Fundacja Firmy Rodzinne

English

21.08.2014 - 21.08.2014

Systemy informatyczne w planowaniu produkcji. Spotkanie w firmie Nowy Styl

Systemy informatyczne w planowaniu produkcji. Spotkanie w firmie Nowy Styl

Na kolejne spotkanie mentoringowe zaprosiła nas firma Nowy Styl, która
może pochwalić się tytułem jednego z największych producentów krzeseł
i mebli biurowych w Europie. Tematem spotkania były nowoczesne technologie
w procesie przygotowania, zarządzania i realizacji procesu produkcji.

Każdy był kiedyś mały
Historia firmy Nowy Styl zaczęła się w 1990 r. To właśnie wtedy jeden z braci Krzanowskich, Adam, zdecydował się wyjechać do Stanów Zjednoczonych.
Przyszły prezes zdobywał tam doświadczenie pracując w firmie Wythe, która produkowała krzesła. Drugi z braci, Jerzy, otworzył w tym czasie restaurację w Krośnie, która z powodzeniem funkcjonowała na rynku.Kiedy dwa lata później Adam wrócił do Polski, bracia zdecydowali się otworzyć rodzinny biznes. Tak właśnie powstał Nowy Styl – firma produkująca krzesła, która na początku zatrudniała siedmiu pracowników. Dzisiaj Grupa Nowy Styl jest czwartym największym producentem krzeseł i mebli biurowych w Europie. Zatrudnia prawie 6 tys. osób w fabrykach i biurach na terenie całej Europy, posiada 180 tys. m2 powierzchni produkcyjnej, czyli tyle, co 25 boisk piłkarskich. Swoje meble eksportuje do 60 krajów na całym świecie, a w ciągu roku produkuje 8 mln krzeseł. Te liczby przedstawione na spotkaniu zrobiły na uczestnikach duże wrażenie. Tym bardziej, że mimo ogromnego sukcesu firma Nowy Styl cały czas pozostaje rodzinna, co podkreślają jej założyciele i pracownicy.

Nowe rozdanie
Podczas spotkania mentoringowego mieliśmy niezwykłą okazję zwiedzić
powstającą dopiero fabrykę mebli biurowych w Jaśle, która będzie miała
powierzchnię 20 tys. m2.Inwestycja ta jest realizowana przy wsparciu funduszy unijnych.Termin jej zakończenia przewidywany jest na pierwszy kwartał przyszłego roku.Nowy Styl zamierza wprowadzić wiele innowacji, zarówno produktowych jak i organizacyjnych. Uruchomienie dwóch nowoczesnych linii produkcyjnych ma pomóc we wprowadzeniu produkcji bezmagazynowej. Oznacza to, że wytwarzane produkty nie będą zalegały w magazynach, tylko od
razu trafią na rynek. Firma zamierza też dać swoim klientom możliwość
„własnoręcznego” skonfigurowania mebli w ramach dostępnych standardów.
Zamawiający będzie mógł zatem skracać, wydłużać, wybierać kolor i w konsekwencji zaprojektować unikalny produkt, którego inni klienci
nie znajdą w sklepie. Oprócz tego, Nowy Styl planuje uruchomienie swego
rodzaju platformy zakupowej, która umożliwi zamawianie mebli przez
Internet, co do tej pory było niemożliwe.W nowej fabryce powstanie też centrum edukacyjne dla architektów i dealerów.Na spotkaniu pracownicy Nowego Stylu podzielili się z nami wiedzą dotyczącą systemów informatycznych, które są wdrożone w firmie. Bez nich tak wielkie przedsiębiorstwo nie mogłoby istnieć. Wiedza ta na pewno pomoże innym rodzinnym w rozwoju własnych firm.

 

Organizator:

Projekt Firmy Rodzinne II UE w partnerstwie z PARP i IFR

Pozostań
z nami w kontakcie

Zapisz się do newslettera!