWBUD SA. Zaprojektowany przez Tomasza Wuczyńskiego (syna seniora rodu) – z zawodu architekta hotel to połączenie surowej prostoty, ekskluzywnej elegancji i niezwykłej harmonii z naturą, która dosłownie jest częścią bryły budynków. A wszystko to okraszone monumentalnymi skałkami jury krakowsko-częstochowskiej.

Uczestnicy spotkania poznali fascynującą historię powstania oraz rozwoju firmy rodzinnej Awbud, od samych początków poprzez dylematy i wnioski wynikające z dokapitalizowania z giełdy.
W czasie prezentacji pan Andrzej wraz z synem Michałem dostarczyli Rodzinnym danych na temat miejsca rodzinnego biznesu w światowej gospodarce a także scharakteryzowali szczególne atrybuty, budujące mocną przewagę konkurencyjną firm rodzinnych a także sposobów na utrzymanie w rękach rodziny dynamicznie rozwijającej się firmy, która zatrudnia w tej chwili około 800 pracowników.
Tomasz Wuczyński oprowadził zgromadzonych po swoich ulubionych częściach kompleksu budynku i przedstawił założenia, które przyświecały mu przy tworzeniu koncepcji nad formą i treścią.

Po wyśmienitej kolacji serwowanej w restauracji POZIOM 511 uczestników spotkania zelektryzował magiczny głos finallistki programu Must be the music – Katarzyna Moś. Całość wieczornej części spotkania uświetnił kwartet smyczkowy Climax Quartet. Rodzinni mieli niepowtarzalną okazję wysłuchać opowieści lidera branży budowlanej. Największe zainteresowanie wzbudzało zagadnienie, jak zachować rodzinny charakter przedsiębiorstwa przy tak dynamicznym rozwoju oraz, że giełda nie koniecznie musi oznaczać utratę własności firmy. Pięknie dziękujemy całej rodzinie Państwa Wuczyńskich za niezapomnianą gościnę i już teraz wpraszamy się na kolejne, jeszcze bardziej rodzinne spotkanie.
W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele m.in.: Agencja Kreatywna Piruet, ANRO, Autoklinika, Biuro Podróży MAX Sp. j., Elektromont, HERBEWO KRAKÓW, IGLO, KMR PALIWA – b.Fąfrowicz Paliwa, Królmet, MACH ZPUH, Pożegnanie z Afryką, TEST Częstochowa, VILLA VERDE, “VIRTU SP. Z O.O., WAM W.Szymańska A Chudzicka, M. Fit, WAMECH

Zgłoszenie na spotkanie

Organizator:

Fundacja Firmy Rodzinne

Pozostań
z nami w kontakcie

Zapisz się do newslettera!