Fundacja Firmy Rodzinne

English

07.12.2016 - 07.12.2016

Konferencja rozpoczynająca międzynarodowy projekt Early Warning

Konferencja rozpoczynająca międzynarodowy projekt Early Warning

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym planem godzinowym Konferencji: Plan Konferencji Early Warning

Porażka w biznesie. Co nas nie zabije, to nas wzmocni.

„Prowadzenie firmy to nie marsz od sukcesu do sukcesu, ale żmudne podnoszenie się po kolejnych porażkach” – to słowa właściciela firmy, która trwa już ponad 120 lat. Niezwykle trafna charakterystyka działalności biznesowej. Trudne sytuacje, kryzysy, gorzkie doświadczenia są z nią nieodłącznie związane. Nie da się ich uniknąć. Ważne jest jednak, aby umieć sobie z nimi radzić. Porażka może być cennym, choć trudnym doświadczeniem. Co zrobić aby porażka nie była końcem działalności, ale dala impuls do dalszego rozwoju?

Polityka Nowej Szansy

O tym, że nie należy bać się porażki dyskutować będziemy podczas organizowanej przez Ministerstwo Rozwoju oraz Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości i Fundację Firmy Rodzinne konferencji inaugurującej projekt Early Warning Europe. Celem projektu jest destygmatyzacja zjawiska porażki biznesowej i wsparcie przedsiębiorstw, które znalazły się w trudnej sytuacji. Konferencję otworzy wiceminister rozwoju, Joanna Emilewicz, przedstawiając założenia Polityki Nowej Szansy, której celem jest przeciwdziałanie upadłości i ułatwianie ponownego rozpoczęcia działalności gospodarczej. Projekt Early Warning to jeden z jej elementów.

O czym będziemy dyskutować

Czym jest porażka z psychologicznego punktu widzenia i jak sobie z nią radzić mówić będzie Paweł Fortuna, trener, coach, autor książek „Psychologia porażki” i „Firma to ludzie”. O swoich doświadczeniach opowiedzą przedsiębiorcy, mający za sobą trudne doświadczenia, którym udało się przetrwać kryzys, odnaleźć w sobie siłę do dalszego działania i którzy z sukcesem prowadzą dalej swoje firmy.

W przezwyciężaniu sytuacji kryzysowych pomóc może wsparcie mentorów – doświadczonych przedsiębiorców, którzy przeżyli niejedną sytuację kryzysową i wyszli z niej obronną ręką. O tym jak cenna może być taka pomoc dyskutować będą mentorzy i ich podopieczni podczas panelu prowadzonego przez ekspertki z Fundacji Firmy Rodzinne.

O doświadczeniach we wspieraniu przedsiębiorców, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji, i stworzeniu sieci mentorów, „pro publico bono” pomagającym innym w wyjściu z kryzysu, opowiedzą przedstawiciele Danii – kraju, w którym już od kilku lat z sukcesem funkcjonuje Early Warning – system wczesnego wsparcia przedsiębiorców.

Na zakończenie zespół realizujący projekt – przedstawiciele Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości i Fundacji Firmy Rodzinne – przedstawia założenia i zasady udziału w projekcie.

Dla kogo

Zapraszamy przedsiębiorców – tych, którzy mają już za sobą trudne doświadczenia, właśnie je przeżywają lub widzą u siebie pierwsze symptomy kryzysu. Trzeba się z nim zmierzyć, nauczyć się tak działać, aby nie stracić wiary we własne siły, nie wstydzić się prosić o pomoc.

Zapraszamy potencjalnych uczestników projektu Early Warning Europe. Przedstawiciele Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości i Fundacji Firmy Rodzinne przedstawią założenia projektu i warunki uczestnictwa.

Zapraszamy potencjalnych mentorów, czyli doświadczonych przedsiębiorców, którzy zechcą być mentorami dla mniej doświadczonych właścicieli firm, pomóc im przezwyciężyć sytuację kryzysową.

Zapraszamy wszystkich, którym bliska jest idea, że porażka może być początkiem czegoś nowego. I że warto dzielić się doświadczeniem, nawiązywać relacje, po to, aby mieć się na kim oprzeć, gdy robi się trudno.

Podczas konferencji Katarzyna Gierczak-Grupińska oraz Eleni Tzoka-Stecka poprowadzą panel dotyczący mentoringu. Jego prelegentami będą:

  • Adam Rozwadowski (Centrum Medyczne ENEL-MED)
  • Paweł Fortuna (Akademia Leona Koźmińskiego)

Więcej informacji i zapisy TUTAJ. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

 

Organizator:

PARP i Fundacja Firmy Rodzinne

Pozostań
z nami w kontakcie

Zapisz się do newslettera!