Fundacja Firmy Rodzinne

English

14.03.2015 - 14.03.2015

Zarządzanie firmą przez rodzinę. Zasadne wydatki na stronę internetową i jej pozycjonowanie- doświadczenie z branży informatycznej. Kombornia Korczyna.

Zarządzanie firmą przez rodzinę. Zasadne wydatki na stronę internetową i jej pozycjonowanie- doświadczenie z branży informatycznej. Kombornia Korczyna.

Wizytę na podkarpaciu zakończyliśmy w Dworze Kombornia. Mieliśmy okazję poznać tajemnice tego niezwykłego miejsca, zwiedzić je razem z właścicielami i dowiedzieć się interesujących rzeczy o zasadności wydatków na stronę internetową.

RSF czyli Ryszard Skotniczny Family to firma rodzinna, która powstała w 2003 roku. Tworzy ją pięciu członków rodziny- małżeństwo Marianna i Ryszard oraz ich synowie Jakub, Piotr i Mikołaj. Pod nazwą RSF kryje się kilka marek. Jedną z nich jest oczywiście Dwór Kombornia Hotel & Spa ****, w którym odbyło się nasze spotkanie. To również: Choco Wine (niezwykłe połączenie wina i czekolady), Chocolate Polish Flavors (ręcznie robiona czekolada w polskim wydaniu), Deli Wine (bogata kolekcja jakościowych win), Salon Win Karpackich (salon win, gdzie można degustować dostępne smaki) oraz Piwnice Dworskie.
Przed powstaniem RSF, Ryszard Skotniczny był współwłaścicielem jednej z największych firm komputerowych w Polsce. Prowadził ją ze swoim bratem. Rodzina była też właścicielem warsztatu samochodowego oraz zajmowała się nieruchomościami. Życie w Krakowie, gdzie wtedy mieszkali, okazało się jednak zbyt męczące. Podjęli decyzję o przeprowadzce do Komborni, gdzie zaczęli nowy rozdział swojego życia i rodzinnego biznesu.

W 2006 roku miejsce, które dzisiaj przyciąga tysiące gości, było kompletną ruiną. Ciężka praca i zainwestowane pieniądze pozwoliły jednak odbudować zabytkowy dwór i przynależne do niego budynki. Dzisiaj Dwór Kombornia oferuje swoim klientom czterogwiazdkowy hotel SPA z bogatą infrastrukturą Wellness, Centrum Konferencyjne oraz Gościniec Karpacki. Co ciekawe, każdy pokój znajdujący się w Dworze i Gościńcu jest wyjątkowy. Nie ma dwóch takich samych pomieszczeń. Dzięki temu goście mogą czuć się jeszcze bardziej wyjątkowo. Odwiedzając Dwór Kombornia warto wybrać się na krótki spacer po okolicy. Podziwiać można nie tylko przyrodę, ale także wiele zabytkowych miejsc czy rzeźb, które przy przebudowie zostały odrestaurowane. Mimo, że podczas naszego spotkania pogoda była dosyć kapryśna, nie mogliśmy nie skorzystać z oferty gospodarzy, którzy oprowadzili nas po terenie zabytkowego kompleksu, opowiadając przy tym wiele ciekawych historii związanych z tym miejscem. Odważę się użyć stwierdzenia, że dla rodzinnych był to najbardziej interesujący punkt programu.

Głównym tematem naszego spotkania była zasadność wydatkowania na stronę internetową. Rodzina Skotnicznych podzieliła się z nami swoją wiedzą i doświadczeniem w tym obszarze. Jak podkreślał Ryszard Skotniczny, każda firma, nawet najmniejsza, powinna mieć swoją stronę www. Wynika to przede wszystkim z cyfryzacji, która dzisiaj obecna jest w każdym obszarze naszego życia, także biznesowego. Warto pamiętać o kilku zasadach, według których strona powinna być zbudowana. Jedną z nich jest inwestycja w dobre zdjęcia i oszczędność w pisanej treści- dzisiaj strony są do oglądania, a nie do czytania. Warto zadbać również o pozycjonowanie strony www oraz stworzenie jej wersji mobilnej.

Wizyta w Dworze Kombornia była dla nas doskonałą okazją do złapania oddechu i krótkiego oderwania się od codziennych spraw. Dziękujemy rodzinie Skotnicznych za ciepłe przyjęcie i poświęcony nam czas. Ze swojej strony zapewniamy, że jeszcze do Was wrócimy!

Organizator:

Projekt Firmy Rodzinne II w partnerstwie z PARP i IFR

Pozostań
z nami w kontakcie

Zapisz się do newslettera!